Birželio 28, 2019
Londonietė rekomenduoja: šį savaitgalį Londone dvi svarbios meno mugės
AISTĖ ANUSAITĖ - DAUBARAS

Šį ketvirtadienį Londone duris atvėrė dvi didelės meno mugės. Pasaulinę reputaciją įgijus Masterpiece London Art Fair (istorinės Royal Hospital Chelsea teritorijoje) po erdvios, elegantiškos palapinės stogu talpina tiek šiuolaikinio, tiek antikinio meno atstovus bei galerijas, garsiausius juvelyrikos ir laikrodžių gamintojus, senų rankraščių bei retų knygų ekspertus, interjero dizainerius, antikvarinių bei modernių baldų gamintojus. Nuo birželio 27 d. iki liepos 3 d. šis kasmetinis renginys suburia kūrėjus, pardavėjus bei kolekcionierius pasidalinti naujienomis, idėjomis ar tiesiog šiaip pasižmonėti ir akis paganyti. Šiemet lankytojus pasitinka vienos iš britų šiuolaikinio meno ešelono lyderių Phyllida Barllow įspūdingų erdvėje pakibusių “pomponų” kompozicija (kaip ir visi šios autorės darbai, pagaminti iš perrūšiuotų medžiagų).

Su galerijos savininke Rebecca Hossack ir New Style leidėja Tatiana Piskova. Su galerijos savininke Rebecca Hossack ir New Style leidėja Tatiana Piskova.

Kitas didelis traukos taškas, Anthony James sukurtos dvi hipnotizuojančios plieno, stiklo ir šviesų instaliacijos, tarsi įsiurbiančios žiūrovą į savo bedugnę. Viena jų, jau pirmąją, uždaros peržiūros dieną, buvo parduota. Išvardinti visko žinoma neįmanoma, turite patys pamatyti! 

Na o tie, kuriuos labiau domina tik modernus menas, galite užsukti į Saatchi galerijoje vystančią FairForSaatchi FFS (Duke of York Square, SW3, visai šalia London Masterpiece). Net 25 galerijos šį savaitgalį įsikūrė Londono modernaus meno Mekoje vykstančiame debiutiniame charizmatiškų brolių Robert ir Johnny Sandelson (The London Art Fair investitorių) projekte. Ar tikrai Londonui reikalinga dar viena modernaus meno mugė, pasiteiravo Londonietė pono Robert Sandelson. Jo teigimu, Londone iš tiesų yra didžiulė paklausa ir susidomėjimas šiuolaikiniu menu, taigi vienos mugės per maža. Ką akivaizdžiai patvirtino į atidarymą gausiai susirinkusi minia. O kas labiausiai patiko Londonietei?

Be abejonės meno ekspertų laikomos “karščiausia” šiuolaikinio meno kūrėjos Clars Kranendonk spalvingos, monumentalios drobės (kurias rasite didelės lietuvių draugės, Rebecca Hossack Gallery stende).

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai