Gruodžio 14, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (gruodžio 14–16 d., 2018)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Virtualios realybės paroda „We Live In An Ocean Of Air“.

Paroda „209 Women“
Nuo gruodžio 14 d.

Yvette Cooper, MP for Normanton, Pontefract and Castleford, by Hannah Starkey. Yvette Cooper, MP for Normanton, Pontefract and Castleford, by Hannah Starkey.

Istoriniuose Parlamento rūmuose vyks visų 209 parlamento narių moterų portretų paroda. Nuotraukos, nufotografuotos vien moterų fotografių, bus eksponuojamos šimtmečio nuo pirmojo oficialaus moterų balsavimo rinkimuose proga. Parodos organizatoriai tikisi, kad fotografijos ir jose pagautų moterų istorijos įkvėps jaunas mergaites ir pakeis visuomenės suvokimą kaip atrodo moteris galios pozicijoje. Vasario mėnesį paroda bus perkeliama į naują vietą. Bilietai nemokami, tačiau juos būtina užsisakyti iš anksto: visit.parliament.uk/houseofparliament. Vieta: Portcullis House (1 Parliament St, SW1A 2JR). Daugiau informacijos: 209women.co.uk.

Virtualios realybės paroda „We Live In An Ocean Of Air“
Nuo gruodžio 7 iki sausio 2 d.
Jeigu tradicinės meno parodos nebestebina ir norisi kažko naujo – aplankykite naują parodą „We Live in an Ocean of Air“ Saatchi galerijoje, kurioje susitelkiama į natūralųjį mus supantį pasaulį. Panaudojus virtualios realybės technologijas, kurios sujungia meną ir mokslą, parodos eksponatais tampa jūsų pačių širdies ritmu plakantys vaizdai, jūsų kvėpavimui paklūstantys deguonies ir anglies dioksido debesys, kvapai ir įspūdingi vaizdai. Parodos autoriai siekia atkurti visuomenės ryšį su aplinka ir gamta bei sužadinti pamirštus pojūčius. Bilietai £20. Vieta: Saatchi Gallery (SW3 4RY). Daugiau informacijos: marshmallowlaserfeast.com.

Imbierinis miestas
Nuo gruodžio 8 iki sausio 6 d.

Foto: www.thegingerbreadcity.com. Foto: www.thegingerbreadcity.com.

Imbierinis miestas, sudarytas iš daugiau nei šešiasdešimties kvapnių statinių, yra šventiškiausias Architektūros muziejaus kūrinys, eksponuojamas V&A muziejuje. Atvykite pasivaikščioti tarp pastatų, sudarytų iš sausainių, pyragų ir saldainių, ir pasijausite kaip elfų šalyje ar bent jau svečiuose pas raganą iš pasakos apie Jonuką ir Grytutę. Be to, šie statiniai ne tik sukurti tikrų Londono architektų, bet yra ir funkcionalūs. Reikėtų tikėtis, kad ši vizija anksčiau ar vėliau išsipildys. Bilietai £6, vaikams iki 12 nemokama. Vieta: V&A South Kensington, Creative Studio Room 131. (Cromwell Rd, SW7 2RL). Daugiau informacijos: thegingerbreadcity.com.

Londono Narnija ant stogo
Gruodį pildosi ne tik vaikų, bet ir primirštos suaugusiųjų svajonės. Prisiminkite vaikystę užkopdami į Savage Garden barą ant stogo, papuoštą švieselėmis, žibintais ir viskuo, kas tik susiję su Narnijos Kronikomis – pradedant užkerėta spinta (liftu), baigiant baltosios raganos sostu. Nuo šaltuko apsaugos ir jaukią aplinką sukurs kailiniai kilimai ir šiltos antklodės. Gėrimai, beje, tokie pat magiški kaip ir panoraminis miesto vaizdas iš baro. Kokteilių kainos nuo £10. Darbo laikas pirmadienį–šeštadienį 12:00–02:00, sekmadienį 12:00–00:01. Vieta: DoubleTree Tower of London Hotel (7 Pepys Street, EC3N 4AF). Daugiau informacijos: savagegarden.co.uk.

Pasivaikščiojimas pagal Dikenso „Kalėdų giesmę“
Gruodžio 15 d.
Ekskursija šių dienų Londone atgaivins vieną liūdniausių ir kartu viltingiausių kalėdinių pasakų visame pasaulyje. Viktorijos laikų apdarais apsivilkęs gidas pasakų mylėtojus nuves ten, kur iš tikrųjų vaikščiojo nuodėmingasis turčius Skrudžas. Bilietai nuo £10, ekskursija prasideda prie trečio Bank Underground stoties išėjimo. Ekskursijų datos ir daugiau informacijos: london-walking-tours.co.uk/dickens.

Philip Colbert naujų paveikslų paroda
Nuo gruodžio 15 iki sausio 15 d.

Philip Colbert. Philip Colbert.

Paroda norintiems neatsilikti nuo šiuolaikinio meno vėjų. Šis ekscentriškas menininkas, savo itin spalvingais darbais pašiepiantis ir linksminantis visuomenę, pristato aštuonias milžiniškas drobes. Jose Philip Colbert reflektyviai apmąsto populiariąją kultūrą, šiuolaikinius simbolius ir masines medijas. Paroda patiks turintiems maištininko gyslelę. Paroda nemokama. Vieta: Saatchi Gallery (SW3 4RY). Daugiau informacijos: https://www.culturewhisper.com/r/visual_arts/philip_colbert.

Greenwich Cirko festivalis
Gruodžio 15–16 d.
Kasmetinis Greenwich Circus festivalis šiais metais ypač įspūdingas – su trenksmu paminimas 250 metų cirko Jungtinėje Karalystėje jubiliejus. Festivalis padalytas į dvi dalis: dieninė programa su cirko dirbtuvėmis, veidų dažymu ir žaidimais visai šeimai bei keliais cirko pasirodymais; ir vakarinė programa su profesionaliais cirko pasirodymais, tarp jų The Greatest Circus How ir Submersion, bei gyvos grupės muzikiniu pasirodymu. Bilietai suaugusiems nuo £14, vaikams £9,50. Vieta: Thames-Side Studios (7A Mellish Industrial Estate, SE18 5NR). Daugiau informacijos: aircraftcircus.com/products/greenwich.

The London Artisan mugė
Gruodžio 15–16 d.
Atidėliojantys dovanų pirkimo maratonus dar turi gerų pasirinkimų, vienas jų – dvi dienas vyksianti the London Artisan mugė. Daugiau nei šešiasdešimt dizainerių ir amatininkų po vienu stogu, prekiaujančių unikaliais papuošalais, keramikos dirbiniais, drabužiais, namų apyvokos įrankiais ir nuostabiais atvirukais. Būtina pasižvalgyti tiems, kurie dievina tvarius rankų darbo daiktus. Įėjimas nemokamas. Vieta: The Old Truman Brewery (E1 6QR), įėjimas iš Ely's Yard, Hanbury Street. Daugiau informacijos: thelondonartisan.com.

Klasikinių automobilių paroda
Gruodžio 15 d.
Nusprendę šeštadienį pasivaikščioti po Waterloo nepamirškite užsukti į Lower Marsh gatvę, kurioje rinksis klasikinių automobilių ir motociklų entuziastai su savo numylėtomis mašinomis. Tikrieji entuziastai galės pasišnekučiuoti su klasikinių automobilinių savininkais, o nusifotografuoti kviečiami visi. Nemokama. Nuo 12 iki 16 val. Vieta: Lower Marsh (Waterloo). Daugiau informacijos: waterlooclassics.com.

Žėrinčios žiemos koncertas
Gruodžio 15 d.
Šampanu varomo kabareto trio Glittery Clittery pasirodymas – tai fantastiškas būdas pabaigti šeštadienio vakarą. Galima tikėtis daug blizgučių, šokių ir juoko, bet vaikus teks palikti namuose. Nemokama. 21:30, vieta: Queen Eliabeth Hall Foyer (Southbank Centre). Daugiau informacijos: southbankcentre.co.uk/winter-glittery.

Pantomimos arklių lenktynės
Gruodžio 16 d.
Šios išskirtinės lenktynės pripažintos vienu iš labiausiai kuoktelėjusių kasmetinių renginių visame pasaulyje. Ir ne be reikalo – trisdešimt komandų persirengia žirgais ir lenktyniauja bandydami išvengti įvairių kliūčių. Negana to, šių metų tema yra televizija, todėl tikėkitės Hario Poterio, Merės Popins ir panašių arklių. Jeigu tokios linksmybės negana, šalia visą dieną gros gyva muzika bei lauks kitokios įvairios pramogos. Nemokama. Nuo 11 val., lenktynės prasideda 13 val. Vieta: King William Walk (Greenwich SE10). Daugiau informacijos: pantohorserace.org/race-day.

Kalėdinių filmų muzikos koncertas
Gruodžio 16 d.
Panašu, kad kuo vyresni tampame, tuo kartais sunkiau darosi iš tikrųjų pajausti kalėdinę dvasią, tačiau šio renginio dėka tai truks neilgai. Koncerte „Christmas at the Movies“ Filharmonijos orkestras atliks tokius modernia klasika tapusius kūrinius kaip Irving Berlin „I'm Dreaming of a White Christmas“, siuitą iš „It's a Wonderful Life“, Hedwig's Theme iš Hario Poterio, Jule Styne „Let it Snow“ ir daugybę kitų. Sušils net ir šalčiausios širdys. Bilietai iki £49,50. 15 val., vieta: Southbank Centre. Daugiau informacijos: southbankcentre.co.uk/whats-on/christmas-movies.

Žiemos chorai
Gruodžio 11–23 d.
Iki Kūčių nutaikykite progą užsukti į Southbank Centre – ten kasdien lankytojus stebins žiemiški įvairiausių Londono chorų pasirodymai, atliekantys viską nuo kalėdinių dainų iki džiazo ir popso.  Nemokama. Vieta: Queen Elicabeth Hall Foyer (Southbank Centre). Daugiau informacijos ir pasirodymų laikai: southbankcentre.co.uk/winter-choirs.

Stygų kvarteto koncertas
Gruodžio 14 d. ir 16 d.
Maiastra auklėtinių koncertas – tikrų tikriausia dovana sau ir artimiesiems. Stygų kvartetas atliks klasikinius kūrinius, tarp jų Franco Jozefo Haidno, Dmitrijaus Šostakovičiaus ir Antonino Dvoržako. Nemokama. 19:30, vieta: penktadienį Musical Museum (399 High St, TW8 0DU), sekmadienį St. Andrew's Church (KT11 3EJ). Daugiau informacijos: maiastra.org/maiastra-concerts.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai