Kovo 8, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (kovo 8–10 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
© Foto: Unsplash @alisaanton.

Filmo „Meistras ir Tatjana“ seansai
Kovo 10 ir 12 d.
Konceptualiosios fotografijos Lietuvoje pradininkas ir vienas žymiausių lietuvių fotografų Vitas Luckus po savęs paliko daugiau nei tik iki šių dienų vertinamus bei mylimus kūrinius. Užsispyręs maištininkas ir iki mirties kūrybai atsidavęs fotografas buvo spalvinga asmenybė, kurios istorija ne mažiau įdomi už jo darbą. Prieš kelerius metus Lietuvoje pasirodęs filmas „Meistras ir Tatjana“ pagaliau atskleidė Luckaus trumpo, bet nuotykingo gyvenimo Sovietų sąjungoje aplinkybes ir, svarbiausia, jo santykių su mūza Tatjana peripetijas. Dabar filmą galite pamatyti ir didžiuosiuose Londono ekranuose – nepamirškite pasikviesti ir draugų. Bilietai £5–£9. Laikas: 10 dieną – 16 val., 12 dieną – 18 val. Vieta: Dochouse (Curzon Bloomsbury The Brunswick Centre, WC1N 1AW). Daugiau informacijos: dochouse.org.

Nottingham lietuvių organizuojamas Kovo 11-osios minėjimas
Kovo 10 d.
Daugiau informacijos >>>>>

Kovo 11-osios minėjimui skirtas filmas "Niekas nenorėjo mirti"
Kovo 11 d., 19 val.
1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji  Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą. Minint šią sukaktį norime pakviesti į “Niekas nenorėjo mirti” filmo peržiūrą. Renginys nemokamas, vietų skaičius ribotas. Dėl platesnės informacijos kreiptis: [email protected] arba tel.: 0 7587 948934. Vieta: Lighterman Point, 1 New Village Avenue, E14 0ND Londonas. Daugiau info >>>>>

Paroda „Only Human: Photographs by Martin Parr“
Nuo kovo 7 iki gegužės 27 d.
Šioje fotografijos parodoje nesitikėkite išvysti gausybės įžymių veidų – nebent tik legendinio futbolininko Pele ir mados dizainerės Vivienne Westwood, bet net ir jie čia pagauti pirmiausia kaip paprasti žmonės. Only Human – tai paroda apie žmogiškumą, paprastą ir kiek britišką gyvenimą, apie socialinį klimatą po JK referendumo 2016 metais. Ji neabejotinai patiks ekscentriškų portretų mėgėjams ir žmogiškų istorijų kolekcininkams. Bilietai £18. Vieta: National Portrait Gallery (St Martin's Place, WC2H 0HE). Daugiau informacijos: www.npg.org.uk.

„The Affordable Art“ mugė
Kovo 7–10 d.
Svajojančius apie išskirtinį ir vienintelį tokį pasaulyje meno kūrinį savo namams už prieinamą kainą, ieškančius erdvės paganyti akis ar tiesiog besidairančius galimybės patiems paimti teptuką į rankas kviečiame į The Affordable (liet. „finansiškai prieinamą“) meno mugę. Keturias dienas vienoje erdvėje susitelks tūkstančiai menininkų ir daugiau nei šimtas galerijų su vienetiniais darbais, kurių kaina prasideda vos nuo £100, taip pat daugybė paskaitų ir dirbtuvių kūrybiškumui išlaisvinti. Laikas budinti savo vidinį menininką iš žiemos miego! Bilietai nuo £8, vaikams iki 16 metų nemokama. Vieta: Battersea Evolution (Battersea Park, Queenstown Road, SW11 4NJ). Daugiau informacijos: affordableartfair.com.

Cutty Sark gimtadienis
Kovo 8 d.
Bevaikštinėdami Greenwich'e palei Temzės upę tikriausiai atkreipėte dėmesį į pakrantėje stūksantį didingą laivą, lyg atgijusį iš senų nuotykių knygų. Tai – legendinis Cutty Sark, šiemet žymintis 150 metų jubiliejų.  Šįkart laivo gimtadienis bus iškilmingai pažymėtas BBC Singers koncertu, kuriame choras sujungs jėgas su pasaulio muzikos grupe Kabantu ir  per muziką pasakos istorijas apie tai, kaip Cutty Sark keliavo po visą pasaulį. Bilietai £15. Laikas 20 val., vieta: Cutty Sark (King William Walk, Greenwich SE10 9HT). Daugiau informacijos: www.rmg.co.uk.

Barnes Music festivalis
Kovo 9–24 d.
Klasikinės ir džiazo muzikos festivalis Barnes Music Festival ir vėl sugrįžta į Londono muzikos sales. Šiais metais švenčiamas Leonardo da Vinci 500 gimimo jubiliejus įkvėpė organizatorius temai „Music & Invention“ – juk net pats da Vinci yra ne tik vienas žinomiausių pasaulyje išradėjų, bet ir genialus muzikantas. Festivalio programa siūlo visko, nuo nežemiško grožio klasikos, tokios kaip Debussy ar Bachas, iki džiazo, fotografijos parodos ir galimybės pasisvečiuoti įsivaizduojamuose da Vinci namuose. Bilietai £10–£30. Vieta: įvairios muzikos salės Barnes rajone (žr. prie konkretaus renginio). Daugiau informacijos: www.barnesmusicfestival.com.

Move It: The World's Biggest Dance Event
Kovo 8–10 d.
Trijų dienų šokių festivalis Move It skelbiasi esantys didžiausiu ir geriausiu pasaulyje šokių renginiu. Nėra lengva jiems paprieštarauti, nes reginių ir užsiėmimų šį kovo savaitgalį jie pasiūlys tikrai daug. Move It rengia pamokas, dirbtuves ir pasirodymus kiekvienam profesionaliam ar mėgėjui šokėjui, mokytojui ar žiūrovui. Laikas traukti savo šokių batelius ir prisiminti vaikystės svajones. Kainos nuo £15. Vieta: Excel London (Royal Victoria Dock, 1 Western Gateway, E16 1XL). Daugiau informacijos: www.moveitdance.co.uk.

Pasaulio moterų festivalis
Kovo 8–9 d.
Kaip žinia, kovo 8 dieną minima Tarptautinė moters diena, todėl visame Londone galima tikėtis pačių įvairiausių renginių, kuriuose švenčiami moterų pasiekimai. Vienas tokių renginių – Southbank Centre rengiamas Women of the World festivalis, apimantis keletą ypač didelio masto paskaitų, dirbtuvių ir pasirodymų. Svarbiausi festivalio renginiai – diskusijos „What Now?“ ir „What Next?“, kuriose kalbama apie svarbius lyčių lygybės politikos klausimus. Paskubėkite, nes bilietai sparčiai tirpsta. Bilietų kainos iki £25. Vieta: Southbank Centre (SE1 8XX). Daugiau informacijos: www.southbankcentre.co.uk.

Orchidėjų festivalis
Iki kovo 10 d.
Kovo pradžioje, Karališkųjų botanikos sodų dėmesio centre – Orchidėjų festivalis, dovanojantis ryškias Kolumbijos spalvas, kultūrą ir kaip niekur kitur pasaulyje įvairią augaliją. Įžengę į Princess of Wales konservatorijos tropinį rojų kaip mat pamiršite lietingą kovo orą ir apsiniaukusį dangų, o ryškios spalvos nuteiks pavasariškai. Įėjimo kaina įskaičiuota į Royal Botanic Gardens bilieto kainą (iki £18,15). Vieta:  Princess of Wales conservatory (Royal Botanic Gardens, Richmond TW9 3AE). Daugiau informacijos: www.kew.org.

Hackney vintažinis turgus
Kovo 9–10 d.
Jeigu jūsų namai atrodo lyg iš akies trauktas Ikea katalogas, o spinta užgriozdinta nemielais masinės gamybos drabužiais, pats laikas apsilankyti Hackney vintažiniame blusturgyje. Trisdešimt laiko patikrintų pardavėjų siūlys baldus, muzikos įrašus, drabužius ir kitas tekstiles, namų apyvokos rakandus ir mielas dekoracijas, todėl neabejotinai rasite kas mieliausia širdžiai, nepaisant skonio ar biudžeto. Įėjimas nemokamas. Vieta: Abney Hall (73A Stoke Newington Church Stree, N16 0AY). Daugiau informacijos: www.hackneyfleamarket.com.

Paroda „Cats on the Page“
Iki kovo 17 d.
Katės nėra vien tik mieli naminiai gyvūnėliai – jos ir miuziklų herojės, dainų mūzos, raganaičių pagalbininkės bei literatūros kūrinių subjektai. British Library parodoje „Cats on the Page“ surinktos knygos ir pasakojimai, kurių svarbūs veikėjai yra būtent šie kailiniuoti padarėliai. Rekomenduojame parodą popietei su šeima ir ypač katinų mylėtojams. Nemokama. Vieta: British Library (96 Euston Rd, NW1 2DB). Daugiau informacijos: www.bl.uk.

Vintažinių drabužių mugė
Kovo 10 d.
Londone, kaip žinia, tikrai netrūksta mugių, kuriose pardavinėjami rakandai iš antrų rankų – tačiau tik keliose išrinktosiose galite lyg niekur nieko rasti vintažinių Biba ar Chanel drabužių. „Frock Me! Vintage Fair“ yra viena tokių mugių, kurios laimikis nepadarytų gėdos net mados šou ar Getsbio vakarėlyje. Viso praėjusio amžiaus drabužiai, aksesuarai, bateliai ir kiti mieli niekučiai lauks žvitrios akies šį sekmadienį Kensingtone. Įėjimas £4. Laikas: 11:00–17:30, vieta: Kensington Town Hall (Hornton Street, W8 7NX). Daugiau informacijos: www.frockmevintagefashion.com.

Ekskursija po Fulham rūmus
Kovo 10 d.
Fulham Palace pastatyti 704 metais (!) ir, išlaikyti iki pat šių dienų, byloja lankytojams apie gerokai daugiau nei tūkstantį metų Anglijos istorijos. Baigiantis restauracijai, rūmai rengia neįprastą ekskursiją, kurios metu galima žvilgtelėti į paskutinius remonto prisilietimus, iš arti pamatyti gražiuosius rūmus, paklausyti įdomių pasakojimų ir užduoti savo klausimus patyrusiems gidams. Bilietai £6. Laikas nuo 12:30 iki 13:30, vieta: Fulham Palace (Bishop's Ave, SW6 6EA). Daugiau informacijos: www.fulhampalace.org/events.

Festivalis „Women in Focus“
Kovo 8–10 d.
Tarptautinės moters dienos proga, Poplar Union rengia festivalį, dedikuotą būtent moterims. Visi festivalio renginiai nemokami, belieka tik išsirinkti iš šokių ir capoeira pamokų, kabareto pasirodymo, filmo seansų, siuvinėjimo sesijos ir daug kitų linksmų užsiėmimų. Įėjimas nemokamas, vietas į kai kuriuos renginius reikia užsirezervuoti iš anksto. Vieta: Poplar Union (2 Cotall St, E14 6TL). Daugiau informacijos: poplarunion.com.

Šokio spektaklis „Them/Us“
Kovo 5–9 d.
Beveik dvidešimt metų apdovanojimus ir pagyras visame pasaulyje renkanti vien tik vyrų teatro ir šokių trupė Balletboyz Londone pristatys patį naujausią savo darbą, šokio spektaklį „Them/Us“. Spektaklis padalintas į dvi dalis: „Them“, kuri vien tik pačios trupės kūrybos vaisius, ir „Us“, kuriai choreografiją kūrė žymus choreografas Christopher Wheeldon. Balletboyz žada į šį spektaklį sudėti visą savo jėgą – pasirodyme šoks kiekvienas didelės kompanijos narys. Bilietai nuo £15. Laikai 14:30 ir 19:30, vieta: Sadler's Wells Rosebery Avenue (EC1R 4TN). Daugiau informacijos: www.sadlerswells.com.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai