Balandžio 19, 2019
Londono Hyde parke – kanapių diena
© Foto: Unsplash @rickpics.

Ar žinote, kad balandžio 20-oji – neoficiali kanapių arba kitaip tarptautinė marihuanos mėgėjų diena. Milijonai žmonių visame pasaulyje ta proga buriasi kasmetiniam renginiui, vadinamam tiesiog – 420. Londone kanapių diena šiais metais sutampa su ilguoju Velykų savaitgaliu bei pavasariškais orais, tad visi kanapių entuziastai jau nuo 11 val. ryto kviečiami prisijungti prie Hyde Parke vykstančių renginių.

Kanapių entuziastai šiais metais rinksis ne tik pramogauti, tačiau ir atkreipti dėmesį į vis aštrėjančius ginčus dėl kanapių legalizavimo. Esama įrodymų, jog medicininės kanapės turi terapinės naudos. Didelio atgarsio sulaukė kelios istorijos, kai paaiškėjo, kad epilepsija sergančių žmonių būklė pagerėjo nuo kanapių aliejaus. Todėl Lietuvos ir Didžiosios Britanijos gydytojai jau gali savo pacientams teisėtai išrašyti iš kanapių pagamintų vaistų. Tačiau kanapės vis dar laikomas B klasės narkotiku ir platesnis jų vartojimas yra uždraustas.

Manoma, jog terminas 420 atkeliavo iš vienos Amerikos mokyklos, kur grupė jaunuolių 4.20 val. rinkdavosi parūkyti ‘žolės’. Susitikimo laiką žymintis skaičiai pradėti vartoti plačiau ir dabar 42¬0 reiškia ‘rūkyti kanapes’.

Kanapių diena Hyde Parke, balandžio 20 d., šeštadienį, nuo 11 val.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai