Kovo 22, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (kovo 22–24 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Image: The Painted Hall, Old Royal Naval College, Greenwich © Nikhilesh Haval.

Old Royal Naval College Painted Hall atidarymas
Nuo kovo 23 d.
Vienas nuostabiausių visoje Europoje barokinių interjerų – Painted Hall – po ilgos rekonstrukcijos vėl atveria duris lankytojams. Rekonstrukcijos darbai, siekiant sutvarkyti ir išsaugoti vadinamą „Jungtinės Karalystės Siksto Koplyčią“ prasidėjo dar 2016-aisiais. Piešiniai, kuriuos sukūrė seras James Thornhill, yra laikomi baroko meno meistriškumo viršūne, o jų nutapymui prireikė daugiau nei 19 metų. The Painted Hall dizainą sugalvojo seras Christoper Wren, ją sukūręs kaip iškilmingų vakarienių salę. Įėjimas suaugusiems £12, vaikams iki 16 nemokamas. Vieta: Old Royal Naval College (King William Walk, East Greenwich, SE10 9NN). Daugiau informacijos: www.ornc.org.

Lietuviškų dainų vakaras. Silvy Armont koncertas Londono vakaruose
Kovo 22 d.
Londono vakaruose įsikūrusioje kavinėje/restorane Caffè Bonego įvyks dainininkės Silvy Armont (Silvijos Armonaitės) koncertas. Restorano įkūrėja Ieva labai laukia visų, norinčių gražiai praleisti penktadienio vakarą. Įėjimas į koncertą nemokamas, tačiau būtina rezervuoti staliukus, nes vietų skaičius labai ribotas. Restorane galėsite paskanauti Amber Bakery kepinių bei Makedonijos virtuvės patiekalų. Caffè Bonego, 170 Goldhawk Road, W12 8HJ. Pradžia 8pm. Rezervacija telefonu: 020 3674 0372.

Savaitgalis „Learn to Play“
Kovo 23–24 d.
Jeigu visada svajojote padaužyti būgnus, išmokti pabrazdinti gitara ar prakalbinti smuiką, išaušo jūsų laikas. Šį savaitgalį visoje šalyje, įskaitant Yamaha parduotuvę Soho rajone, siūlomos nemokamos pirmosios pamokos pradedantiesiems. Nenumeskite savo paauglystės svajonių ir pirmyn mokytis – į pamokas kviečiami bet kokio amžiaus ir sugebėjimų žmonės. Nemokama, vietos užsirezervuojamos tą pačią dieną. Vieta: Yamaha Store Soho (). Daugiau informacijos: www.yamahamusiclondon.com.

Ekskursija tarp mitinių medžių
Kovo 23 d.
Besidomintieji gamta ir ypač simbolizmu bei gamtos mitologija kviečiami į ypatingą pasivaikščiojimą po Kensington Gardens. Jo metu miškininkas Greg Packman papasakos apie tai, ką folklore reiškė įvairūs medžiai – kodėl ąžuolai buvo laikomi dievų simboliu, o šermukšniais apsisaugota nuo raganysčių. Kaina £10, įsigyti iš anksto. Vieta: Kensington Gardens. Daugiau informacijos: www.royalparks.org.uk.

Rankdarbių turgus
Kovo 23 d.
Vietiniai anglai į šį rankdarbių turgų tikriausiai ateis ieškodami dovanos savo mamoms (kitą sekmadienį čia švenčiama motinos diena), tačiau mes jus kviečiame ateiti pasilepinti, pasidairyti po mielus mažmožius ir rankų darbo papuošalus, pyragus, mezginius, naminius prieskonius. Išalkusius nuo niekučių medžioklės pasitiks maisto prekyvietė. Ar reikia ko nors daugiau gražiam šeštadieniui?
Nemokama. Laikas 11–16 val., vieta: Dugdale Centre (Enfield). Daugiau informacijos: www.dugdalecentre.co.uk.

Gyvas operos pasirodymas pietums
Kovo 23 d.
Tie, kas pasakė, kad nėra gyvenime nieko nemokamo, smarkiai klydo. Pasirodo, kad dar nieko nekainuojančių dalykų yra ir nei grašio neatsieinantys Royal Oper House pasirodymai „Live at Lunch“, kai pietų metą londoniečiams paįvairina Royal Opera House ar jų svečio, muzikinis ar šokio pasirodymas. Atvykite šį šeštadienį ir patys įsitikinsite. Nemokama. Laikas 13 val., vieta: Royal Opera House. Daugiau informacijos: www.roh.org.uk.

BADA meno mugė
Kovo 20–26 d.
Iš visų metų mėnesių, kovas tikrai nestokoja meno mugių. Viena žymiausių – British Antique Dealers Association (BADA) mugė elegantiškajame Chelsea rajone. Mugės eksponatai – daugiau nei 5 tūkstančiai ištaigingų objektų, tarp kurių yra ir art deco juvelyrika, antikvariniai baldai, dailės kūriniai ir keramika. Mugės dalyviai – daugiau nei šimtas JK specialistų-meno prekiautojų. Jeigu netyčia dairotės paauksuoto medžio veidrodžio, seno deimantinio žiedo ar tiesiog norite pasivaikščioti tarp gyvo meno – kviečiame užsukti. Įėjimas £20. Vieta: Duke of York Square (SW3 4LY). Daugiau informacijos: www.bada.org.

Šokio spektaklis „The Idiot“
Kovo 20–30 d.
Legendinis japonų choreografas Saburo Teshigawara padovanos Londonui savo naujausio šokių pasirodymo premjerą Jungtinėje Karalystėje – hipnotizuojantį pastatymą pagal F. Dostojevskio romaną „Idiotas“. Unikaliame kultūrų susidūrime tarp Rusijos, Japonijos ir Anglijos užgims išties ypatingas pasirodymas – atvykite įsitikinti. Bilietai iki £30. Laikai 18:00 ir 19:30, vieta: Print Room (103 Notting Hill Gate, Kensington W11 3LB). Daugiau informacijos: www.the-print-room.org.

Tom Hiddleston spektaklyje „Betrayal“
Nuo kovo 5 iki birželio 1 d.
Britų aktorius Tom Hiddleston visame pasaulyje žinomas kaip filmų „Thor“ ir „The Avengers“ žvaigždė bei pagrindinis aktorius dramose „The Night Manager“ ir „Hollow Crown“. Dabar jis vėl sugrįžta į Londono teatro sceną ir atliks pagrindinį vaidmenį romantinėje dramoje „Betrayal“. Pats Hiddleston šį pastatymą vadina šedevru ir džiaugiasi galimybe būti jo dalimi. Belieka patiems įsitikinti, kaip aktoriui seksis šioje rolėje. Bilietai nuo £20. Vieta: Harold Pinter Theatre (SW1Y 4DN). Daugiau informacijos: everythingculture.seetickets.com.

Only Human: Photographs by Martin Parr
Nuo kovo 7 iki gegužės 27 d.
Šioje fotografijos parodoje nesitikėkite išvysti gausybės įžymių veidų – nebent tik legendinio futbolininko Pele ir mados dizainerės Vivienne Westwood, bet net ir jie čia pagauti pirmiausia kaip paprasti žmonės. Only Human – tai paroda apie žmogiškumą, paprastą ir kiek britišką gyvenimą, apie socialinį klimatą po JK referendumo 2016 metais. Ji neabejotinai patiks ekscentriškų portretų mėgėjams ir žmogiškų istorijų kolekcininkams. Bilietai £18. Vieta: National Portrait Gallery (St Martin's Place, WC2H 0HE). Daugiau informacijos: www.npg.org.uk.

Barnes Music Festival
Kovo 9–24 d.
Klasikinės ir džiazo muzikos festivalis Barnes Music Festival ir vėl sugrįžta į Londono muzikos sales. Šiais metais švenčiamas Leonardo da Vinci 500 gimimo jubiliejus įkvėpė organizatorius temai „Music & Invention“ – juk net pats da Vinci yra ne tik vienas žinomiausių pasaulyje išradėjų, bet ir genialus muzikantas. Festivalio programa siūlo visko, nuo nežemiško grožio klasikos, tokios kaip Debussy ar Bachas, iki džiazo, fotografijos parodos ir galimybės pasisvečiuoti įsivaizduojamuose da Vinci namuose. Bilietai £10–£30. Vieta: įvairios muzikos salės Barnes rajone (žr. prie konkretaus renginio). Daugiau informacijos: www.barnesmusicfestival.com.

Sorolla: Spanish Master of Light
Nuo kovo 18 iki liepos 7 d.
Reikia pripažinti, kad Joaquín Sorolla vardas nei iš tolo nėra toks žinomas, kaip tėvynainių Goya, Velázquez ar Picasso – tačiau būtent dėl to verta išvysti jo darbus ir praplėsti savo akiratį. Klasikiniai objektai, tokie kaip peizažai, jūros vaizdai ir sodai Sorolla darbuose išsiskiria impresionistiniu prisilietimu. Gracijos, lengvumo ir grožio pilni ispano darbai atkeliauja į Londoną kovo viduryje
Bilietai pirmadieniams–penktadieniams £16, šeštadieniams–sekmadieniams £18. Įsigyjant internetu pigesni. Vieta: National Gallery (Trafalgar Square, WC2N 5DN). Daugiau informacijos: www.nationalgallery.org.uk.

Paroda „New Londoners“
Nuo kovo 22 iki liepos 7 d.
Brexit šešėlyje niaukiantis politiniam klimatui, Londonas išlieka kaip niekada draugiškas viso pasaulio žmonėms. Fotografo Chris Steele-Perkins parodoje eksponuojamos nuotraukos, kuriose užfiksuoti žmonės, pasirinkę Londoną savo namais, todėl parodos portretai kur kas geriau negu naujienų antraštės nusako, kokia yra Anglijos sostinė šiomis dienomis. Paroda nemokama. Vieta: The British Library Second Floor Gallery (96 Euston Road, NW1 2DB). Daugiau informacijos: www.bl.uk.

The Dior Collection
Iki balandžio 7 d.
Jeigu parodos V&A muziejuje apie svajonių kūrėją Christian Dior (http://www.londoniete.com/laisvalaikis/kultura-ir-menas/svajoniu-kurejas-ispudinga-christian-dior-paroda-atveria-duris-londone/5190) dar maža, pats laikas pasimėgauti ir Proud Central galerijoje atidaryta fotografijos paroda „The Dior Collection“. Joje susitelkiama į mados fotografiją – per nuotraukas, kurios pačios gali būti laikomos meno kūriniais, pasakojama istorija apie pirmuosius du Dior mados namų gyvavimo dešimtmečius, apie Christian Dior prisilietimu sukeltas mados revoliucijas ir Dior drabužius dėvėjusias moteris, tokias kaip Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe ir daug kitų.
Paroda nemokama. Vieta: Proud Central (32 John Adam Street, WC2N 6BP). Daugiau informacijos: proudonline.co.uk.

Instaliacija „Anxious Ocean“
Nuo kovo 22 iki gegužės 5 d.
Žemės dienos proga, Somerset House pristato naują didelio masto instaliaciją, leisiančią londoniečiams apsilankyti post-apokaliptiniame ir post-žmogiškajame pasaulyje. Kaip atrodys didingasis Somerset House po daugybės metų, kai ištirpus ledynams ir pakilus jūros lygiui Britanijos salos panirs po vandeniu? Į šį klausimą atsakysite susitikdami su futuristiniais vandenynų padarais apmąstydami klimato kaitos padarinius. Nemokama. Vieta: Somerset House (Strand, WC2R 1LA). Daugiau informacijos: www.somersethouse.org.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai