Gegužės 31, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (nuo gegužės 31 iki birželio 2 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
© Photo by Amy Shamblen on Unsplash.

Paroda „Lee Krasner: Living Colour“
Nuo gegužės 30 iki rugsėjo 1 d.
Kas nutinka, kai du kūrėjai vienas kitą įsimyli? Menininkų Lee Krasner ir Jackson Pollock atveju – moters pasiaukojimas. Jackson Pollock žinomas visame pasaulyje, tačiau pati Krasner, nors ir labai talentinga, palikta šešėlyje. Jiedu susitiko kai menininkė jau buvo radusi tvirtą savo balsą ir tapusi abstrakčiojo ekspresionizmo judėjimo pioniere, tačiau vėliau kritikai ją pamiršo. Dabar, Barbican centre, po daugiau nei pusės amžiaus rengiama retrospektyvinė menininkės paroda, kurioje eksponuojami beveik šimtas darbų, pasižyminčių nežabotu spalvingumu. Galbūt atrasite savo naują mėgstamiausią dailininkę? Bilietai £15. Vieta: Barbican Centre (EC2Y 8DS). Daugiau informacijos: www.barbican.org.uk.

Nauja kepyklėlė „Pasticceria Marchesi“
Istorinė Milano kepykla „Pasticceria Marchesi“, iš dalies priklausanti Prada Group, atvėrė naujos – ir kol kas vienintelės – kepyklėlės Londone duris. Čia klientai plūsta ne tik paragauti burnoje tirpstančių bei akį traukiančių kepinių, geros arabica kavos, arbatos ir užkandžių – bet ir pajausti beveik du šimtus metų praktikuojamos itališkos elegancijos bei tradicijų. Nedidukėje, tačiau labai elegantiškoje kavinukėje vos už kavos puodelį gali tekti pastebimai paploninti piniginę, bet ko tik nepadarysi dėl Italijos skonio lietingame Londone. Adresas: 117 Mount Street W1K 3LA. Info: www.pasticceriamarchesi.com.

Londono architektūros festivalis
Birželio 1–30 d.
Londono architektūros festivalis yra neabejotinai didžiausias kasmetinis architektūrinis įvykis Londone. Mėnesio trukmės festivalis pasiūlys net 400 įvairių renginių, skirtų tiek profesionaliems architektams, tiek visiems mėgėjams bei entuziastams – ekskursijos, instaliacijos, debatai, dirbtuvės ir parodos. Tarp įdomiausių renginių – „LFA Symposium: Thresholds or barriers?“ simpoziumas karališkojoje Akademijoje, tyrinėjantis ribų pritaikymą architektūroje (birželio 14 d.) ir „aLL Design presents an aLL Alsop Whistlestop Tour“ ekskursijos, kurių metu dalyviai tyrinės naująjį Neuron Pod pastatą Queen Mary universitetui, Peckham biblioteką, Palestra pastatą ir daugiau. Įvairiose Londono vietose. Info: www.londonfestivalofarchitecture.org.

Hugh Jackman koncertas
Birželio 2–7 d.
Filmo „The Greatest Showman“, suvirpinusio milijonų žmonių širdis, žvaigždė Hugh Jackman atveža savo gerbėjams Londone tikrų tikriausią desertą. Dainuojantis aktorius penkis vakaras džiugins visą O2 areną atlikdamas dainas iš „The Greatest Showman“, „Les Miserables“ ir kitų filmų bei Brodvėjaus šou – akomponuojamas gyvo orkestro.Kaina nuo £50. Vieta: 02 (Peninsula Square, Greenwich Peninsula, SE10 0DX). Info: www.theo2.co.uk.

Romeo and Juliet
Iki birželio 11 d.
Karališkojo baleto teatro šedevras ir Šekspyro dramos klasika „Romeo and Juliet“ skaičiuoja paskutines dienas šį sezoną. Pačiais įvairiausiais būdais kurta ir transformuota visame pasaulyje, visą savo grožį ši istorija atskleidžia būtent Kenneth MacMillan'o balete. Karališkasis baletas šį spektaklį yra atlikęs daugiau nei 400 kartų nuo jo premjeros 1965-aisiais, todėl iki deimanto nugludintas pasirodymas neabejotinai yra klasika, kurią pamatyti yra privaloma visiems. Bilietai nuo £58. Vieta: Royal Opera House (Bow Street, Covent Garden, WC2E 9DD). Info: www.roh.org.uk.

Waltham Forest art trail
Birželio 1–16 d.
Šių metų Londono kultūrinis rajonas Waltham Forest jau penkioliktus metus iš eilės kviečia į „E17 Art Trail“, kurio metu savo kūrybines jėgas sujungia visos kaiminystės menininkai. Ekskursijos, meno dirbtuvės, atviros menininkų studijos ir dar daugiau laukia visų, nepatingėsiančių nuvykti į paskutinę Victoria linijos stotelę. Šį savaitgalį – ekskursija dviračiais, komiksų dirbtuvės, pokalbis apie natūralius dažus ir kita. Dauguma renginių nemokami, kai kuriems reikalinga rezervacija. Įvairiose Walthamstow vietose. Info: http://e17arttrail.co.uk.

All Points East muzikos festivalis
Nuo gegužės 24 iki birželio 2 d.
Dešimt dienų besitęsiantis muzikos festivalis All Points East į Anglijos sostinę sukvies visus muzikos mylėtojus bei karščiausius gerbėjus. Abu savaitgalius vyks mokami festivalio koncertai su tokiais vardais kaip The Chemical Brothers, Mumford & Sons, Bon Iver, The Strokes, James Blake, Mad Demarco ir kitais. Darbo dienomis vyks nemokama programa pavadinimus „In The Neighbourhood“, kurioje savo talentus demonstruos jauni vietiniai atlikėjai, taip pat vyks kino seansai, nemokamos dirbtuvės, užsiėmimai ir kitos linksmybės londoniečiams. Vienos dienos bilietas savaitgaliais nuo £70. Vieta: Victoria Park (Victoria Park Rd, E3 5SN). Info: www.allpointseastfestival.com.

Sundance filmų festivalis
Gegužės 30 – birželio 2 d.
Vienas žinomiausių pasaulyje kino festivalių The Sundance Film Festival atveš į Londoną šiek tiek amerikietiškos dvasios bei nepriklausomo kino. Festivalio programoje – labai laukta filmo „Late Night“ (Emma Thompson, Mindy Kaling) europinė premjera, taip pat „After the Wedding“ (Julianne Moore, Michelle Williams) debiutas bei dokumentinis filmas apie Apollo 11 su niekada anksčiau nematyta bei negirdėta medžiaga. Bilietai nuo £10. Vieta: Picturehouse Central (The Trocadero Shafterbury Avenue Piccadilly, W1D 7DH). Info: www.picturehouses.com.

Paskutinė galimybė pamatyti. Franz West paroda
Iki birželio 2 d.
Kartais apsilankymai galerijos yra išties gąsdinančios vietos. Baltos sienos, mirtina tyla ir griežtai kiekvieną žingsnį sekantys prižiūrėtojai, žvilgsniu šaukte šaukiantys „Prašome neliesti meno kūrinių!“ Franz West'o skulptūros yra sukurtos kaip tik tam, kad būtų liečiamos. Ekscentriškus, drąsius ir abstrakčius darbus galima paimti į rankas, pasukinėti ir visaip kitaip modifikuoti savo rankomis – autorius būtų pats to norėjęs. Išankstiniai bilietai £11, prie durų £13. Vieta: Tate Modern (SE1 9TG). Daugiau informacijos: www.tate.org.uk.

Paskutinė galimybė pamatyti. Paroda „Swinging London: A Lifestyle Revolution“
Iki birželio 2 d.
1950-ųjų Londone pokario tėvai ir seneliai laikėsi nuosaikumo ir tradicinių nuostatų, o jų vaikai ir anūkai ieškojo naujų idealų. Šiame kartų susidūrime gimė Swinging Sixties kultūrinė revoliucija, pasauliui padovanojusi ne tik iki šiol mylimą 60s madą, bet ir britų pasididžiavimą – The Beatles. Visiems, besižavintiems tuo laiku, vintažine mada ir rokenrolu, yra skirta paroda  Swinging London: A Lifestyle Revolution. Joje eksponuojami svarbiausių 1952–1977 m. dizainerių Mary Quant ir Terance Conran darbai, taip pat kitų avantgardo intelektualų, toių kaip Bernard ir Laura Ashley, Eduardo Paolozzi, Nigel Henderson meno kūriniai. Bilietai £9,90. Vieta: Fashion and Textile Museum (83 Bermondsey St, SE1 3XF). Daugiau informacijos: www.ftmlondon.org.

Paskutinė galimybė pamatyti. Paroda „The Renaissance Nude“
Iki birželio 2 d.
Ilgą laiką, nuo mūsų eros pradžios iki Renesanso, paveikslai, kuriuose vaizduojami nuogi žmonės, buvo tabu. Tiktai Atgimimo metu, iš naujo atradus graikų ir romenų kultūras, menininkai buvo vėl įkvėpti žmones vaizduoti tokius, kokius juos Dievas sutvėrė. Šioje parodoje bus eksponuojami Titian, Raphael, Michelangelo, Leonardo, Dürer ir Cranach darbai bri bus analizuojama, iš kur atsirado akto žandras ir kaip jis pakeitė Vakarų meno tradicijas bei vertybes. Bilietai £16. Vieta: Royal Academy of Arts (Mayfair Burlington House, W1J 0BD). Daugiau informacijos: www.royalacademy.org.uk.

Paskutinė galimybė pamatyti. Tom Hiddleston spektaklyje „Betrayal“
Iki birželio 1 d.
Britų aktorius Tom Hiddleston visame pasaulyje žinomas kaip filmų Thor ir The Avengers žvaigždė bei pagrindinis aktorius dramose The Night Manager ir Hollow Crown. Dabar jis vėl sugrįžta į Londono teatro sceną ir atliks pagrindinį vaidmenį romantinėje dramoje „Betrayal“. Pats Hiddleston šį pastatymą vadina šedevru ir džiaugiasi galimybe būti jo dalimi. Belieka patiems įsitikinti, kaip aktoriui seksis šioje rolėje. Bilietai nuo £20. Vieta: Harold Pinter Theatre (SW1Y 4DN). Daugiau informacijos: everythingculture.seetickets.com.

Pokalbis apie optimizmą architektūroje ir Kauno tarpukarį
Birželio 1 d.
Kartu su Londono architektūros festivaliu, birželio pirmą dieną Londone padvelks vėju iš Kauno ir jo ikoniškosios tarpukario architektūros. Prieš daugiau nei metus tiek Lietuvoje, tiek Europoje eksponuota paroda „Optimizmo architektūra“ susitelkia į laikinąją sostinę jos aktyvaus augimo metu, optimistiškas paraleles tiek gyvenime, tiek jaunų architektų darbuose. Šiame pokalbyje bus diskutuojama tiek apie Kauno pastatus, tiek apie optimizmą architektūroje apskritai. Pokalbyje dalyvaus profesorė Marija Drėmaitė (architektūros istorikė ir parodos „Architecture of Optimism“ kuratorė), Douglas Murphy (architektas ir rašytojas), Adam Phillips (rašytojas) ir dr. Eglė Rindzevičiūtė (associate professor of Criminology and Sociology). Nemokama, bet reikalinga išankstinė rezervacija. Laikas 11 val., vieta: The Cass (London Metropolitan University, Old Castle Street, E1 7NT). Info: www.facebook.com/events.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai