Vasario 10, 2014
ROMANTIŠKAS LONDONAS
Londonietė
Aqua Shard.

Romantika Londone labai priklauso nuo nuotaikos. Kartais tai - melancholiškas pasivaikščiojimas parke, kartais juoda maža suknelė, raudonos lūpos, apnuoginti pečiai įsitaisę operos teatro ložėje ar taurė šampano 31 aukšte esančiame bare, plavinėjimas po gėlių turgų, apsilankymas muziejuje. Sudėliojau Londono vietas, kurios man atrodo romantiškos. Bet, kaip sakoma, nesvarbu kur, svarbu - su kuo. Tad man svarbiausia romantikos dalis - žmogus einantis šalia. Arba tiesiog romantiškoji aš.

PS. Sąrašą būtinai pratęsiu, nes romantiškų vietų Londone galybė. Kol kas - 15.

1. Dangoraižiai - kavai ir šampanui

Sky Gardens. Sky Gardens.
SkyGardens SkyGardens
Sushi Samba. Sushi Samba.
Sushi Samba. Sushi Samba.

Aukštumos visuomet užgniaužia kvapą. Galva svaigsta iš baimės ir nuo grožio. Man dažniausiai iš baimės, nes esu bailė ir visų mano baimių bene pirmoje vietoje - aukštis (reikės būtinai aprašyti mano slidinėjimo nuotykius, kaip keturiomis ropojau kalno viršūne). Bet kad ir įsikibus į turėklus ir cypianti vistiek manau, kad vienas iš romantiškiausių dalykų - pakilti aukštai ir pasigrožėti milijonais šviesų žibančiu miestu. Aqua Shard restoranas/baras Shard pastato 31-ajame aukšte siūlo labai romantiškus staliukus dviems. Sushi Samba įsikūręs 38-ajam dangoraižio aukšte. Nepigu, o taip, bet aukštumų tokia kaina. Labiausiai rekomenduoju pakilti į Sky Gardens - ir dieną, ir vakare. Įėjimas nieko nekainuoja, tačiau griežtai reikia užsiregistruoti ir būtinai su savimi turėti asmens dokumentą. Apsilankymą SkyGardens turite suplanuoti - vieta populiari, lankytojų netrūksta, tad užsisakyti nemokamus bilietus turite prieš gerą savaitę. Nors yra paskirtos įėjimo valandos, atsidūrę viduje galite likti kiek tik norite. Tiesiog pasivaikščiokite ir pasigrožėkite Londono panorama, ar lengvai apsvaikite gurkšnodami prosecco Sky Pod bare (staliukai dažniausiai rezervuojami nuo 6pm, tačiau jei lankysitės anksčiau - problemų neturėtų būti). Daugiau info ir rezervacija: http://skygarden.london.

2. Grim's Dyke viešbutis ir jo apylinkės

Kaip čia geriau paaiškinus - romantikai nebūtinas žmogus-aistros objektas. Kartais labai romantiškai laiką galima leisti ir vienumoje, ar su draugais. Šį viešbutį Šiaurės Vakarų Londone kaip tik man ir parodė draugai. Pamenu, buvo labai bloga nuotaika, taip viskas nusibodę ir nyku. Sėdėjau metro susiraukusi ir sulaukiau draugės skambučio: "važiuojam arbatos į Grim's Dyke". Na važiuojam tai važiuojam, blogiau tikrai nebus. Mano akys tikriausiai atrodė kaip tų vaikų iš Narnijos kronikų, atvėrus stebuklingos spintos duris. Buvo pati vasaros pradžia, vaikščiojant rododendrų nuklotais takais aikčiojau kaip išprotėjus. Visos problemos išnyko. Paskui viešbučio sode, tarp žydinčių rožynų išgėrėme angliškos arbatos su scones bandelėmis ir uogiene. Išvažiavę iš viešbučio dar užsukome ant šalia esančios kalvos palydėti saulės. Beje, viešbutyje buvo filmuota viena iš filmo "Atsargiai, Durys Užsidaro" scenų. www.grimsdyke.com.

3. Richmond parkas ir rajonas

Petersham Nurseries kavinė Richmond'e. Petersham Nurseries kavinė Richmond'e.
Petersham Nurseries kavinė Richmond'e. Petersham Nurseries kavinė Richmond'e.

Kur tu buvai visą mano gyvenimą! Panaši mintis dingtelėjo į galvą, kai pirmą kartą mano bateliai palietė karališką Richmond'o rajono žemę. Visos juk žinome jausmą, kai širdyje suplasnoja drugeliai ir mintyse jau planuoji vestuves pievoje, renkiesi suknelę ir dėlioji elegantiškos ceremonijos detales. Taip ir aš, vos pasivaikščiojusi po Richmond'ą, įsivaizdavau čia save gyvenančią visas likusias dienas. Ta pirmojo pasimatymo aistra gal šiek tiek ir išblėso, bet metro stotelė Richmond visam gyvenimui liko mano širdyje ir į Londoną atvykstančių svečių must see sąraše. Richmond'as vadinamas Laimės slėniu, nes teigiama, kad čia gyvena laimingiausi londoniečiai. Daugiau paskaityti galite čia: www.londoniete.lt/laisvalaikis/laimes-slenis/2090.

4. Love Lane (Meilės skerstgatvis) 

Romantiškai nuotaikai užėjus visai norėčiau fotosesijos gatvėje, pavadinimu Love Lane. Šios Londono centre, netoli Rotušės, esančios gatvės ramybę drumsčia jaunavedžių poros besifotografuojančios šalia romantiško gatvės ženklo. O kadaise čia knibždėte knibždėjo laisvo elgesio moterų bei merginų – taip pat kaip ir Milk (Pieno), Bread (duonos), ar Silver (sidabro) gatvės Love Lane savo pavadinimą gavo nuo to, ką turėjo pasiūlyti tuometinio Londono gyventojams.

5. Columbia Road gėlių turgus 

Net nežinau, ar man taip labai jau patinka gauti gėles. Paskui juk reikia stebėti vytimo procesą, galiausiai jas išmesti ir pakeisti naujesnėmis, gražesnėmis, iš naujo matyti jų trapų gyvenimą. Bet sekmadienio rytą pasivaikščioti tarp gėlių - jausmas lyg scenoje iš miuziklo – apsupti žiedų gėlių pardavėjai šurmuliuoja, stengdamiesi pirkėjams įsiūlyti geltonų narcizų puokštę. Tiesiog tobula vieta ankstyvo ryto pasimatymui. Turgus veikia kiekvieną sekmadienį nuo 8 iki 14val. Metro: Bethnal Green arba Old Street. Pasivaikščiojimas – nemokamas. Graži gėlių puokštė – apie £10. Kava dviems – apie £6. Jausmas – neįkainojamas.

6. St Pancras International stotis

St Pancras stoties žymioji skulptūra. St Pancras stoties žymioji skulptūra.

Froidas teigė, kad traukinių skleidžiami garsai prilygsta afrodiziakams. Aišku, kodėl St Pancras stotyje kartais labai romantiška paslampinėti net jei niekur nevažiuoji, nieko nelauki ir nieko neišlydi. Man romantiška čia tiesiog atsigerti kavos ir stebėti praeivius, laukti kol kažkas sugros nežemiško grožio melodiją stotyje laukiančiu pianinu. Ilgiausiame Europos šampano bare galima svaidytis ilgesingais žvilgsniais, kol tarsite sudie arba kol lauksite Eurostar, kuriuo dardėsite į Paryžių romantiškam savaitgaliui. Searcys šampano baras duris atveria nuo ankstyvo ryto ir šampaną pilsto iki vėlaus vakaro. Nors praėjo daugiau nei pusė amžiaus nuo Celia Johnson ir Trevor Howard romano filme "Brief Encounter" - geležinkelio stotys vis dar gali būti labai romantiškos. 

7. Bob Bob Ricard

 

Kerinčio žavesio turintis restoranas – jautiesi lyg patekęs į David Lynch filmą. Taktiška ir tyli atmosfera. Reikia valios atitraukti pirštus nuo "Press for champagne" mygtuko, esančio prie kiekvieno stalo. Interviu The Guardian rašytojas Kazuo Ishiguro šį restoraną paminėjo kaip savo mėgstamiausią Londone. Nepamirškite elegantiškos aprangos, nes čia galioja būtent toks aprangos kodas. Šiame restorane siūlomi britiški ir rusiški patiekalai. 1 Upper James St, Soho, W1F 9DF, www.bobbobricard.com. Metro: Piccadilly Circus.

8. St. Paul’s Katedros šnabždesių galerija 

Viename iš žymiausių Londono architektūros paminklų, St. Paul's katedros kupolo viduje yra „šnabždesių galeriją“ (angl. whispering gallery). Tai toks akustinis efektas, kai vienoje jos pusėje sušnibždėtas žodis aiškiai girdimas kitoje, tereikia priglausti ausį prie sienos. Magiškas šnabždesių skambesys ir galerijos išorėje atsiverianti vaizdinga miesto panorama – dar viena nuostabi akimirka. Juk niekas taip nesujaudins kaip mielų niekučių šnibždėjimas mylimajam ar mylimajai skersai didžiausio Londono kupolo žinant, kad nė vienas iš aplinkui besisukiojančių turistų nenugirs nė žodžio. Metro: St Paul's.

9. Electric kino teatro galinė eilė 

Susirangyti su mylimu žmogumi ant sofos ir pažiūrėti gerą kino filmą - vienas iš gyvenimo malonumų. O dar jei su taure vyno. Electric kino teatras būtent ir primena tą komfortą, ypač įsigijus bilietą į vieną iš dvigubų krėslų galinėje eilėje.  Galima patogiai išsitiesti ir mėgautis kinu bei kompanija. Atmosfera intymi, nenuostabu, kad kino filmai čia kartais ne svarbiausias elementas ir daug istorijų lieka praleistų. 191 Portobello Rd, Londonas W11 2ED. www.electriccinema.co.uk. Metro: Notting Hill Gate.

10. Mažoji Venecija 

Jei kol kas tik ruošiatės išsvajotai kelionei į įsimylėjėlių miestą, siūlau generalinę kelionės repeticiją Londone. Londono Venecija įsikūrusi Regent’s kanalo ir Grand Union kanalo sankirtoje (artimiausia metro stotelė Warwick Avenue, Edgware Road). Kanalu kursuoja maži spalvoti laiveliai, plaukiantys iki Camden Lock turgaus palei Regent parką ir Londono Zoologijos sodą. Šį maršrutą galima įveikti ir pėsčiomis – iš arti pasigrožėti aplink kanalo krantus išrikiuotomis baržomis, kurių šeimininkai varžosi tarpusavyje dėl originaliausių dekoracijų. Pusryčiams rekomenduoju ant vieno iš tiltų per kanalą pakibusią kavinę Cafe Laville (453 Edgware Road, London, W2 1TH). Sėdėti smagiausia atvirame balkone tiesiai virš kanalo, tačiau stalelį čia gauti itin sunku. Tad norint pasimėgauti vienu gražiausiu Mažosios Venecijos peizažu tenka atsikelti ankstėliau. 

11. Primrose Hill 

Londonas mane žavi savo žaluojančiais parkais ir sodais. Absoliučiai visi jie man romantiški. Didesni ar mažesni, pretenzingai sutvarkyti ar šiek tiek apleisti. Primrose Hill parkas/kalnas man patinka, nes jaukus ir nedidelis. Jei oras palankus, piknikas ant šio kalno gali tapti romantiškiausiu vakaru gyvenime. Nuostabus kalnas nuo kurio atsiveria žavi Londono panorama. Daugiau apie šią vietą galite paskaityti čia >>>>>>>

12. Hamstead Heath

 

Kažkuomet su brangia bičiule ant Hampstead rajone esančios Parliament Hill kalvos organizuodavome aitvarų piknikus. Vėliau mus išskyrė vandenynai - ji Niujorke, aš - Londone. Visuomet man ši vieta primins ją ir aitvarus. Hampstead Heath rajone rekomenduoju pasivaikščioti bet kokiu sezonu. Tiesiog paklaidžiokite po šio rajono gatves ir būtinai aplankykite didžiulį parką. Net daugelis londoniečių nežino, kad be kitų grožybių Hampstead Heath rajone galima rasti ir paslaptingą sodą su didžiule pavėsine, aplink kurią pavasarį/vasarą raitosi rožės, raganės, visterijos, vynuogės, o rudenį romantiškai ir melancholiškai puošia rudens lapai. 800 pėdų ilgio pavėsinę pastatė muilo magnatas William Lever, kurio dėka 1930 metais įkurta dabar visame pasaulyje garsi Unilever kompanija. Inverforth Close, offNorth End Way, NW3 7EX. Metro: Hampstead/Golders Green.

13. Barons Court

Barons Court amžino poilsio vieta ir draugė Gita. Barons Court amžino poilsio vieta ir draugė Gita.

Todėl, kad čia gyvenau kelis metus. Todėl, kad gerdama arbatą balkone ir sugalvojau Londonietę. Todėl, kad išleidau krūvą pinigų šalia esančioje kavinėje C'est Ici karštiems croissant'ams su kumpiu ir sūriu bei latte. Netoli metro yra kapai, kur viešpatauja voverių gaujos, o šalia sukrypusių ir įdubusių antkapių londoniečiai šnekučiuojasi, vaikštinėja, sportuoja, kaitinasi saulėje, skaito knygas. Mirusiems tikriausiai čia niekada neliūdna. Barons Court yra ir Queens Club teniso aikštynas, kur tradiciškai valgomos braškės su grietinėle (ir stebimos ir teniso varžybos).

14. Wilton's Music Hall

Jau vien todėl, kad ši erdvė įsikūrusi nepaprasto grožio, tačiau visiškai apleistame XIX a. pastate,  kuris, tiesa, išsaugojo savo originalią paskirtį – jame nuo maždaug 1859 metų veikė koncertų salė.  Salė prijungta prie dar anksčiau įsikūrusios aludės, vadintos Raudonmedžio baru (Mahogany Bar), nes legenda pasakoja, kad jos savininkas buvo pirmasis aludėje įrengęs prabangaus medžio barą. I: www.wiltons.org.uk.

15. Karališkasis Operos ir Baleto teatras (Royal Opera House)

Juoda maža suknelė, raudonos lūpos, apnuoginti pečiai. Ložė Karališkajame Operos teatre. www.roh.org.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai