Sausio 17, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (sausio 18–20 d., 2019)
© Foto: canarywharf.com.

Winter Lights
Sausio 15–26 d.
Pasibaigus kalėdiniam laikotarpiui, viena po kitos užgesinamos dar neseniai žibėjusios kalėdinės gatvės, tačiau liūdėti neverta – Canary Wharf Winter Lights beveik dvi savaites džiugina lankytojus įspūdingomis šviesos instaliacijomis. Dalis jų yra interaktyvios – linksmam vakarui su šeima ar draugais. Nemokama. Vieta: Visame Canary Wharf. Daugiau informacijos: canarywharf.com.

Love Hearts Cafe

Foto: Elan Cafe / Facebook. Foto: Elan Cafe / Facebook.

Gėlėtos rožinės sienos, neoninės šviesos, marmuriniai ir auksiniai staliukas, spalvingais pyragaičiais nukrautos lentynos ir kavos puodeliai – naujai atidaryta Elan kavinė Brompton Road turi viską, ko gali reikėti mielai popietei ir gražiai nuotraukai. Didžiausias fotografų masalas – saldaininių širdelių siena – įkurtas apatiniame kavinės aukšte ir jau nuo pat kavinės atidarymo neapleido instagramo. Norintiems prie jos įsiamžinti ir pagurkšnoti karšto gėrimo puodelį patariame taikytis nueiti darbo dienų rytais, nes vėliau kavinę užplūsta lankytojai. Vis dėlto, nepamirškite nusiimti rožinių akinių – ne visada viskas taip gražu, kaip socialiniuose tinkluose! Apie savo įspūdžius kitoje Elan kavinėje Londonietė rašė dar pavasarį: londoniete.com/laisvalaikis/kava-ir-sampanas. Vieta: Elan Brompton Road (239 Brompton Road, Knightsbridge, SW3 2EP). Daugiau informacijos: www.elancafe.co.uk.

Paroda „Prototyping in Tokyo“
Nuo sausio 16 iki kovo 19 d.
Ar dažnai pasitaiko galimybė užmesti akį į ateitį? Nepraleiskite šanso pamatyti, kaip Japonija ruošiasi ateičiai kurdama fizinius produktų prototipus, kuriais derinamos technologijos ir estetiškas japonų dizainas. Parodoje bus eksponuojami Japonijoje sukurti daiktai ir konceptai, galintys tapti ateities įrankiais: gyvus padarus primenantys robotai, futuristiniai protezai sportui, robotų judėjimas ir kita. Vieta: Japan House London (101-111 Kensington High Street,  W8 5SA). Daugiau informacijos: www.japanhouselondon.uk.

Londono trumpametražių filmų festivalis
Sausio 11–20 d.
London Short Film Festival šiemet skaičiuoja jau šešioliktus metus ir jau yra pripažintas kaip svarbiausias trumpametražių filmų įvykis visoje Jungtinėje Karalystėje. Daugiau nei dešimt tūkstančių žiūrovų  pačiose istoriškiausiuose kino teatruose išvys vietinius ir užsienietiškus filmus, dalyvaus specialiuose kino mylėtojams skirtuose renginiuose – kviečiame tapti vienu iš jų. Įvairiose lokacijose Londone. Daugiau informacijos: http/shortfilms.org.uk.

Londono meno mugė
Sausio 16–20 d.
London Art Fair šiemet įžengė į ketvirtą dešimtį ir todėl yra tapusi tradicine sausio mėnesio meno švente. Tai erdvė, kurioje eksponuojami patys geriausi modernaus ir šiuolaikinio meno darbai, čia susitinka menininkai, muziejų ir galerijų atstovai, kritikai, meno pirkėjai ir mes – žiūrovai. Šiemet mugėje, kaip ir visada, lauks daugybė diskusijų ir paskaitų, ekskursijų, parodų ir premjerų. Bilietai įvairių kainų, nuo £11. Vieta: Business Design Centre (52 Upper Street, N1 0QH). Daugiau informacijos: www.londonartfair.co.uk.

100 Figures: The Unseen Art of Quentin Blake
Iki sausio 27 d.
Seras Quentin Blake yra šalies kultūrai nusipelnęs britų iliustratorius, mylimas vaikų knygų autorius. Jis geriausiai žinomas kaip Roald Dahl knygų iliustratorius – to paties Roald Dahl, parašusio tokias filmais tapusias knygas kaip Matilda, Charlie and the Chocolate Factory, The Gremlins, Fantastic Mr. Fox ir daug kitų. Parodoje „100 Figures“ eksponuojamas šimtas genialaus dailininko darbų, kuriuose jis eksperimentuoja su publikai mažiau pažįstamomis technikomis, figūromis ir potėpiais. Bilietai iki £8,25, padengia ir visas kitas galerijos parodas. Vieta: House of Illustration (2 Granary Square, King’s Cross, N1C 4BH). Daugiau informacijos: houseofillustration.org.uk.
 
Paskutinė galimybė pamatyti. Diena ir Naktis: 1930s mada ir fotografija
Iki sausio 20 d.
Parodoje pabrėžiama, koks ypatingas laikas buvo praeito amžiaus ketvirtas dešimtmetis. 1930s, pažymėti istorinių peripetijų, ikoniškųjų Art Deco ir Moderne meno bei dizainų stilių, buvo laikas, kai laisvos dvasios džiazo žmonės ir gražuolės flapper girls turėjo užaugti ir pragmatiškai pažiūrėti į artėjančio karo grėsmę. Parodoje „Night and Day: 1930s fashion and photographs“ tyrinėjami to laiko mada ir kaip ją veikė socialiniai pokyčiai. Rekomenduojama ne tik mados, bet ir istorijos entuziastams. Bilietai iki £9.90. Vieta: Fashion and Textile Museum (83 Bermondsey St, SE2 3XF). Daugiau informacijos: www.ftmlondon.org.

Club de Fromage ledo arenos vakaras
Sausio 19 d.
Club de Fromage patys save tituluoja didžiausiu ir kvailiausiu šokių klubu visame Londone, labiausiai mylimu studentų ir persirengimo entuziastų. Šį šeštadienį jų ledo arenoje rengiamas ikoniškųjų filmų Grease ir Dirty Dancing vakaras, kai čiuožinėtojai linksmoje aplinkoje šėls pagal tokias nuostabias 80s dainas kaip „You're The One That I Want“, „Time of My Life“ ir daug kitų. Prisijunkite! Bilietai £9–£10: alexandrapalaceevents.seetickets.com. Nuo 20:30, vieta: Alexandra Palace (Alexandra Palace Way, N22 7AY)

Let It Snow
Sausio 20 d.
Jeigu vaikai laukia nesulaukia sniego (oro prognozės tam, deja, kol kas nepalankios), nuvykite su jais į Keats House smagioms šėlionėms. Organizatoriai žada snieguotų veiklų visai šeimai – net ir tada, jeigu lauke tviekstų saulė. Nepamirškite šalikų! Nemokama, tačiau būtina išankstinė registracija: www.eventbrite.co.uk. 14–15 val., vieta: Keats House (10 Keats Grove, NW3 2RR).

Tarpautinis Londono mimų festivalis
Nuo sausio 9 iki vasario 3 d. 
Neapsigaukite – mimų festivalyje rodomi ne tik dryžuotai apsirengusių ir baltai veidus išsidažiusių nebylių aktorių pasirodymai. London International Mime Festival siūlo platų teatro, šokių, netgi cirko ir komedijos pasirodymų spektrą, tad belieka tik išsirinkti sau labiausiai patinkančius. Šį savaitgalį – Alisos Stebuklų šalyje ir brolių Grimų pasakų įkvėptas spektaklis „Waltz of the Hommelettes“ (15–19 d.), intymioje kelių žmonių aplinkoje pristatomas pojūčių pasakojimas-pasirodymas apie Ispanijos istoriją „Things Easily Forgotten“ (17–20 d.), ekstravagantiškojo šokių dueto Thick & Tight pasirodymas „A Night with Thick & Tight“ (17–19 d.) ir legendinio 1926 metų filmo „The General“ seansas (20 d.). Bilietai greitai išperkami, tad paskubėkite. Renginių kainos nuo £12, dauguma apie £18. Įvairiose vietose Londone. Daugiau informacijos: mimelondon.com.

Londono Bliuzo savaitė
Sausio 14–19 d.
London Blues Week į vieną klubą suburia geriausius viso pasaulio bliuzo muzikantus: tokius jaunuosius gitaros genijus kaip Chantel McGregor, amerikietis dainininkas ir dainų rašytojas Sugaray Rayford, Blues Music Award nominantę Sharrie Williams ir kitus. Pats David Bowie dainavo „put on your red shoes and dance the blues“, tad atsiduokite vakarui jausmingos muzikos su geriausia kompanija.
Bilietų kainos įvairios. Vieta: 100 Club (Century House, 100 Oxford St, W1D 1LL). Daugiau informacijos: www.londonbluesweek.com.

Jogos, meditacijos, garso terapijos ir rankdarbių renginys “Žiemos Moterų ratas“
Sausio 20 d.


Visos dienos renginys moterims, kuriame bus ieškoma išorinių ir vidinių resursų pasirūpinti savimi. Renginį moterims organizuojanti žinoma visuomenės veikėja, rašytoja ir garso terapeutė Birutė Jakučionytė pasakoja: “Visuose mano organizuojamuose renginiuose labai mažai teorijos, bet daug praktikos, patirčių. Žiemos moterų rate darysime moterų laiminimą, jogą, lazdelių, skirtų meditacijoms, dirbtuves, kursime savo altorėlius ir medituosime prie jų, vyks garso terapijos sesija, maitinsime skaniu, vegetarišku maistu. Po kiekvieno renginio Moterims jaučiuosi pakylėta, pailsėjus, gavusi daug energijose ne tik aš, bet ir juose dalyvavę moterys. Į renginį rekomenduojama atvykti patogiai apsirengus, nes teks gulėti, sėdėti ant grindų, ir atsinešti su savimi sau brangių smulkmenų: taurių akmenukų, papuošalų, šventą paveikslėlį ar amuletą, žvakę ar nuotrauką. “Nine Oaks” retrito centras – dar viena vieta susitikti sąmoningumo keliu einantiems tautiečiams. Tai vieta, skirta meditacijoms, ceremonijoms, jogai, šeimų festivaliams. Centre yra salė renginiams ir galimybė daryti daug įvairių užsiėmimų gamtoje – centras įsikūręs nuostabioje sodyboje, apsuptoje ąžuolais, kaimo pakraštyje. Čia apstu medžių, žolės, yra net tvenkinys su aplink augančiais šimtamečiais ąžuolais. Tikrai įspūdinga ir jauki vieta, tinkanti įvairiems renginiams. Renginys vyks sausio 20 d. 10 - 17 val., Nine Oaks, Hophurst lane, Crawley Down, West Sussex RH10 4LN. Kaina 60 svarų. Daugiau informacijos: FB renginyje: January Women Circle 'Nurture the Woman within', telefonu: 07415659967 (Birutė) arba el. paštu: [email protected]. Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.
Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai