Sausio 11, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį ir ne tik (sausio 11–14 d., 2019)
Christie’s Lates renginyje.

Labai rekomenduojame - Christie’s Lates
Pirmadienis kitaip. Garsiuose Christie’s aukcionio namuose Londone organizuojami vėlyvi vakarai, kuriuose apsilankyti kviečiami visi – Christie’s Lates. Rekomenduojame net jei neesate meno ir aukcionų mėgėjas. Labai įdomi ir neįpareigojanti atmosfera. Galite sau vaikštinėti su taure rankoje ir apžiūrėti paveikslų kolekcijas, persimesti keliais komentarais su meno žinovais ir mėgėjais, sutikti įdomių londoniečių. Arba pasiklausyti vienos iš renginio metu siūlomų paskaitų/demonstracijų ar pan. Kiekvieno Christie’s Lates renginio temos būna skirtingos, šįkart renginio tema - At Home. Christie's, 8 King Street, SW1Y 6QT, įėjimas nemokamas, norint įsigyti gėrimų bare reikia turėti grynųjų, nuo 18 val. Daugiau informacijos rasite čia >>>>>>>>. Paskaityti Londonietės įspūdžius iš Christie's Lates galite čia >>>>>>>>

Virtualios realybės paroda „We Live In An Ocean Of Air“
Iki vasario 24 d.


Jeigu tradicinės meno parodos nebestebina ir norisi kažko naujo – aplankykite naują parodą „We Live in an Ocean of Air“ Saatchi galerijoje, kurioje susitelkiama į natūralųjį mus supantį pasaulį. Panaudojus virtualios realybės technologijas, kurios sujungia meną ir mokslą, parodos eksponatais tampa jūsų pačių širdies ritmu plakantys vaizdai, jūsų kvėpavimui paklūstantys deguonies ir anglies dioksido debesys, kvapai ir įspūdingi vaizdai. Parodos autoriai siekia atkurti visuomenės ryšį su aplinka ir gamta bei sužadinti pamirštus pojūčius. Bilietai £20. Vieta: Saatchi Gallery (SW3 4RY). Daugiau informacijos: marshmallowlaserfeast.com.

Edward Burne-Jones
Iki vasario 24 d.


Tai pirmoji personalinė šio ikoniškojo menininko paroda nuo 1933 metų. Nors Edward Burne-Jones gyveno ir kūrė Viktorijos laikais, tačiau iš kitų to meto menininkų išsiskyrė savo asmenybe ir tuo metu netradiciniu santykiu su menu. Šis menininkas dirbo ne tik su tapyba, bet ir su vitražais, gobelenais bei juvelyrika, atmetė industrinio Viktorijos laikų pasaulio idealus, kūrė įspūdingus fantastinius vaizdus ir siužetus, o svarbiausia – jis skelbė, kad menas turi būti prieinamas visiems. Šio inovatoriaus darbus galite išvysti už £18 arba mažiau. Vieta: Tate (SW1P 4RG). Daugiau informacijos: tate.org.uk/whats-on/tate-britain.

Tarpautinis Londono mimų festivalis
Nuo sausio 9 iki vasario 3 d.
Neapsigaukite – mimų festivalyje rodomi ne tik dryžuotai apsirengusių ir baltai veidus išsidažiusių nebylių aktorių pasirodymai (nors, žinoma, bus ir tokių). London International Mime Festival siūlo platų teatro, šokių, netgi cirko ir komedijos pasirodymų spektrą, tad belieka tik išsirinkti sau labiausiai patinkančius. Šį savaitgalį – Barely Methodical Troup akrobatų pasirodymas, šokiu ir judesiu įveikiantis Žemės trauką (penktadienį ir šeštadienį), Theatre Re spektaklio „Birth“, įkvėpto Fridos Kahlo ir psichogeneologijos, pasaulinė premjera (penktadienį ir šeštadienį) ir Green Ginger lėlių, komedijos ir šokio spektaklis „Intronauts“, skirtas „brandiems paaugliams ir vaikiškiems suaugusiems“. Renginių kainos nuo £12, dauguma apie £18. Įvairiose vietose Londone. Daugiau informacijos: mimelondon.com.

Cirque du Soleil pasirodymai
Nuo sausio 12 iki vasario 26 d.
Legendinė Kanados cirko teatro trupė Cirque du Soleil žinoma ne tik dėl įspūdingų šou, tačiau išsiskiria ir teatrališku požiūriu, visišku gyvūnų atsisakymu pasirodymuose, gyva muzika. Šį sausį jie grįžta į Londono Royal Albert Hall su pasirodymu Totem, kuriame artistai gyvai atlieka žmonijos evoliucijos istoriją – nuo tada, kai buvome tik amfibijos, iki įgyvendinto troškimo skraidyti. Įsigykite bilietus kol jie dar neišgraibstyti! Bilietai nuo £44. Vieta: Royal Albert Hall (Kensington Gore, Kensington, SW7 2AP). Bilietai: cirquedusoleil.com.

Londono trumpametražių filmų festivalis
Sausio 11–20 d.
London Short Film Festival šiemet skaičiuoja jau šešioliktus metus ir jau yra pripažintas kaip svarbiausias trumpametražių filmų įvykis visoje Jungtinėje Karalystėje. Daugiau nei dešimt tūkstančių žiūrovų  pačiose istoriškiausiuose kino teatruose išvys vietinius ir užsienietiškus filmus, dalyvaus specialiuose kino mylėtojams skirtuose renginiuose – kviečiame tapti vienu iš jų. Įvairiose lokacijose Londone. Daugiau informacijos: shortfilms.org.uk.

Kultūrinio rajono sezono atidarymas „Welcome to the Forest“
Sausio 11–13 d.
Šių metų kultūriniu Londono rajonu (the London Borough of Culture) paskelbtas Waltham Forest. Būtent čia sausį ir visus likusius 2019-uosius metus galima tikėtis daugybės renginių, dirbtuvių, parodų. Visai šeimai skirtas šviesų instaliacijų ir muzikos atidarymo šou „Welcome to the Forest“ kviečia visus londoniečius ir ypač Waltham Forest gyventojus švęsti savo bendrą istoriją ir ateitį. Nemokama. Vieta: Waltham Forest Town Hall (Forest Rd, E17 4JF). Daugiau informacijos: wfculture19.co.uk.

The Signal komedijos vakaras
Sausio 11 d.
Jaukiame Forest Hill gyventojų pamiltame pube The Signal įsikūręs The Control Room – pačių įvairiausių kassavaitinių renginių namai. Šį penktadienį čia vyks kokybiškos stand-up komedijos vakaras su šiuolaikinio britiško humoro meną įvaldžiusiais Carl Donnelly, Jeff Innocent, Jake Farrell ir Peter Flanagen – pats tas linksmai darbo savaitės pabaigai ir vitamino C atsargų papildymui. Bilietai nuo £5. Nuo 20 val. Vieta: The Signal (7 Devonshire Road, Forest Hill SE23 3HE). Daugiau informacijos: thesignalpub.com.
 
David Bowie vakarėlis
Sausio 11 d.
Kai septintajame dešimtmetyje savo pirmąjį albumą išleido Brixton'e gimęs androgyninis revoliucionierius David Bowie, muzikos ir mados pasaulis negrįžtamai pasikeitė. Blizgučiai, linksmybės ir visiškai fabulous laikas Bowie gimtadienio proga laukia The Clapham Grand'e. 19 valandą – ypatingas ikoniškojo filmo „Labyrinth“ seansas, o 22 val. prasidės neužmirštami šokiai pagal Bowie muziką su skraidančiais balionais, konfeti, specialiais gėrimais ir blizgančiu makiažu ypač šventiškai nusiteikusiems. Kino bilietai nuo £10, šokių bilietai nemokami, būtina išankstinė rezervacija. Vieta: The Grand (21-25 St John's Hill, SW11 1TT). Daugiau informacijos: claphamgrand.com.

TS Eliot Prize skaitymai
Sausio 13 d.
Prieš daugiau nei 70 metų buvo apdovanotas literatūrine Nobelio premija,  poezijos genijus T. S. Eliot Londone praleido pačius produktyviausius gyvenimo metus. Nenuostabu, kad dėl to jo palikimas Anglijos labai svarbus dar ir šiais laikais. T. S. Eliot prizu, laikomu vienu svarbiausių poetų įvertinimų pasaulyje, apdovanojami geriausi tais metais JK ir Airijoje poezijos knygas išleidę kūrėjai. Skaitymuose Southbank Centre šių metų pretendentai deklamuos savo eiles – laukia eilėraščiais, kūryba ir įkvėpimu persmelktas vakaras poezijos mylėtojams. Bilietai £12–£15. Vieta: Royal Festival Hall (Southbank Centre, Belvedere Road, SE1 8XX). Daugiau informacijos: southbankcentre.co.uk.

Fotografijos ekskursija ir pamoka
Sausio 12 d.
Jei sąžinę graužia kadaise įsigytas, bet taip ir pilnai neišnaudotas fotoaparatas, o gal norisi pagražinti savo instagram'o paskyrą – sausis pats tinkamiausias laikas imtis veiksmų. Ekskursijoje po vieną iš gražiausių Londono atvirų erdvių Forty Hall Estate su fotografe Pat Simmons išmoksite pagrindinius fotografijos principus, kaip geriausiai išnaudoti savo fotoaparatą, taip pat gausite kompozicijos patarimų. Fotografuojantys telefonais taip pat laukiami! Kaina £30. Laikas nuo 9:45 iki 13 val., vieta: Forty Hall (Forty Hill, Enfield EN2 9HA). Daugiau informacijos: fortyhallestate.co.uk.

Atviras mikrofonas
Sausio 12 d.
Poetų, dainininkų, šokėjų, reperių ir aktorių pasirodymai viename renginyje? Taip, tai įmanoma. Ateities žvaigždelėms atviroje Brixton Youth Open Mic scenoje rinksis 11–17 metų amžiaus vaikai ir jaunimas, norintys parodyti savo talentus. Į renginį kviečiami tėveliai su vaikais – tiek norinčiais pasirodyti, tiek stebėti ir gerai praleisti šeštadienio popietę. Nemokama. Laikas nuo 13 iki 15 val., vieta: Ritzy (Brixton Oval, Coldharbour Ln, Brixton SW2 1JG). Daugiau informacijos: picturehouses.com.

Mocarto Requiem: koncertas
Sausio 12 d.
Londonas neabejotinai dėkingas pačio įvairiausio meno ir kultūros mylėtojams – nuo aukščiausios klasės pasirodymų, gerokai atsieinančių piniginei, iki savanorių ir dar besimokančiųjų pastangomis surengtų ne mažiau įkvepiančių nemokamų koncertų. Vienas tokių – šeštadienį dailioje St John's bažnyčioje klasikinės muzikos genijaus Mocarto Requiem atliks muzikantai mėgėjai. Puikus pasirinkimas vakarui su šeima ar mylimuoju – po nemokamo koncerto galima labiau paišlaidauti vakarienėje. Nuo 17:30, vieta: St John's Church (73 Waterloo Rd, Lambeth, SE1 8TY). Daugiau informacijos: stjohnswaterloo.org.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai