Sausio 4, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (sausio 4–6 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Swan Lake. © Foto: English National Ballet.

Žinote ar organizuojate renginį, rašykite [email protected].

Paskutinė galimybė pamatyti šiuos renginius ir parodas:

Alisa žiemos šalyje
Iki sausio 5 d.
Stebuklingasis žibintų festivalis į Southwark parką atvežęs daugiau nei pusantro šimto didžiulių šviesos statulų. Nuo 5 metrų ūgio Alisos iki tikro dydžio Skrybėliaus arbatos vakarėlio, daugybė scenų iš pamiltų kūrinių „Alice in Wonderland“ ir „Alice Through the Looking Glass“ nuneš į tikrų tikriausią stebuklų šalį. Bilietai vaikams £9, suaugusiems £9, šeimai £43. Daugiau informacijos: aliceinwinterland.co.uk.

Leicester Square Kalėdų mugė
Iki sausio 6 d.
Pačioje turistinio rajono širdyje įsikūrusi žiemiška Leicester skvero pasakų mugė. Kaip ir visada, čia laukia šventinės dovanų, maisto ir gėrimų parduotuvėlės, tačiau šioje mugėje, kitaip nei kitose, vaikai galės pasėdėti tikram Kalėdų seneliui ant kelių, o didžiulėje senovinėje palapinėje bus rengiami nuostabūs šventiniai pasirodymai, skirti ir suaugusiems, ir visai šeimai. Daugiau informacijos: christmasinleicestersquare.com.

Winter Wonderland
Iki sausio 6 d.
Niekur kitur Londone nėra tokios kalėdiškų linksmybių ir pramogų gausos kaip Winter Wonderland Hyde parke. Vardyti būtų galima be galo: ledo skulptūrų dirbtuvės, Piteris Penas ant ledo, Teletabių kalėdinis šou, Magiškoji ledo karalystė, taip pat ledo čiuožykla, ledo baras, daugybė maisto kioskelių ir netgi šventinės karaoke nameliai. Įėjimas yra nemokamas, tačiau už pramogas teks susimokėti. Vieta: Hyde Park. Daugiau informacijos: hydeparkwinterwonderland.com.

Paroda „Space Shifters“
Iki sausio 6 d.
Vienas populiariausių Londono pramogų portalų „Londonist“ ją pavadino geriausia 2018-ųjų paroda. Daugiau nei dvidešimties menininkų kūriniai, tarp jų ir instagram'o numylėtos Yayoi Kuamos, yra suvienyti optinio minimalizmo ir sukurti iš stiklo, akrilo, poliesterio ir net variklio alyvos. Veidrodžiai, labirintai, atspindžiai – paroda žaidžia su lankytojų aplinkos suvokimu. Bilietai iki £16,50. Vieta: Hayward Gallery (Southbank Centre). Daugiau informacijos: southbankcentre.co.uk.

Baletas „Swan Lake“
Sausio 3–13 d.
„Gulbių ežeras“ yra tikriausiai žinomiausias klasikinis baleto spektaklis pasaulyje. Sukurtas XIX a. antrojoje pusėje, jis iki šiol žavi žiūrovus Princo Zigfrydo ir gulbių karalienės Odetos tragiškos meilės istorija bei nostalgiškaja P. Čaikovskio muzika, todėl patinka ir prisiekusiems baleto mėgėjams, ir pirmąkart jame apsilankusiems. Bilietai į pasirodymus, kuriuose pagrindinį vaidmenį atliks lietuvė balerina Jurgita Dronina, jau išpirkti, tačiau nuvykite ir į kitus.  Bilietai nuo £14. Vieta: London Coliseum (St Martin's Ln, WC2N 4ES). Daugiau informacijos: londoncoliseum.org.

Didysis Londono blusturgis
Sausio 6 d.
Vintažinių radinių medžiotojai – įženkite į metus tinkama koja. The Big London Flea pasiūlys šimtus jei ne tūkstančius baldų, namų rakandų ir elektronikos, drabužių bei kitų netikėtų keistenybių – ir visa tai atmosferiškame buvusiame kino teatre. Įėjimas nemokamas. Laikas: 11–18 val., vieta: EartH (13 Stoke Newington N16 8BH). Daugiau informacijos: hackneyfleamarket.com.

Šviesų festivaliai
Sausio 6 d.
‘The lamps are different, but the light is the same: it comes from beyond...’ Rumi , 1259. Dauguma pasaulio religijų vienokiu ar kitokiu būdu garbina šviesą. Šioje ekskursijoje po V&A Muziejų susipažinsite, kaip būtent visame pasaulyje kultūros mini šviesų festivalius ir kuo jiems svarbi šviesa. Bilietai £9–£12. Laikas: 14:45–16:00, vieta: V&A Museum. Daugiau informacijos: eventbrite.co.uk.

Klasikinės muzikos koncertas
Sausio 6 d.
Pasikraukite jėgų ateinančiai darbo savaitei įkvepiančiame klasikinės muzikos koncerte. Mocarto, Mendelsono ir Čaikovskio kūrinius atliks žavusis stygų sikstetas Zoffany Ensemble. Bilietai £10. Laikas: 18:30–20:30, vieta: Conway Hall (25 Red Lion Square, WC1R 4RL). Daugiau informacijos: conwayhall.org.uk.

Ekskursija po karališkuosius sodus
Iki sausio 11 d.
Nuo londonietiško šaltuko pasislėpti galite ne tik jaukiose kavinėse ar parodose, o ir vienuose didžiausių sostinės oranžerijų. Kew Gardens siūlo ekskursijas su gidu po visame pasaulyje įžymius stiklinius augalų namus kurių metu sužinosite daugiau apie ten kerojančius žaliuočius – kai kurie iš jų net nebegzistuoja laukinėje gamtoje. Kaina įskaičiuota į įėjimo bilieto kaina. Laikas: 12–13 val., vieta: Kew Gardens. Daugiau informacijos: kew.org.

Daugiau sausio mėnesio renginių rasite čia >>>

Taip pat nepražiopsokite:

Philip Colbert naujų paveikslų paroda
Iki sausio 15 d.
Paroda norintiems neatsilikti nuo šiuolaikinio meno vėjų. Šis ekscentriškas menininkas, savo itin spalvingais darbais pašiepiantis ir linksminantis visuomenę, pristato aštuonias milžiniškas drobes. Jose Philip Colbert reflektyviai apmąsto populiariąją kultūrą, šiuolaikinius simbolius ir masines medijas. Paroda patiks turintiems maištininko gyslelę. Paroda nemokama. Vieta: Saatchi Gallery (SW3 4RY). Daugiau informacijos: culturewhisper.com.

Mantegna and Bellini
Iki sausio 27 d., 2019 
Italijos renesansas neatpažįstamai pakeitė šios šalies ir visos Europos kultūrinį, socialinį ir mokslinį žemėlapius bei pasižymėjo įspūdingu menu. Šioje parodoje eksponuojami dviejų iškiliausių Italijos renesanso tapytojų ir skulptorių, Giovanni Bellini ir Andrea Mantegna darbai. Šis vizualinis dviejų menininkų, tapusių svainiais, naratyvas lankytojams papasakos istoriją apie tų laikų meną, šeimą, konkureniją ir asmenybę. Paroda mokama, daugiau info: nationalgallery.org.uk.

Modern Couples: Art, Intimacy and the Avant-garde
Iki sausio 27 d.
Pamatykite, kaip yra derinamas modernus menas ir moderni meilė, kai santykiai tampa žaidimų aikštele kūrybiškumui. Parodoje bus eksponuojami įvairių medijų darbai, sukurti daugybės įžymių menininkų porų, tokių kaip Dora Maar ir Pablo Picasso, Salvador Dalí ir Frederico García Lorca, Camille Claudel ir Auguste Rodin, Frida Kahlo ir Diego Rivera, Emile Flöge ir Gustav Klimt. Lankytojai kviečiami susipažinti su šiomis kūrybingomis poromis, nuo obsesyvių ir trumpalaikių, iki visą gyvenimą trukusių santykių. Vieta: Barbican. barbican.org.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai