Gruodžio 21, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (gruodžio 21–23 d., 2018)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Jaukus Kalėdinis dainų vakaras (Žiemos saulėgrįža - Winter Solstice).

Jaukus Kalėdinis dainų vakaras (Žiemos saulėgrįža - Winter Solstice)
Gruodžio 23 d.
Organizatoriai kviečia pasijusti namie, kai esate toli nuo namų! Vakaras bus pripildytas lietuviškos dvasios ir jaukumo artėjant Kalėdoms. Prisijunkite drauge padainuoti kalėdinių lietuviškų dainų grojant kanklėms, sužinoti kas yra elnias devyniaragis ir apie kitus kalėdinius simbolius tautosakoje, prisiminti papročius ir tradicijas. Renginys nemokamas, bet prašoma galinčių ir norinčių simboliškai prisidėti padengti salės nuomą. Galite atsinešti vaišių. Vieta: Garden Room downstairs, Latvian Centre, 72 Queensborough Terrace, W2 3SH. Daugiau informacijos: 07737567388 arba Facebook'e >>> / Winter Solstice - An evening of traditional Lithuanian songs accompanied by the archaic string instrument kankles will give you the unique chance to experience Lithuanian culture in London this Christmas. We will all join in to sing songs inherited from our ancestors, adding lovely harmonies, exploring the meaning and sound together. Attendance is free but we welcome donations to contribute in renting the space. You may bring snacks to share. Contact: 07737567388. Venue: Garden Room downstairs, Latvian Centre, 72 Queensborough Terrace, W2 3SH.

Wassail žiemos puota
Gruodžio 22–23 d.
Prieš namuose patiesiant tradiciškai lietuvišką Kūčių stalą su aguonpieniu, spanguolių kisieliumi ir silke, galbūt užsinorėsite šventes dar paminėti ir taip, kaip jas nuo seno švęsdavo patys britai. „Wassail“ vadinama žiemos puota radosi iš vidurinės anglų kalbos žodžio „wæs hæil“, reiškiančio „Į sveikatą!“ Dabar jis reiškia karšto vyno ar sidro gėrimą, taip pat tradiciją su tokio gėrimo katilu kalėdiniu laikotarpiu vaikščioti pas kaimynus. Shakespeare's Globe teatre wassail dabar pasiūlys ne tik gardžius šventinius gėrimus, bet ir gerą kompaniją, gyvą muziką bei istorijas apie senąsias dienas. Bilietai £5–£35. Vieta: Shakespeare's Globe (21 New Globe Walk SE1 9DT). Daugiau informacijos: www.shakespearesglobe.com.

Snow Ball
Gruodžio 22 d.
Kas pasakė, kad linksma kalėdinė šventė mažiesiems privalo brangiai kainuoti – arba būti įkainota išvis? Southbank centras vos pora dienų prieš Kalėdas vaikus ir jų tėvelius kviečia į didžiulį nemokamą vakarėlį. Maži ir dideli yra laukiami iškilmingai apsirėdę (nors tai nebūtina), o atvykę bus pakviesti dalyvauti dirbtuvėlėse, šokti su DJ, pasivaikščioti podiumu, pasiklausyti miuziklų ir patys padainuoti. Nuo 12 iki 19 val. Vieta: Southbank Centre. Daugiau informacijos: www.southbankcentre.co.uk/snow-ball.

Šou „Naktis prieš Kalėdas“
Gruodžio 22 d.
Kalėdų senelis... pramiegojo! Todėl jo elfai apsiėmė išdalyti dovanas visiems pasaulio vaikams – ar susidoros jie su iššūkiu?
Šią istoriją, kuri, mes tikimės, tikrai neįvyks realybėje, pasitelkdami muziką mažiems ir dideliems papasakos violončelės kvartetas Cellophony ir Jomas Thorpe-Woods. Pasiruoškite būti sužavėti! Bilietai £14,50. Pradžia 15 val. Vieta: Kings Place (90 York Way, N1 9AG). Daugiau informacijos: kingsplace.co.uk/-the-night-before-christmas.

Neoninių ženklų paroda
Iki gruodžio 24 d.
Neoninių ženklų (ir, žinoma, instagram'o nuotraukų) dievaičiai galerija „God's Own Junkyard“ iš tolimo Walthamstow rajono kuriam laikui persikėlė į patį Londono blizgučių centrą Oxford Street ir čia atvežė kai kuriuos žymiausius savo eksponatus, naudotus filmuose ir serialuose. Užsukite čia ekspromtu fotosesijai, vertai žurnalo viršelio. Nemokama. Vieta: Selfridges London (400 Oxford Street W1A 1AB).

Moterys džiaze
Iki gruodžio 31 d.
Vos pora savaitgalių iki parodos apie moteris džiaze pabaigos, tad užsimiegojusieji turėtų suskubti atrasti laisvą valandėlę šiose šventinėse savaitėse. Parodoje skiriamas ypatingas dėmesys moterims instrumentalistėms; nors vokalistės, tokios kaip Ella Fitzgerald, Billie Holiday ir Nina Simone yra tikrų tikriausios džiazo legendos, daugybė instrumentais grojusių muzikančių moterų yra primirštos ir vertos būti atrastos iš naujo. Juk džiaze tik merginos! Nemokama. Vieta: Barbican Library (Silk Street EC2Y 8DS). Daugiau informacijos: barbican.org.uk/whats-on/women-in-jazz.

Imbierinis miestas
Nuo gruodžio 8 iki sausio 6 d.
Imbierinis miestas, sudarytas iš daugiau nei šešiasdešimties kvapnių statinių, yra šventiškiausias Architektūros muziejaus kūrinys, eksponuojamas V&A muziejuje. Atvykite pasivaikščioti tarp pastatų, sudarytų iš sausainių, pyragų ir saldainių, ir pasijausite kaip elfų šalyje ar bent jau svečiuose pas raganą iš pasakos apie Jonuką ir Grytutę. Be to, šie statiniai ne tik sukurti tikrų Londono architektų, bet yra ir funkcionalūs. Reikėtų tikėtis, kad ši vizija anksčiau ar vėliau išsipildys. Bilietai £6, vaikams iki 12 nemokama. Vieta: V&A South Kensington, Creative Studio Room 131. (Cromwell Rd, SW7 2RL). Daugiau informacijos: thegingerbreadcity.com.

Londono Narnija ant stogo
Gruodį pildosi ne tik vaikų, bet ir primirštos suaugusiųjų svajonės. Prisiminkite vaikystę užkopdami į Savage Garden barą ant stogo, papuoštą švieselėmis, žibintais ir viskuo, kas tik susiję su Narnijos Kronikomis – pradedant užkerėta spinta (liftu), baigiant baltosios raganos sostu. Nuo šaltuko apsaugos ir jaukią aplinką sukurs kailiniai kilimai ir šiltos antklodės. Gėrimai, beje, tokie pat magiški kaip ir panoraminis miesto vaizdas iš baro. Kokteilių kainos nuo £10. Darbo laikas pirmadienį–šeštadienį 12:00–02:00, sekmadienį 12:00–00:01. Vieta: DoubleTree Tower of London Hotel (7 Pepys Street, EC3N 4AF). Daugiau informacijos: savagegarden.co.uk.

Hackney vintažinis turgus
Gruodžio 22–23 d.
Kasdienybė kartais įsuka į tokią rutiną, kad nespėji nei apsižiūrėti, o Kalėdos jau vos už kelių dienų – tačiau dovanų artimiesiems dar neįsigijote. Tokioms pelėdoms į pagalbą ateina Hackney vintažinis turgus. Jame tarp trisdešimties pardavėjų siūlomų XX a. baldų, retro drabužių, vinilų, namų rakandų ir kolekcinių dalykėlių tikrai rasite puikią dovaną – ir niekas nė neįtars, kad ji įsigyta Kūčių išvakarėse (mes niekam neišduosime). Įėjimas nemokamas. Vieta: Abney Hall (73A Stoke Newington Church St N16 0AS). Daugiau informacijos: facebook.com/events/307160413172536.

Karališkųjų operos namų kino festivalis: The Winter's Tale
Gruodžio 23 d.
Nedaug dalykų yra kalėdiškesni nei baletas, tačiau trokštantieji išvysti Spragtuką gyvai bilietus turėjo įsigyti jau prieš kelis mėnesius. Šiemet minimas Royal Opera House gyvo kino sezono dešimtmetis, tad, gerbėjų džiaugsmui, čia proga ikoniškieji operos namai rengia pačių populiariausių operų ir baletų seansus. Linbury teatre, kaip tik prieš Kūčias, bus rodomas The Winter's Tale baletas, šokamas premjerinės trupės (dirigentas – David Briskin). Bilietai £10–£15, vaikams nuo 5 iki 15 metų nemokami. Vieta: Linbury Theatre (35-36 Bow St WC2B 5HP). Daugiau informacijos: roh.org.uk/events.

Greenwich'o advento langai
Iki sausio 2d.
Greenwich'o tradicija kasdien, nuo pirmosios žiemos dienos iki Kūčių vakaro išradingai papuošti po vieną baro, parduotuvės, mokyklos ir gyvenamųjų namų langą, artėja prie pabaigos. Šį sekmadienį susiruošę pasivaikščioti pamatysite jau 23 dailius langus. Kai visi langeliai bus išdailinti ir atidengti žiūrovams, apeiti juos visus gali užtrukti net tris valandas – pats tas jaukiam pasivaikščiojimui su mylimiausiais žmonėmis. Žemėlapis ir daugiau informacijos: adventwindows.com.

Jacky Tsai 'Reincarnation'
Iki gruodžio 22 d.
Tai paskutinė galimybė pamatyti šio šiuolaikinio kinų menininko personalinę parodą. Nors jis geriausiai žinomas kaip legendinio mados dizainerio Alexander McQueen kolega, jo paties skulptūros, mados ir instaliaciniai darbai yra verti dėmesio. Šioje parodoje demonstruojami darbai – tai individualus vakarų ir rytų kultūrų susidūrimas. Paroda nemokama. Vieta: Unit London, 3 Hanover Square (W1S 1HD). Daugiau informacijos: theunitldn.com/whats-on/25.

Tropinė konservatorija
Gruodžio 23 d.
Tie, kas sako, kad Londone galima rasti visko, tikrai neperdeda. Pasiilgusiems karštos vasaros ir vešlios žalumos duris atveria tropinis miškas sostinės viduryje – Barbican konservatorija. Atidaromas tik sekmadieniais, stiklinis pastatas nuo londonietiško oro saugoja du tūkstančius rūšių medžių, augalų, taip pat ir žuvų. Norintys gali užsirezervuoti net ir popietinę arbatėlę. Nuo 12 iki 17 val. Įėjimas nemokamas. Vieta: Barbican (Silk St, EC2Y 8DS). Daugiau informacijos: barbican.org.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai