Gegužės 24, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (gegužės 24–27 d., 2019)
Parengė Simona Survilaitė

RHS Chelsea Flower šou
Gegužės 21–25 d.
Vienas prestižiškiausių gėlių šou visame pasaulyje, pirmūnas inovatyviame sodų dizaine, toje pačioje vietoje rengiamas jau daugiau nei šimtą metų – visa tai apie RHS Chelsea Flower Show. Kaip ir kiekvienais metais, daugiau nei tūkstantį kvadratinių metrų užimantis The Great Pavilion bus ryškiausias deimantas gėlių šou karūnoje. Pirmą kartą, šiais metais tarp daugiau nei šimto specialių ekspozicijų savo gėlių aranžuotę, pavadintą „Beyond the Screen“, rodys ir Facebook taip pagerbdamas žmones, susitikusius per socialinį tinklą. Bilietai sparčiai tirpsta, todėl paskubėkite. Bilietai nuo £38. Vieta: Royal Hospital Chelsea (London Gate, Royal Hospital Road, SW4SR). Info: https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show.

Chelsea in Bloom ir Belgravia in Bloom
Gegužės 20–25 d.
Jeigu Chelsea Flower Show bilietai jums tinkamu metu jau išgraibstyti – nenukabinkite nosies. Alternatyvūs gėlių šou Chelsea in Bloom ir Belgravia in Bloom ikoniškiausias rajonų gatves pavers kvapą gniaužiančiomis gėlių ekspozicijomis, kurios realybėje atrodo dar geriau, nei nuotraukose. Šių metų Chelsea in Bloom tema yra „Under the Sea“, o Belgravia pasirinko temą „The Language of Flowers“. Tikimasi, kad abiejuose renginiuose dalyvaus po daugiau nei 60 parduotuvių, restoranų ir viešbučių, tad pasidairyti tikrai bus kur. Nemokama. Info: http://www.chelseainbloom.co.uk/ ir http://mayfairandbelgravia.com/events/belgravia-in-bloom-2019.

Leonardo da Vinci piešinių paroda
Nuo gegužės 24 iki spalio 13 d.
Leonardas da Vinci iki šių dienų laikomas vienu iškiliausių visų laikų išradėju ir universaliausiu Renesanso žmogumi. Praėjus penkiems šimtams metų nuo jo mirties, daugiau nei 200 jo piešinių eksponuojami kartu Buckingham Palace galerijoje. Matomi kartu, galbūt jie bent šiek tiek pravers bandant geriau suprasti šį genijų, pasižymėjusį skulptūroje, architektūroje, anatomijoje, inžinerijoje, geologijoje ir botanijoje. Bilietų kaina iki £13,50. Vieta: The Queen's Gallery (Buckingham Palace, Londonas SW1A 1AA). Info: https://www.rct.uk/collection/themes/exhibitions/leonardo-da-vinci-a-life-in-drawing/the-queens-gallery-buckingham.

All Points East muzikos festivalis
Nuo gegužės 24 iki birželio 2 d.
Dešimt dienų besitęsiantis muzikos festivalis All Points East į Anglijos sostinę sukvies visus muzikos mylėtojus bei karščiausius gerbėjus. Abu savaitgalius vyks mokami festivalio koncertai su tokiais vardais kaip The Chemical Brothers, Mumford & Sons, Bon Iver, The Strokes, James Blake, Mad Demarco ir kitais. Darbo dienomis vyks nemokama programa pavadinimus „In The Neighbourhood“, kurioje savo talentus demonstruos jauni vietiniai atlikėjai, taip pat vyks kino seansai, nemokamos dirbtuvės, užsiėmimai ir kitos linksmybės londoniečiams. Vienos dienos bilietas savaitgaliais nuo £70. Vieta: Victoria Park (Victoria Park Rd, E3 5SN). Info: https://www.allpointseastfestival.com/.

Ispaniškas festivalis „Feria de Londres“
Gegužės 24–26 d.
Feria de Londres – tai didžiausias andalūziškos kultūros festivalis visoje Anglijoje, įkvėptas tradicinių pavasario švenčių pietų Ispanijos regione. Tokie festivaliai švenčiami nuo pat viduramžių ir per laiką išsivystė į didžiulius regioninius renginius, per kuriuos ispaniški miestai, miesteliai ir kaimai atgyja spalvomis, muzika ir gausiomis vaišėmis. Feria de Londres žada atkurti pačią autentiškiausią tikrųjų ispaniškų Ferias dvasią: visą savaitgalį čia matysite savo geriausiais ispaniškais kostiumais persirengusius aktorius, šokėjus ir atlikėjus, o festivalio lankytojai galės dalyvauti Flamenco pamokose, dirbtuvėlėse visai šeimai, stebėti profesionalius pasirodymus, ragauti ispaniškus patiekalus bei gaivinančius kokteilius. Nemokama. Vieta: Bernie Spain Gardens (SE1 9PH). Info: https://www.feriadelondres.com/.

Amélie The Musical
Gegužės 22–25 d.
Miuziklas, paremtas Oskarą laimėjusiu ir viso pasaulio širdis pavergusiu filmu „Amelija iš Monmartro“, iš naujo pasakoja istoriją apie Ameliją – jauną, nedrąsią moterį, džiuginančią aplinkinius netikėtais gerais darbais. Miuziklas pastatytas Kalifornijoje 2015-aisiais ir pirmą kartą, vos kelioms dienoms atvyksta į Londoną. Kritikų ir žiūrovų pripažintas miuziklas garantuotai paliks jus laimingus ir įsimylėjusius gyvenimą iš naujo. Bilietai nuo £13. Vieta: New Wimbledon Theatre (93 The Broadway, Wimbledon, SW19 1QG). Info: https://www.atgtickets.com/shows/amelie/new-wimbledon-theatre/.

Svingo šokių sekmadienis
Gegužės 26 d.
Tam, kad nusikeltumėte į romantiškąjį penkto dešimtmečio Niujorką neprireiks laiko mašinos – užteks užsukti į Soho baro „Cahoots“ svingo šokių sekmadienį. Nuo 17 iki 19 valandos vyks šokių pamoka, po kurios 19 valandą prasidėjus vakarėliui jau mokėsite pačius geriausius žingsnelius. Muzika pasirūpins DJ Auntie Maureen ir grupė „The Hotsie Totsies“, o šokiams įkvėps profesionalūs swingo šokėjams. Pritrūkus energijos, bare serviruojami ne tik espresso martini, bet ir klasikinis britiškas maistas, nuo toasties iki sausage rolls. Šokių pamoka + vakarėlis £20, tik vakarėlis £10. Vieta: Cahoots (13 Kingly Court, Carnaby W1B 5PW). Info: https://cahoots-london.com/.

Paroda „Maybe It's Because I'm A Londoner!“
Iki birželio 16 d.
Artėjant (ir kartais dar nutolstant) Brexit'ui, iš įvairiausių šaltinių surinkta kvapą gniaužianti fotografijos paroda „Maybe It's Because I'm A Londoner!“ siekia padėti mums geriau suprasti kas vis dėlto yra tikras londonietis. 64-ose nuotraukose, datuojamose nuo praeito amžiaus trečiojo dešimtmečio iki šių dienų, išvysite besikeičiančius miesto veidus ir, svarbiausia, tai, kas padaro šį miestą tokiu nuostabiu – įvairovė, kontrastai, ištvermė, aistra ir mada. Nemokama. Vieta: Galerie Prints (152 Arthur Road, Wimbledon Park SW19 8AQ). Info: https://www.galerieprints.com/new-exhibition-maybe-its-because-im-a-londoner/.

Paskutinė galimybė pamatyti. Paroda „Only Human: Photographs by Martin Parr“
Iki gegužės 27 d.
Šioje fotografijos parodoje nesitikėkite išvysti gausybės įžymių veidų – na nebent tik legendinio futbolininko Pele ir mados dizainerės Vivienne Westwood. Bet net ir jie čia pirmiausia pagauti kaip paprasti žmonės. Only Human – tai paroda apie žmogiškumą, paprastą ir kiek britišką gyvenimą, apie socialinį klimatą po JK referendumo 2016 metais. Neabejotinai patiks ekscentriškų portretų mėgėjams ir žmogiškų istorijų kolekcininkams. Bilietai £18. Vieta: National Portrait Gallery (St Martin's Place, WC2H 0HE). Daugiau informacijos: https://www.npg.org.uk/whatson/exhibitions/2019/only-human-photographs-by-martin-parr/.

Charterhouse sodų atvirų durų diena
Gegužės 24 d.
Septyni akrai akylai prižiūrimų Chaterhouse sodų yra vienas iš slaptųjų Londono deimančiukų, kuris tik retkarčiais atveria savo duris visiems norintiems. Šį penktadienį esate kviečiami atsipūsti nuo savaitės darbų nuostabioje istorinėje aplinkoje, neformaliame barbekiu su gėrimais, Londono centre. Kas gali būti geriau?Įėjimas £10. Vieta: Charterhouse (EC1M 6JH). Info: https://thecharterhouse.digitickets.co.uk/event-tickets/21552?catID=21531.

Ekskursija apie Londono potvynius ir atoslūgius
Gegužės 26 d.
Greater London yra vos pora mylių nutolęs nuo jūros – būtent dėl to Temzės vandens lygis du kartus per dieną pakyla ir nusileidžia tiek pat, kiek dviejų aukštų pastatas. Knygos „The Book of Tides“ autorius William Thomson visus smalsuolius kviečia į pasivaikščiojimą Temzės pakrante, kurio metu jums išsamiai bei įdomiai papasakos apie jūrą, vandenį ir mėnulio poveikį potvyniams. Kaina £20. Laikas 15 val. Vieta: Riverside Walkway (South Bank, SE1 9PP. Žr. info) Info: https://www.tidalcompass.com/product-page/sun-20-jan-12-00.

Nemokamo kino festivaliai
Gegužės mėnesį
The Free Film Festival pradėjo sezoną ir juda po visą Londoną, nemokamai dovanodamas gero kino vakarus. Gegužės mėnesį jis apsistos Herne Hill ir New Cross & Deptford rajonuose. Festivalių programose pažymėti patys įvairiausi filmai – nuo klasikos, tokios kaip „A Matter of Life and Death“ ar „The Italian Job“, iki naujesnių hitų, kaip „Bohemian Rhapsody“, bei filmų mažiesiems. Paįvairinti vakarą nieko nekainuoja! Vietos nemokamos – kas pirmesnis, tas gudresnis. Info: https://www.freefilmfestivals.org/.

Paroda „Food“
Nuo gegužės 18 iki lapkričio 17 d.
Itin informatyvi ir sąmoningumą skatinanti paroda Food lankytojus pakvies į išties išskirtinę kelionę – nuo ūkio iki virtuvės, nuo inovacijų iki ūkininkavimo miestuose, nuo naujų gastronominių patirčių iki sintetinės mėsos. Joje bus pasakojama apie viską, kas susijęs su maisto istorija bei ateitimi – kaip maistas pakliūdavo ant mūsų stalo iki šiol ir ką siūlo technologijos švaresniam ir tvaresniam maisto rytojui. Bilietai £17. Vieta: V&A Museum (Cromwell Rd, Knightsbridge, SW7 2RL). Daugiau informacijos: https://www.vam.ac.uk/exhibitions/food-bigger-than-the-plate.

Paroda „AI: More than Human“
Nuo gegužės 16 iki rugpjūčio 26 d.
Dirbtinio intelekto technologijos ir etikos klausimai darosi vis aktualesni. Į juos atsakyti ir užduoti dar daugiau naujų stengsis interaktyvi paroda AI: More than Human, kurioje savo jėgas sujungė mokslininkai, menininkai ir tyrėjai tam, kad lankytojai su ateities technologijomis susidurtų akis į akį. Tarp eksponatų rasite tyrimo projektų rezultatus iš DeepMind, Massachusetts Institute of Technology ir Neri Oxman. Pasiruoškite pakeisti savo išankstines nuostatas ir susitikti su rytojumi. Bilietai nuo £15. Vieta: Barbican Centre (Silk Street, EC2Y 8DS). Info: https://www.barbican.org.uk/whats-on/2019/event/ai-more-than-human.

Museum of the Moon
Nuo gegužės 17 iki rugsėjo 8 d.
Ar kada nors svajojote akis į akį susitikti su... mėnuliu? Museum of the Moon yra JK menininko Luke Jerram darbas, nuo 2016 metų keliaujantis po pasaulį, nuo Bilbao iki Pekino. Šešių metrų skersmens mėnulio modelis sudarytas naudojantis ypač detaliomis NASA mėnulio paviršiaus nuotraukomis, taip pat žėrinčia šviesa ir muzika. Mėnulis Natural History muziejuje bus kaip tik tuo metu, kai minimos penkiasdešimtosios Apollo 11 nusileidimo mėnulyje metinės, todėl kartu bus rengiama programa renginių bet kokio amžiaus kosmoso entuziastams. Nemokama. Vieta: Natural History Museum (SW7 5BD). Info: https://www.nhm.ac.uk/visit/exhibitions/museum-of-the-moon.html.

Sorolla įkvėpti gurmaniški patiekalai
Iki birželio 7 d.
Nacionalinėje galerijoje eksponuojamo ispano Joaquín Sorolla y Bastidas darbai įkvepia ne tik kitus dailininkus – šįkart jie įkvėpė ir skonio paletes. Specialūs Ispanija dvelkiantys Sorolla meniu siūlomi tiek restorane „aqua nueva“, tiek pačioje galerijoje esančioje „The National Café“. Nuo meno kūriniams prilygstančių trijų patiekalų vakarienių iki vyno ir paprastų ispaniškų užkandžių, vadinamųjų „tapas“ – pagal galimybes išsirinks kiekvienas, išsiilgęs pietietiškos saulės. Vieta: Aqua nueva (5th floor, 240 Regent Street, W1B 3BR); National Gallery (Trafalgar Square, WC2N 5DN). Info: https://aquanueva.co.uk/experience; http://www.peytonandbyrne.co.uk/sorolla-menu-at-the-national-gallery/.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai