Liepos 4, 2020
Londonietė rekomenduoja | Renginiai Londone šį savaitgalį (liepos 3 – 5, 2020)
Parengė Simona Survilaitė
Alexandra Palace terasa.

Šį savaitgalį įsigaliojus karantino reikalavimų sušvelninimams, savo rutiną galėsime paįvairinti be galo išsiilgtomis Londono pramogomis.

Saugos reikalavimai ir bendrosios gairės

Pagal Vyriausybės nurodymus, su tam tikrais ribojimais atsidaryti gali muziejai ir galerijos, kino teatrai, bibliotekos ir bendruomenių centrai, lauko sporto salės, vaikų žaidimų aikštelės, pramogų parkai.

Nuo liepos 4 dienos, iki šiol galiojusį reikalavimą laikytis 2 metrų fizinės distancijos, keičia „vienas metras plius“. Laikantis kitų socialinės distancijos reikalavimų (kaukės dėvėjimas viešajame transporte ir vietose, kuriose daug žmonių, dažnas rankų plovimas ir pan.), fiziškai užteks laikytis vieno metro atstumo nuo kitų asmenų. Tai negalioja kartu gyvenantiems asmenims.

Tam tikri pasikeitimai kol kas galios visose žmonių susibūrimo vietose. Koreguojamas ir trumpinamas darbo laikas, daugelyje vietų būtina išankstinė rezervacija konkrečiam apsilankymo laikui, taikomas „vienkryptis eismas“ lankytojams, o lankstinukus muziejuose keičia skaitmenizuota informacija išmaniuosiuose telefonuose. Restoranuose ir baruose lankytojai aptarnaujami tik prie staliukų, o kai kur, norint patekti vidun, teks palikti savo kontaktinius duomenis. Daugiau apie šiuo metu taikomus saugos reikalavimus rasite konkrečios apsilankymo vietos tinklalapyje ir www.bbc.com.

Nors gana ilgas reikalavimų sąrašas gali prigesinti entuziazmą, nepamirškite, kad kelis mėnesius dirbti negalėjusiems numylėtiems Londono pramogų ir kultūros taškams kaip niekada reikalinga mūsų parama. O patiems pasivaikščiojus po sužydėjusius Londono sodus ar pakėlus stiklą gėrimo su vaizdu į nuostabia panoramą – nuotaika iškart pagerės.

Gražaus vasariško savaitgalio!

Kinas po atviru dangumi
Nuo liepos 1 d.
Dažnas mūsų tik senuose amerikietiškuose filmuose yra matęs poreles, atvykstančias į drive-in  kino teatrą pažiūrėti filmo po atviru dangumi. Virusui pakoregavus mūsų kasdienybę, vintažiškai romantišką vakarą praleisti galite ir jūs! Pasirinkimas gana platus:
Rooftop Film Club keičia strategiją ir vietoje kino seansų ant stogų kviečia filmus žiūrėti iš automobilių. Repertuaras tiks ir patiks ir klasikinio kino gurmanams, ir šeimoms su mažaisiais (info: rooftopfilmclub.com).

Tolimame šiaurės rytų Londone, Aldenham Country parke įsikūręs Carview-20 kinomanus vilioja ne tik klasikiniais filmais, bet ir galimybe giedrą naktį stebėti žvaigždes (info: www.carview20.co.uk).

The Luna Drive-In Cinema taip pat siūlo repertuarą pačio įvairiausio skonio kino mėgėjams, tačiau jų kabliukas – galimybė internetu užsisakyti šviežių spragintų kukurūzų, krosnyje keptų picų ir šaltų gėrimų, kurie bus atnešti tiesiai į jūsų automobilį! (Info: www.lunadriveincinema.com)

Drive-In Club repertuare ne tik platus filmų, bet ir komikų, muzikantų pasirodymų pasirinkimas – net po kelis renginius kiekvieną dieną, tad rinktis yra iš ko (info: www.thedrivein.club/).

Pakelkite taurę Londono panoramos fone
Nuo liepos 4 d.
Nors ministras pirmininkas B. Johnson apsilankymą vietiniame pub’e pavadino „pilietine pareiga“, tačiau mažos, uždaros patalpos vis dar grėsmę keliančios pandemijos akivaizdoje patrauklios ne visiems. Dėl to, turintiems galimybę, siūlome užsukti ir geru oru pasidžiaugti baruose ant stogo. Sudaužti taures galite naujoje, pusantro tūkstančio kvadratinių metrų erdvės Alexandra Palace terasoje (info: www.alexandrapalace.com) arba Studio 338 „Pub Tropicana“ Greenwich’e (info: www.studio338.co.uk). Duris pagaliau atveria ir londoniečių numylėtas Skylight Rooftop. Tiesa, dėl galiojančių ribojimų, baras laikinai sustabdęs tokias pramogas kaip kroketas ar stalo tenisas, tačiau gardūs gėrimai, geras maistas bei nuostabi miesto panorama atpirks bet kokius praradimus (Info: www.tobaccodocklondon.com/skylight)

Pasižvalgykite po meno kūrinius „White Cube“ galerijoje
„White Cube“ atsidarė viena pirmųjų visame Londone, o galerijos patalpose dar nuo kovo mėnesio saugotos parodos nekantrauja sulaukti lankytojų. Bermondsey galerijoje eksponuojama  plataus profilio menininko Cerith Wyn Evans paroda „No realm of thought... No field of vision“. Evans dažniausiai linksniuojamas kaip elegantiškų ir peno apmąstymams duodančių šviesos ir teksto instaliacijų kūrėjas. Jo kūrinius ypač pamėgę estetikos ir, pripažinkime, Instagram’o mėgėjai. Mason’s Yard galerijoje eksponuojami abstraktūs Peter Schuyff paveikslai. Abi parodos nemokamos, tačiau išankstinė laiko rezervacija yra būtina. Darbo laikas: 10–16 val., antradieniais–šeštadieniais. Adresai: 25-26 Masons Yard, St. James's, SW1Y 6BU ir 144-152, Bermondsey St, Bermondsey, SE1 3TQ. Info: https://whitecube.com.

Virtualus spektaklis „Lungs“
Liepos 1–4 d.
Į teatro sceną grįžta ir gyvi pasirodymai – tiesa, kol kas be žiūrovų salėje. Legendinis teatras „The Old Vic“ žengia koja kojon su technologijomis ir krizėje atrado galimybę – spektaklį „Lungs“ aktoriai atlieka gyvai tuštutėlėje salėje, o vienas tūkstantis žiūrovų (tiek pat, kiek telpa fizinėje teatro salėje) gali jį stebėti internetu. Nors tai, be abejonės, neatstoja tikros teatro patirties, tačiau šiuo atveju galėsite būti tikri, kad vaizdas iš visų „vietų“ – vienodai geras. Bilietai £10–£65, info: www.oldvictheatre.com/whats-on.

Sporto užsiėmimai po atviru dangumi
Nuo liepos 1 d.
Jeigu per karantiną iki gyvo kaulo atsibodo mankšta savo svetainėje ar miegamajame ir jums žūtbūt reikia profesionalaus trenerio dėmesio, turime sprendimą. Butikinis, kilnojamas sporto klubas „Move Your Frame“ aktyviausiems londoniečiams siūlo sporto užsiėmimus po atviru dangumi už tikrai mažesnes, nei rinkos kainas. Iš plataus užsiėmimų repertuaro – nuo baleto mankšta paremtų Barre pratimų iki aktyvios devinto dešimtmečio aerobikos – mėgstamiausią išsirinks kiekvienas. Užsiėmimo kaina £11.37. Vieta: Coal Drop's Yard, Kings Cross N1C 4DQ. Info: www.eventbrite.co.uk.

Pasiklausykite operos garsų
Liepos 5 d.
Kaip ir daugelis festivalių, Glyndebourne Festival Opera šį sezoną susidūrė su dideliais sunkumais, grąsinančiais festivalio išlikimui net ir ilgalaikėje perspektyvoje. Vis dėlto, Glyndebourne sodas nepasidavė nevilčiai ir, išsiilgusiems operos garsų elegancijos, pasiūlė neįprastą sprendimą: kiekvieną sekmadienį, 17 val. tiesiogiai transliavo pasaulinio lygio pasirodymus. Šį sekmadienį įvyks paskutinis toks pasirodymas – romantiška Richard Strauss opera „Der Rosenkavalier“. Organizatoriai kviečia pasidaryti šventę patiems sau: nors niekas neatstos Glyndebourne rožių kvapo ar ežero vaizdo, tačiau mes vis tiek galime pasipuošti ir susidaužti taurėmis su draugais ir šeima – kad ir prie kompiuterių ekranų. Nemokama, tačiau priimamos aukos Glyndebourne sodui išlaikyti. Pradžia: 17 val. Info: www.glyndebourne.com.

Pasigrožėkite angliškų sodų žiedais
Nuo liepos 1 d.
Švelninant karantino reikalavimus, vienas po kito lankytojus kviečia ir mylimiausi Londono sodai ir parkai. O kurgi geriau praleisti vasaros popietę, jei ne apsuptiems žiedų po atviru dangumi? Pasivaikščiojimams ir piknikams puikiai tiks istorinis Bleinham Palace sodas, didingasis Hampton Court Palace, taip pat Garden Museum, kuriame galite dar šio to ir išmokti, estetiškasis Kyoto Garden elegantiškajame Holland Park arba Isabella Plantation Richmond parke. Sąrašas begalinis! Tiesa, prieš išsiruošiant pasivaikščiojimui, patariame pasitikrinti, kokie reikalavimai galioja kiekvienoje konkrečioje vietoje – kai kuriuose soduose būtina išankstinė laiko rezervacija.

Londono restoranai
Nuo liepos 4 d.
Jungtinėje Karalystėje amerikietiškoji Nepriklausomybės diena (liepos 4-oji) įgyja naują prasmę – tą dieną, sušvelninus karantino reikalavimus, atsidaryti ruošiasi ir daugybė Londono restoranų. Nors, užsidarę tarp keturių namų sienų, daugelis mūsų patobulino kulinarinius gebėjimus, kas gi nepasiilgo gerų pietų ar vakarienės savo mėgstamiausiame restorane? Tiesa, apsilankymas jame bus šiek tiek kitoks. Reikėtų tikėtis didesnių tarpų tarp staliukų, mažiau stalo dekoracijų, pasikeitusio vakarienės eigos etiketo. Tačiau ten, kur kyla apribojimai, atsiranda ir išradingos naujos galimybės – restoranai, taupydami resursus, yra priversti riboti savo meniu. Tačiau geri virtuvės šefai, tokiuose restoranuose kaip The Petersham ar The Ivy, tuo pasinaudos pademonstruodami sezoninius skonius. Grįžtame prie daugiau natūralumo ir aukštesnės kokybės.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai