Kovo 28, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (kovo 29–31 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
© Foto: Unsplash @erik_lundqvist.

Parfumerės Jo Malone „Immersive Experience“
Kovo 29–30 d.
Britų parfumerė Jo Malone šį savaitgalį svaiginančių kvapų gerbėjus kviečia į Blossom Daze parodą, kurioje pristatys naują kvepalų liniją. Pasinėrę į šviežių žiedų aromatus galėsite pasimėgauti baro gėrimais ir pasigėrėti parodos video projekcijomis. Norintiems dar ir ką nors įdomaus nuveikti rekomenduojame prisijungti prie parodoje rengiamų užsiėmimų – ebru piešimo, vainikų pynimo ar net parfumerio masterclass dirbtuvių. Įėjimas nemokamas, kai kurie renginiai mokami. Laikas nuo 13 iki 19 val., vieta: Victoria House Bloomsbury Square (Holborn, WC1B 4DA). Daugiau informacijos: www.eventbrite.co.uk.

LDN: Pavasario HangOUT
Kovo 29 d., 18.30 val.
OUT Lithuania organizacijos, kuri vienija kūrybingus ir inovatyvius lietuvius visame pasaulyje, tradicinis susitikimas Londone. John Salt baras, 131 Upper Street, N1 1QP. Daugiau informacijos >>>>>

Sutartinių ratas Londone
Kovo 30 d.
Sutartinių ratas Londone kviečia pasijusti namie kai esi toli nuo namų! Susibursime namų aplinkoje sukurti dalelę Lietuvos jaukiame žmonių rate. Ratas atviras visiems, kurie nori dainuoti kartu ir susipažinti su sutartinėmis - bene viena seniausių išlikusių folklorinio dainavimo rūšių. Kontaktai: 07737567388. Nemokama. Nuo 14 val. Vieta: 61 Sulgrave Gardens, Londonas, W6 7RA.

 

Paroda „The EY Exhibition: Van Gogh and Britain“
Nuo kovo 27 iki rugpjūčio 11 d.
Tai – tikriausiai viena laukiamausių 2019 metų parodų. Mylimiausio pasaulyje post-impresonisto Van Gogh'o paveikslai, tokie kaip Shoes, Starry Night on the Rhône, L'Arlésienne ir kiti bus eksponuojami Tate muziejuje. Nepraleiskite progos – kitaip gali tekti vykti į Paryžių. Tikimasi didelio lankytojų antplūdžio, tad pasistenkite bilietus įsigyti iš anksto. Bilietai £22. Vieta: Tate Britain (SW1P 4RG). Daugiau informacijos: www.tate.org.uk.

Karo menas
Kovo 29–31 d.
Tik šį savaitgalį veikiančioje parodoje „From the World War One Battlefields and into the Peace“ pažymimos šimtosios Versalio sutarties, pabaigusios Pirmąjį pasaulinį karą, sudarymo metinės. Parodoje eksponuojami įvairių medijų darbai pasakojantys istorijas apie britų patirtas nuoskaudas karo metu ir naują pakilimą. Tarp eksponatų – nuostabūs, apmąstymus sukeliantys karo veterano Rick Graham tapyti paveikslai. Nemokama. Laikas nuo 10 iki 16 val., vieta: Wren House (Royal Hospital Chelsea, Royal Hospital Rd, Chelsea, SW3 4SR). Daugiau informacijos: www.chelsea-pensioners.co.uk.

Paskutinė galimybė pamatyti. Paroda „An Urban Sketcher's View“
Iki kovo 31 d.
Dar visai neseniai eskizuotojas Nicky Yianni pieštuko nebuvo laikęs bent dešimt metų. Tada, paprašytas savo merginos, nupiešė jai Paryžiaus miesto vaizdą iš paukščio skrydžio – ir nebegalėjo sustoti. Nicky Yianni stilius pasižymi atidumu detalėmis ir neįtikėtinu, juvelyrams būdingu smulkiu braižu. Parodoje eksponuojami rašalo eskizai, kuriuose vaizduojami įvairios urbanistinės scenos, pastatai ir miesto vaizdai, įkvėpsiantys tiek pasižymėjusius architektus, tiek apsižvalgyti užsukusius prašalaičius. Nemokama. Vieta: Forty Hall (Enfield, Forty Hall Farm, EN2 9HA). Daugiau informacijos: www.fortyhallestate.co.uk.

Botaninis turgus
Kovo 30 d.
Net ir tokiame šurmuliuojančiame didmiestyje kaip Londonas kartais labai norisi žalumos, įleisti nagus į žemę ir nusiskinti ant palangės augintų prieskonių lapelį. Į pagalbą Londono daržininkystės entuziastams ateina Green Rooms Market, kuriame šį šeštadienį bus galima įsigyti pačių įvairiausių vazonų, kambarinių ir lauko augalų, jų priežiūros priemonių ir kur kas daugiau. Net ir nesiruošiantiems pradėti savo sodo bus ką veikti – turguje taip pat bus pardavinėjami su augalija susiję meno kūriniai, veiks įvairios dirbtuvės, gero maisto prekyvietės ir visą dieną gros smagi muzika. Įėjimas nemokamas. Laikas nuo 11 iki 16 val., vieta: Peckham Springs (22A Blenheim Grove, Peckham, SE15 4QN). Daugiau informacijos: www.greenroomsmarket.com.

Crossness atvirų durų diena
Kovo 31 d.
Būsiu atvira – nuotekų pumpavimo stotis tikrai neskamba kaip žavi vieta praleisti savo sekmadienį su šeima, tačiau neskubėkite nurašyti tokios iš pažiūros keistos idėjos. Inžinieriaus Joseph Bazalgette ir architekto Charles Henry Driver XIX a. viduryje pastatyta romaniško stiliaus Crossnes dažnai apibūdinama kaip „nuotekų katedra“ – net nepatikėtumėte, kokio ypatingo grožio pastatas tai yra ir koks svarbus jis visam Londonui. Per atvirų durų dieną galėsite susipažinti su pastato istorija, pamatyti specialius variklius bei parodą apie Viktorijos laikų nuotekų tvarkymo istoriją. Bilietai £8/£2 (shuttle autobusas papildomai £3). Laikas nuo 10:30 iki 17:00, vieta: Crossness (Bazalgette Way, Abbey Wood, SE2 9AQ). Daugiau informacijos: tockify.com.

Rusų baleto legendos
Kovo 31 d.
Kasmetinė Rusų baleto ikonų Gala Londone organizuojama nuo 2006 metų. Gala renginyje švenčiamas Rusų baleto mokyklos palikimas bei jos legendiniai šokėjai, dirbantys visame pasaulyje. Šiemet pokylyje pasirodys baleto atlikėjai iš Royal Ballet, English National Ballet, Grand Opera Paris, Berlin Staatsoper, New York City Ballet ir Ballet of Monte Carlo. Jiems akomponuos English National Ballet Philharmonic Orchestra. Gala renginys – būtinas išvysti patiems didžiausiems baleto mylėtojams. Nepraleiskite! Bilietai nuo £50. Laikas 19 val., vieta: London Coliseum (St Martin's Ln, WC2N 4ES). Daugiau informacijos: londoncoliseum.org.

Paskutinė galimybė pamatyti. Savaitė su Marilyn
Iki kovo 30 d.
Legendinė aktorė ir modelis Marilyn Monroe labiau žinoma dėl savo seksualaus įvaizdžio, nekalto elgesio ir saldaus balso. Vis dėlto, ne visiems yra suprantama, kad tai – tik pačios Marilyn sukurta persona, po kuria slėpėsi inteligentiška ir stipri moteris, retai matoma viešai publikai. Parodoje „A Week With Marilyn“ eksponuojamos nuotraukos, nufotografuotos per vieną savaitę 1955-aisiais Niujorke, kuriose bent akies krašteliu galima pamatyti tikrąjį aktorės veidą ir gyvenimą. Kai kurios fotografijos laikomos itin retomis ir beveik nematytomis viešumoje – nepraleiskite savo progos jas išvysti. Nemokama. Vieta: Galerie Prints (Wimbledon, 152 Arthur Rd, SW19 8AQ). Daugiau informacijos: www.galerieprints.com.

Leidyklos „Penguin classics“ mugė
Kovo 25–31 d.
Užsukę į knygyną įsigyti klasikinės literatūros knygos beveik garantuotai į rankas paimsite leidyklos „Penguin Classics“ leidinį. Ir kaip gi kitaip, jeigu ji išleidusi daugiau nei 1200 visame pasaulyje mylimų ir šimtus tūkstančius gerbėjų turinčių knygų, sukūrusių literatūros istoriją? Visą savaitę Penguin Classics rengia mugę – tikrą knygų graužikų svajonę. Joje galėsite įsigyti kiekvieną iš daugiau nei tūkstančio leidyklos knygų, susitikti su bendraminčiais, ramiai paskaitinėti mugės jaukiuose mugės kampeliuose, o vakarop dalyvauti specialiose paskaitose ir dirbtuvėse. Įėjimas nemokamas, kai kurie renginiai mokami. Vieta: 133 Bethnal Green Road. Daugiau informacijos: www.penguin.co.uk.

Natural History Museum Lates
Kovo 29 d.
Viską, ką gali gamta, mes galime padaryti geriau... ar ne? Į šį klausimą atsakyti bandys Natural History muziejus penktadieniniame vėlyvajame vakare. Įvairių nemokamų dirbtuvių ir paskaitų metu mokslininkai papasakos, kada, kur ir kaip žmonės sėmėsi įkvėpimo moksliniams išradimams iš gamtos ir kaip pati gamta sprendžia sau iškilusias problemas. Jeigu teminiai muziejaus vakaro renginiai nelabai domina, tuomet bent pasinaudokite proga pasivaikščioti po muziejaus erdves naktį. Įėjimas nemokamas. Laikas nuo 18 iki 22 val., vieta: Natural History Museum (Cromwell Rd, Kensington, SW7 5BD). Daugiau informacijos: www.nhm.ac.uk.

Baleto spektaklis „Victoria“
Kovo 26–30 d.
Žymusis anglų baleto teatras Northern Ballet atidarys 2019-ųjų sezoną su pasauline spektaklio „Victoria“ premjera, sutampančia su 200-osiomis Karalienės Viktorijos gimimo metinėmis. Queen Victoria žinoma kaip legendinė Britanijos monarchė, valdžiusi Jungtinę Karalystę ilgiau nei jos pirmtakai (63 metus ir 7 mėnesius, vos 4 metais trumpiau už karalienę Elžbietą II). Baleto spektaklyje „Victoria“ karalienės gyvenimo istorija pasakojama per jos jauniausio vaiko ir gyvenimo palydovo, dukros Beatrice akis. Pasirodyme atskleidžiama viskas – karalienės aistringa santuoka su Prince Albert, dviprasmiški santykiai su asmeniniu tarnu John Brown ir visas ambicijų, tragedijos ir atsidavimo kupinas gyvenimas. Choreografiją naratyviniam baletui kūrė talentinga, kritikų pripažinta choreografė Cathy Marston. Bilietai nuo £15. Laikai 14:30 ir 19:30, vieta: Sadler's Wells (Rosebery Avenue, Clerkenwell EC1R 4TN). Daugiau informacijos: www.sadlerswells.com.

Londono kavos festivalis
Kovo 28–31 d.
London Coffee Festival yra didžiausias kavos ir gero maisto renginys visoje Jungtinėje Karalystėje, kuriuo paminima Anglijos sostinės kavos kultūra – nuo gurmaniškų pupelių mišinių iki specialių seminarų bei laboratorijų. Tarp įdomiausių festivalio renginių yra Latte Art Live dirbtuvės, kuriose kiekvienas gali išmokti piešti ant kavos puodelio, ir meditatyvi kavos ragavimo patirtis. Bilietai nuo £14,50. Vieta: Old Truman Brewery (Brick Lane, E1 6QL). Daugiau informacijos: https://www.londoncoffeefestival.com/

Paroda „Sorolla: Spanish Master of Light“
Nuo kovo 18 iki liepos 7 d.
Reikia pripažinti, kad Joaquín Sorolla vardas nei iš tolo nėra toks žinomas, kaip tėvynainių Goya, Velázquez ar Picasso – tačiau būtent dėl to verta išvysti jo darbus ir praplėsti savo akiratį. Klasikiniai objektai, tokie kaip peizažai, jūros vaizdai ir sodai Sorolla darbuose išsiskiria impresionistiniu prisilietimu. Gracijos, lengvumo ir grožio pilni ispano darbai atkeliauja į Londoną kovo viduryje. Bilietai pirmadieniams–penktadieniams £16, šeštadieniams–sekmadieniams £18. Įsigyjant internetu pigesni. Vieta: National Gallery (Trafalgar Square, WC2N 5DN). Daugiau informacijos: www.nationalgallery.org.uk.

Spektaklis „Top Girls“
Nuo kovo 26 iki balandžio 22 d.
Nors šis spektaklis pirmąkart pastatytas 1982 metais, jis vis dar ypač aktualus šiais laikais. Scenarijaus autorė Caryl Churchill pasakoja apie Thatcher viršūnės laikus, devinto dešimtmečio optimizmą ir kliūtis, su kuriomis susiduria lygybės siekiančios moterys – panašiai, kaip ir 2019 metais. Spektaklis, rekomenduojamas įvairaus amžiaus moterims, merginoms ir mergaitėms, yra inovatyvus, informatyvus ir pakylėjantis. Bilietai nuo £15. Vieta: National Theatre (SE1 9PX). Daugiau informacijos: www.nationaltheatre.org.uk.

Baleto spektaklis „Romeo and Juliet“
Nuo kovo 26 iki birželio 11 d.
Karališkasis baleto teatras šį pavasarį atgaivins Šekspyro dramos klasiką „Romeo and Juliet“, pačiais įvairiausiais būdais kurtą ir transformuotą visame pasaulyje, tačiau visą savo grožį atskleidžiančią būtent Kenneth MacMillan'o balete. Karališkasis baletas šį spektaklį yra atlikęs daugiau nei 400 kartų nuo jo premjeros 1965-aisiais, todėl iki deimanto nugludintas pasirodymas neabejotinai yra klasika, kurią pamatyti yra privaloma visiems. Bilietai nuo £8. Vieta: Royal Opera House (Bow Street, Covent Garden, WC2E 9DD). Daugiau informacijos: www.roh.org.uk.

Atsisveikinimas su Europa
Kovo 29 d.
Tą dieną, kai Jungtinė Karalystė yra numačiusi palikti Europos Sąjungą, dokumentikos profesionalai 1000 Londoners kviečia į trumpametražio kino vakarą, kuriame bus rodomi filmai iš visų 28 ES šalių. Visi filmai sukurti per pastaruosius kelis mėnesius ir atskleis likusių Europos tautų gyvenimą Londone, nuo pasiturinčiųjų ir vos suduriančių galą su galu, nuo šiaurės iki pietų. Bilietai £5. Skirta žiūrovams nuo 18 metų. Vieta: Picturehouse Hackney (270 Mare St, E8 1HE). Daugiau informacijos: www.picturehouses.com.

Žemės valanda
Kovo 30 d.
Šeštadienio vakarą, nuo 20:30 iki 21:30, visas miestas yra kviečiamas vienai valandai išjungti šviesas. WWF Žemės valanda siekia skatinti sąmoningumą apie globalinės klimatos kaitos poveikį mūsų Žemei. Šviesas išjungti skatinami visi – ir privatūs namai, ir individualūs verslai – tačiau keletas svarbių sostinės pastatų taip pat prisijungs prie iniciatyvos ir valandai paskęs tamsoje. Daugiau informacijos: www.wwf.org.uk.

Paskutinė galimybė pamatyti. Bill Viola/Michelangelo paroda
Nuo sausio 26 iki kovo 31 d.
Netradicinėje parodoje susiduria klasika ir šiuolaikinis menas: čia, šalia penkiolikos italų renesanso meistro Michelangelo darbų, bus eksponuojamos didelio masto vaizdo instaliacijos, sukurtos menininko Bill Viola. Viola atrado Michelangelo darbus Florencijoje, praeito amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Nors abu menininkai dirbo skirtingose medijose – ir atskirti penkių amžių laiko tarpo – Viola susižavėjo tuo, kad jų darbų idėjos labai panašios. Patys pamatykite, kuo tokie skirtingi darbai yra panašūs, ir naujai atraskite renesanso šedevrus. Bilietai £20. Vieta: Royal Academy (W1J 0BD). Daugiau informacijos: www.royalacademy.org.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai