Gegužės 3, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (gegužės 3–6 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ 1
World Photography Awards. © Foto: Yukihito Ono.

Mažosios Venecijos festivalis
Gegužės 4–6 d.
Visai netoli nuo užsikimšusių gatvių ir Paddington stoties slypi nedidelė ramybės oazė – Mažoji Venecija. Taip susitinkančius Grand Union ir Regent's kanalus praminė poetas Robert Browning ir visai neklydo. Šį savaitgalį Klaipėdą primenančiose prišvartuotose laivuose vyks šventė, kurios metu pasivaikščiotojų lauks valčių karnavalas, nedidukės kavinės, gyva muzika, užsiėmimai ir linksmybės visai šeimai. Betrūksta tik gero oro. Nemokama. Vieta: Little Venice (Blomfield Road, London, W9 2PF). Info: www.waterways.org.uk.

Spalvų labirintas Colourscape
Gegužės 4–6 d.
Jeigu kartais pamatę džiugiai krykštaujančius ir linksmai žaidžiančius vaikus užpavydite jiems laisvės ir, svarbiausia, vietos, kurioje patys galėtumėte bent trumpam taip smagiai pašėlioti – turime gerą naujieną. Wembley parkas vienam savaitgaliui atidaro spalvų labirintą Colourscape. Basi ir užsimetę spalvotą peleriną pusę valandos galėsite lakstyti apsupti šviesos ir spalvų. Išduosime paslaptį, kad labirinte sutiksite ir muzikantų bei šokėjų – tokio nuotykio net Alisa pavydėtų. Nemokama. Vieta: Wembley Park (Play Park, HA9 0RX). Info: www.wembleypark.com.

Paskutinė galimybė pamatyti. Paroda „World Photography Awards“
Iki gegužės 6 d.
Geriausių pasaulio fotografų darbai vienoje vietoje. Skamba per gerai, kad būtų tiesa? Patys įsitikinkite parodoje „2019 Sony World Photography Awards“, kurioje eksponuojamos pačios įspūdingiausios nuotraukos iš viso pasaulio. Tarp daugiau nei 800 eksponatų – ir kraštovaizdžiai, ir portretai, ir laukinės gamtos vaizdai. Bilietai £8–£14. Vieta: Somerset House (Strand, WC2R 1LA). Info: www.somersethouse.org.uk.

Rytinių paukščių giesmių koncertas
Gegužės 4 d.
Jeigu pajėgtumėte nuvykti į Hyde Park penktą valandą ryto (taip, ryto), tuomet jūsų lauktų tikras malonumas. „Dawn chorus walking tour“ gidai padės jums pamatyti iš miego besibudinančią parko gyvūniją, išgirsti bei atpažinti juodojo strazdo, karetaitės, kikilio, liepsnelės, dagilio ir kitų paukštelių giesmes. Rekomenduojame tikriems vyturiams ir besiilgintiems gamtos milžiniškame mieste. Kaina iki £8, užsirezervuoti iš anksto. Nuo 5 val. ryto, vieta: Horniman Museum (100 London Rd, Forest Hill, SE23 3PQ). Info: www.horniman.ac.uk.

Gyvas operos pasirodymas pietums
Gegužės 3 ir 5 d.
Tie, kas pasakė, kad nėra gyvenime nieko nemokamo, smarkiai klydo. Pasirodo, kad dar nieko nekainuojančių dalykų yra ir nei grašio neatsieinantys Royal Oper House pasirodymai „Live at Lunch“, kai pietų metą londoniečiams paįvairina Royal Opera House ar jų svečio, muzikinis ar šokio pasirodymas. Atvykite šį šeštadienį ir patys įsitikinsite. Nemokama. Laikas 13 val., vieta: Royal Opera House (Bow St, Covent Garden, WC2E 9DD). Info: www.roh.org.uk.

Dokumentinių filmų festivalis „Right Now“
Gegužės 6–12 d.
Filmų festivalis „Right Now“ atiduoda duoklę vienoms karščiausių temų dabartiniame pasaulyje – nuo rasinių dramų policijos darbe iki pabėgėlių gyvenimo Trump'o valdomose Jungtinėse Valstijose. Per šešias dienas įvairiose lokacijose po kelis kartus bus parodomi šeši dokumentiniai filmai. Bilietų kainos įvairios, seansai keliuose kino teatruose. Info: www.rightnowfilmfestival.org.

Paroda „Brilliant Visions“
Nuo gegužės 1 iki rugpjūčio 31 d.
Ketvirtajame praeito amžiaus dešimtmetyje psichiatrais dirbę gydytojai Guttman ir Maclay vykdė eksperimentus, kurių subjektai buvo jų pačių nuo šizofrenijos gydomi pacientai. Gydytojai skatino savo pacientus reikšti save per meną ir taip „paaiškinti save“, tačiau tik maža dalis jų sugebėjo savo haliucinacijas išversti į vaizdus. Tada Guttman ir Maclay pasikvietė profesionalius siurrealistinio meno kūrėjus, kuriems haliucinogenais sukeldavo eksperimentinę psichozę. Tokioje ribinėje būsenoje sukurti paveikslai eksponuojami parodoje „Brilliant Visions“, kurioje apmąstoma pirmoji psichodelikų ir psichinės būklės sąsajų tyrimų era. Nemokama. Vieta: Museum of the Mind (Bethlem Royal Hospital, Monks Orchard Road, BR3 3BX). Info: museumofthemind.org.uk.

Lambeth sodų atvirų durų diena
Gegužės 3 d.
Lambeth sode vasarą žydi rožės, žaliuoja pusės tūkstantmečio sulaukęs figmedis, bitininko prižiūrimuose aviliuose dūzgia medų nešančios bitės... Skamba kaip pasaka? Visgi, tai realybė pačioje Londono širdyje. Senus laikus menantis sodas lankytojus pasivaikščiojimams kviečia vos šešias dienas per metus, todėl nepraleiskite galimybės! Įėjimo bilieto kainą paaukojama labdarai. Įėjimas £5. Laikas 12–15 val., vieta: Lambeth Palace (Lambeth, SE1 7JU). Info: www.archbishopofcanterbury.org.

Atviri menininkų namai
Balandžio 27–28 d.
Londono kvartaluose, pažymėtuose SE19 pašto kodu, savo asmeninių namų, studijų ir galerijų duris atveria kelios dešimtys talentingų šiuolaikinių menininkų. Skulptoriai, dailininkai, fotografai, keramikai ir juvelyrikai eksponuos savo darbus dailiuose Viktorijos laikų namuose bei kitose ne mažiau už darbus įspūdingose vietose. Nemokama. Vieta: Crystal Palace (SE19). Info: www.crystalpalaceart.co.uk.

Pergola Paddington terasos vasaro sezono atidarymas
Nuo gegužės 2 d.
Pergola Paddington terasa į didmiesčio centrą įpūs Viduržemio jūros vėjų, virš galvos siūbuojančių vijoklių ir kiekvieną vasaros dieną padės nutolti nuo darbų ir visų rūpesčių. Net 850 sėdimų vietų terasa kviečia tiek užsukti vienam kitam gėrimui, tiek atvykti su grupe draugų arba organizuoti čia savo šventę – gero maisto ir gėrimų užteks visiems. Susitikim jau šį savaitgalį! Įėjimas nemokamas. Vieta:  5 Kingdom Street, Paddington Central W2 6PY. Info: pergolalondon.com.

Mugė „May Fair“
Gegužės 5–6 d.
Elegantiškasis Mayfair rajonas kaip niekada gerai atitinka savo vardą šį savaitgalį – čia vyks May Fair (liet. Gegužės mugė). Šiais metais ja ypač apsidžiaugs tie, kurie vis nenutaiko tinkamos progos nuvykti aplankyti britiško pajūrio – May Fair žada į Londoną iš pajūrio miestelių atgabenti viską, ką tik pajėgs, nuo karuselių iki fish&chips ir cukrinės vatos kalnų. Žinoma, kaip visada, daugiausia pramogų čia ras šeimos su vaikais, kurie kviečiami į daugybę užsiėmimų, dirbtuvėlių ir kitų linksmybių. Nemokama. Vieta: 32 Grosvenor Square, Mayfair, W1K 2HW. Info: mayfairandbelgravia.com.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai