Sausio 25, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (sausio 25–26 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Foto: Natural History Museum.

Winter Lights
Iki sausio 26 d.
Pasibaigus kalėdiniam laikotarpiui, viena po kitos užgesinamos dar neseniai žibėjusios kalėdinės gatvės, tačiau liūdėti neverta – Canary Wharf Winter Lights beveik dvi savaites džiugins lankytojus įspūdingomis šviesos instaliacijomis. Dalis jų yra interaktyvios – linksmam vakarui su šeima ar draugais. Nemokama. Vieta: Visame Canary Wharf. Daugiau informacijos: canarywharf.com.

Pierre Bonnard paroda
Nuo sausio 23 iki gegužės 6 d.
Nors Pierre Bonnard didžiojo tapytojo Henri Matisse buvo apibūdintas kaip „geriausias iš mūsų visų“, laikas nebuvo jam dėkingas. Kiek primirštas auditorijos ir galerijų, Bonnard darbus į dėmesio centrą pagaliau pastatys Tate Modern. Parodoje bus eksponuojami darbai nuo 1912 metų iki autoriaus mirties 1947-aisiais. Daugiausia darbų sudaro peizažai, intymios namų scenos.
Bonnard savo darbuose fiksuodavo trumpalaikes, vos sekundėlę trukančias akimirkas, jo vaizduojamos figūros yra lyg pagautos tekėjime – lipančios į vonią, besirengiančios drabužiais, išeinančios ar ateinančios. Vieni laukiamiausių darbų – dailininko žmonos portretai Nude Before the Mirror 1931 ir Nude in the Bath 1925. Bilietai £18. Vieta: Tate Modern (SE1 9TG). Daugiau informacijos: www.tate.org.uk.

Full Circle: The Beauty of Inevitability
Iki vasario 3 d.


Londono Saatchi galerijoje duris atvėrė talentingo menininko GeorgII Uvs paroda Full Circle: The Beauty of Inevitability. Naudodamas įvairias tapybos technikas ir ryškias spalvas menininkas meistriškai perteikia nesuvaldomą gamtos stichijos jėgą. Aplankyti galite iki vasario 3 d. Įėjimas nemokamas. Duke of York's HQ, King's Road, Londonas SW3 4RY. Daugiau info: www.saatchigallery.com

Paroda „Bill Viola/Michelangelo“
Nuo sausio 26 iki kovo 31 d.
Netradicinėje parodoje susiduria klasika ir šiuolaikinis menas: čia, šalia penkiolikos italų renesanso meistro Michelangelo darbų, bus eksponuojamos didelio masto vaizdo instaliacijos, sukurtos menininko Bill Viola. Viola atrado Michelangelo darbus Florencijoje, praeito amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Nors abu menininkai dirbo skirtingose medijose – ir atskirti penkių amžių laiko tarpo – Viola susižavėjo tuo, kad jų darbų idėjos labai panašios. Patys pamatykite, kuo tokie skritingi darbai yra panašūs, ir naujai atraskite renesanso šedevrus. Bilietai £20. Vieta: Royal Academy (W1J 0BD). Daugiau informacijos: www.royalacademy.org.uk.

Paroda „Prototyping in Tokyo“
Nuo sausio 16 iki kovo 19 d.
Ar dažnai pasitaiko galimybė užmesti akį į ateitį? Nepraleiskite šanso pamatyti, kaip Japonija ruošiasi ateičiai kurdama fizinius produktų prototipus, kuriais derinamos technologijos ir estetiškas japonų dizainas. Parodoje bus eksponuojami Japonijoje sukurti daiktai ir konceptai, galintys tapti ateities įrankiais: gyvus padarus primenantys robotai, futuristiniai protezai sportui, robotų judėjimas ir kita. Vieta: Japan House London (101-111 Kensington High Street,  W8 5SA). Daugiau informacijos: www.japanhouselondon.uk.

Paskutinė galimybė pamatyti. 100 Figures: The Unseen Art of Quentin Blake
Iki sausio 27 d.
Seras Quentin Blake yra šalies kultūrai nusipelnęs britų iliustratorius, mylimas vaikų knygų autorius. Jis geriausiai žinomas kaip Roald Dahl knygų iliustratorius – to paties Roald Dahl, parašusio tokias filmais tapusias knygas kaip Matilda, Charlie and the Chocolate Factory, The Gremlins, Fantastic Mr. Fox ir daug kitų. Parodoje „100 Figures“ eksponuojamas šimtas genialaus dailininko darbų, kuriuose jis eksperimentuoja su publikai mažiau pažįstamomis technikomis, figūromis ir potėpiais. Bilietai iki £8,25, padengia ir visas kitas galerijos parodas. Vieta: House of Illustration (2 Granary Square, King’s Cross, N1C 4BH). Daugiau informacijos: houseofillustration.org.uk.

Tarpautinis Londono mimų festivalis
Nuo sausio 9 iki vasario 3 d. 
Neapsigaukite – mimų festivalyje rodomi ne tik dryžuotai apsirengusių ir baltai veidus išsidažiusių nebylių aktorių pasirodymai. London International Mime Festival siūlo platų teatro, šokių, netgi cirko ir komedijos pasirodymų spektrą, tad belieka tik išsirinkti sau labiausiai patinkančius. Šį savaitgalį – elegantiška kaip haiku „Oedipus on the Road“ inscenizacija (22–26 d.), kritikų liaupsinamas judesio spektaklis „The Wedding“ (24–26 d.), už stand-up komediantus labiau prajuokinsiantis nebylus pasirodymas „The Artist“ (24–27 d.) ir įvairias medijas derinantis spektaklis „Chambre Noir“, nepadarysiantis gėdos pačiam Andy Warhol (25–27 d.) Bilietai greitai išperkami, tad paskubėkite. Renginių kainos nuo £12, dauguma apie £18. Įvairiose vietose Londone. Daugiau informacijos: mimelondon.com.

VAULT festivalis
Nuo sausio 23 iki kovo 17 d.
VAULT ne veltui vadinamas didžiausiu Londono menų festivaliu – beveik du mėnesius truksiančiame festivalyje įvyks daugiau nei 400 įvairių renginių bei pasirodymų, kuriuose susiburs du tūkstančiai menininkų. Čia bus visko ir visiems skoniams – spektakliai, kabaretai, komedijos vakarai, istorijų skaitymai ir stogą nešantys vakarėliai netikėtose erdvėse (pavyzdžiui, gabenimo konteineriuose, karavanuose ir net pabėgimo kambariuose). VAULT headliner'iai – kritikus sužavėjusi ukrainietiška folk opera „Counting Sheep“. Nepraleiskite festivalio, geriausiai atskleidžiančio gaivališką Londono energiją. Bilietai nuo £5. Įvairiose vietose Waterloo. Daugiau informacijos: vaultfestival.com.

The France Show
Sausio 25–27 d.
Britai ir prancūzai ne visada gerai sutaria, tačiau šiam savaitgaliui būtent Londonas taps antrąja Prancūzijos sostine. The France Show yra didžiausias Prancūzijos kultūros pagerbimo renginys, kuriame frankofilai ras bene viską, ko gali geisti širdis – prancūziško maisto ruošimo demonstracijos, kankano šokėjų pasirodymai, vyno degustacijos, kalbos mokymosi ir keliavimo Prancūzijoje patarimai ir netgi ekspertų patarimai, kaip įsigyti savo svajonių būstą Prancūzijoje. Pasisėmus žinių ir įkvėpimo iš The France Show belieka tik susikrauti lagaminą ir traukiniu keliauti į Paryžių. Bilietai £13,5. Vieta: Olympia London (Hammersmith Rd, W14 8UX). Daugiau informacijos: www.thefranceshow.com.

Tate Modern vėlyvas vakaras
Sausio 25 d.
Kasmėnesiniai Tate Modern muziejaus vėlyvi vakarai visada sutraukia meno mylėtojus. Šį kartą vakaras suksis apie naująją Pierre Bonnard parodą, į kurią po 18 val. galėsite nueiti vos už £10. Laukiantys kiti užsiėmimai: nemokamos dirbtuvės, šiuolaikinių fotografų paskaitos, meditacijos užsiėmimas, eskizavimo salonas ir poezijos skaitymas, tad veikti tikrai bus ką. Vakaro pabaigai nepatingėkite pakilti į muziejaus viršuje esantį barą, iš kurio atsiveria nuostabi Londono panorama. Nemokama. Vieta: Tate Modern (Bankside, SE1 9TG). Daugiau informacijos: www.tate.org.uk.

Mocarto gimtadienio koncertas
Sausio 27 d.
Klasikinės muzikos genijui W. A. Mocartui šį sekmadienį sueitų 263-eji metai. Šia proga jo kūrybos gerbėjai kviečiami į klarneto virtuozo Michael Collins, gimusio tą pačią dieną kaip ir Mocartas, ir London Mozart Players koncertą. Jame bus atliekami vieni žymiausių kompozitoriaus kūrinių – Symphony No. 34, Symphony No. 41 ir Clarinet Concerto. Bilietai nuo £12. 16 val., vieta: St John's Smith Square (SW1P 3HA). Daugiau informacijos: www.sjss.org.uk.

Natural History Museum vėlyvas vakaras
Sausio 25 d.
Gamtos istorijos muziejuje kiekvieną mėnesį vyksta vėlyvi vakarai. Šį penktadienį vyksiančio vakaro tema – intelektas, tad jo metu bus svarstoma, ar intelektas yra tik žmogiškas konceptas ir jeigu ne, tai kaip jį suvokia likusi gyvūnų karalystė. Svečių lauks nemokamos profesionalų paskaitos, mokslinės stotelės, galimybė po oficialių muziejaus darbo valandų aplankyti parodas „Wildlife Photographer of the Year“ (bilietai nuo £8) ir „Life in the Dark“ (bilietai nuo £7,50) bei paklaidžioti po įspūdingąjį muziejų jau  sutemus.
Nemokama. Vieta: Natural History Museum (Cromwell Rd, SW7 5BD). Daugiau informacijos: www.nhm.ac.uk.

Vinilinių plokštelių mugė
Sausio 26 d.
Vinilinės plokštelės išgyvena tikrų tikriausią Renesansą – melomanai noriai perka dar neseniai atgyvena laikytus įrašus, kolekcionieriai medžioja senas pirmo leidimo plokšteles, o visi save gerbiantys hipsteriai namuose turi po patefoną. Visus šiuos vinilo gaivintojus kviečia Victoria Lindley Hall, kurioje vyks, kaip organizatoriai skelbiasi patys, visame pasaulyje žinoma „record fair“. Bet kokio muzikinio skonio lankytojai čia ras viską, ko tik ieškos – nuo vinilų iki DVD, nuo marškinėlių su muzikinių grupių logotipais iki kitų rakandų, nuo pankroko iki soulo. Įėjimas £5. Vieta: The Lindley Hall (Elverton St, SW1P 2PB). Daugiau informacijos: www.vip-24.com.

Paskutinė galimybė pamatyti. Modern Couples: Art, Intimacy and the Avant-garde
Iki sausio 27 d.
Pamatykite, kaip yra derinamas modernus menas ir moderni meilė, kai santykiai tampa žaidimų aikštele kūrybiškumui. Parodoje eksponuojami įvairių medijų darbai, sukurti įžymių menininkų porų, tokių kaip Dora Maar ir Pablo Picasso, Salvador Dalí ir Frederico García Lorca, Camille Claudel ir Auguste Rodin, Frida Kahlo ir Diego Rivera, Emile Flöge ir Gustav Klimt ir daugybės kitų. Lankytojai kviečiami susipažinti su šiomis kūrybingomis poromis, nuo obsesyvių ir trumpalaikių, iki visą gyvenimą trukusių santykių. Bilietai £16. Vieta: Barbican Centre (Silk St, EC2Y 8DS). Daugiau informacijos: www.barbican.org.uk.

Warhol x Bowie
Sausio 26 d.
Pop art pionierius Andy Warhol ir muzikinis chameleonas David Bowie visada turėjo šį tą bendro – ekstravagantišką išvaizdą, polinkį į glamūrą, visišką atsidavimą savo menui, tad ne veltui dar iki dabar jiedu skamba kaip idealus duetas. Būtent šia menininkų pora meno kompanija Paint Jam pradės 2019-ųjų renginių sezoną. Linksmo vakaro metu bendraminčių būryje dalyviams bus suteiktos visos meninės priemonės sukurti spalvingą Andy Warhol stiliaus paveikslą – grojant David Bowie muzikai ir šalia esant atidarytam barui. Savo meno kūrinį bus galima pasiimti su savimi! Bilietai £30–£35. Laikas 19–22 val., vieta pranešama įsigijusiems bilietus. Daugiau informacijos: www.eventbrite.co.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai