Gegužės 10, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (gegužės 10–12 d., 2019)
Parengė Simona Survilaitė

Nemokamo kino festivaliai
Gegužės mėnesį
The Free Film Festival pradėjo sezoną ir juda po visą Londoną, nemokamai dovanodamas gero kino vakarus. Gegužės mėnesį jis apsistos Herne Hill ir New Cross & Deptford rajonuose. Festivalių programose pažymėti patys įvairiausi filmai – nuo klasikos, tokios kaip „A Matter of Life and Death“ ar „The Italian Job“, iki naujesnių hitų, kaip „Bohemian Rhapsody“, bei filmų mažiesiems. Paįvairinti vakarą nieko nekainuoja! Vietos nemokamos – kas pirmesnis, tas gudresnis. Info: www.freefilmfestivals.org/.

Pasivaikščiojimas tarp žydinčių medžių
Gegužės 11 d.
Gerą dozę gamtos pačiame Londono centre gaus prisijungusieji prie ekskursijos po Hyde parką. Pasivaikščiojimo tema – šiuo metu Hyde parko Rose Garden, Nannies Lawn ir Dell  dalyse žydintys medžiai, tačiau kartu išgirsite ir pasakojimų apie išties įdomią Hyde parko istoriją. Kaina £10. Laikas 10:30–12:00, vieta: Hyde Park (W2 2UH). Info: www.royalparks.org.uk/whats-on/upcoming-events/walking-tour-trees-in-bloom.

Visterijų paieškos
Gegužės 11 d.
Kalbant apie pasivaikščiojimus tarp žiedų, dar viena ekskursija laukia visų, įsimylėjusių visterijas – violetiniais žiedais gausiai padabintus vijoklinius augalus, gegužės mėnesį užplūstančius Londoną. Gidė pasivaikščiojimo metu parodys pačias gražiausias visterijas, o jas fotografuoti ir prie jų fotografuotis – ne tik galima, bet ir skatinama. Ekskursija vyks elegantiškame South Kensington rajone prieš nusileidžiant saulei. Nemokama. Laikas 18:30, vieta: prie Béla Bartók statulos (šalia South Kensington tube stoties, 9 Old Brompton Rd, South Kensington, SW5 9HL). Info: mailchi.mp/77e6ed40ee26/dates-announced-for-free-wisteriahysteria-tour.

Aitvarų diena
Gegužės 12 d.
Sekmadienį Streatham Common dangų raižys dešimtys jei ne šimtai aitvarų. Aitvarų dieną rengiantys organizatoriai žada ne tik įprastas švenčių dalis – muziką ir maisto – bet ir vietas, kuriose bus galima įsigyti arba net pasigaminti savo aitvarą, taip pat profesionalių aitvarų laidytojų pasirodymus. Kviečiami visi, ne tik patys dalyvauti, bet ir pasižvalgyti. Nemokama. Laikas 11–17 val., vieta: Streatham Common (SW16 3BU). Info: www.streathamkiteday.org.uk/.

Kaštonų sekmadienis
Gegužės 12 d.
Londonas pasižymi ne tik didžiule kultūrine įvairove, greitu tempu bet ir daugybe keistų tradicijų bei švenčių. Plaukimo varžybos lauke per Kalėdas, Wassail festivalis, avių pasivaikščiojimas per London Bridge rugsėjo pabaigoje... viena tokių švenčių yra Chestnut Sunday (liet. Kaštonų sekmadienis), prasidėjusi kaip sužydėjusių medžių paminėjimas. Šiais laikais, Kaštonų sekmadienis yra rimtas festivalis su atrakcionais, koncertu, parodomis, vietomis gardžiam maistui įsigyti ir dar daugiau – kviečiame sekmadienį švęsti su šeima ar draugais, gamtos apsupty. Nemokama. Laika 12:30–16:30, vieta: Bushy Park (Hampton Ct Rd, Hampton TW12 2EJ). Info: www.royalparks.org.uk/parks/bushy-park/things-to-see-and-do/upcoming-events-in-bushy-park/chestnut-sunday.

Wellcome Collection vėlyvas vakaras
Gegužės 10 d.
Nors šis penktadienis ir ne trylikta diena, bet magijos ir netikėtumų per jį bus ne ką mažiau. Wellcome Collection galerija kviečia į vėlyvą vakarą su daugybe iliuzionistų pasirodymų, magiškais šou, specialiomis dirbtuvėmis ir stebuklingus kokteilius serviruojančiu baru. Vakarą įkvėpė galerijoje eksponuojama paroda „Smoke and Mirrors“. Nemokama. Laikas 19–23 val., vieta: Wellcome Collection (183 Euston Rd, NW1 2BE). Info: wellcomecollection.org/events/XLBvJhIAALixRs8r.

Paroda „Smoke and Mirrors: the psychology of magic“
Iki rugsėjo 15 d.
Bene kiekvienas mūsų vaikystėje mokėjome vieną kitą magišką triuką ar patys susižavėję spoksojome į iliuzionistų triukus. Apie tai, kaip žmonės noriai patiki antgamtiniais reiškiniais, net kai viską paaiškina mokslo faktai, sužinosite parodoje „Smoke and Mirrors“. Santykis tarp magijos ir psichologijos bus tyrinėjamas per dvasių fotografiją, magijos rekvizitus ir psichologijos eksperimentus, taip pat legendinių iliuzionistų Paul Daniels, Harry Houdini ir kitų artefaktus. Į šią parodą sutilps daug mistikos bei mokslo – ar esate pasiruošę atskleisti paslapties šydą? Nemokama. Vieta: Wellcome Collection (183 Euston Rd, NW1 2BE). Daugiau informacijos: wellcomecollection.org/.

Sūrio festivalis
Gegužės 11–12 d.
Taip taip, perskaitėte teisingai – festivalis, dedikuotas sūriui. Jo metu įsigiję specialią „taster card“ galėsite degustuoti specialiai parinktus sūrius ir balsuoti už savo mėgstamiausią, taip pat įsigyti pilnus pirkinių krepšius gardumynų (įskaitant šviežią duoną ir kitus priedus prie gero sūrio) iš sūrio bei sūrio patiekalų gamintojų. Įėjimas nemokamas, norintiems degustuoti specialios kortelės kaina – £8/£12. Vieta: Battersea Power Station (SW11 8EZ, žr. batterseapowerstation.co.uk/getting-here). Info: eat-me-drink-me.co.uk/we-love-cheese.

Hanwell Hootie muzikos festivalis
Gegužės 11 d.
Vakarų Londono rajonas Hanwell užima vos mažiau nei keturis kvadratinius kilometrus, tačiau jo saitai – didžiuliai. Čia kadaise repetavo roko legendos Led Zeppelin, The Who, Deep Purple, jame mokėsi ir augo kiti ikoniški muzikantai. Dabar, didžiausiame nemokamame vienos dienos trukmės muzikos festivalyje Londone, taip pat netrūksta rokenrolo. Koncertai visą šeštadienio vakarą vyks Hanwell baruose, mokyklose, pievose ir bažnyčiose – susiplanuokite dieną iš anksto ir nepraleiskite savo būsimų favoritų pasirodymų! Nemokama. Nuo 16 val., įvairiose Hanwell vietose. Info: www.hanwellhootie.co.uk/.

Hayman's Ginema kino seansai
Gegužės 9–12 d.
Hayman's Gin distilerija savaitgalį kviečia į kino seansus, pagardintus jų pačių gėrimais. Rodomi filmai – klasika tapę „Dirty Dancing“, „Mamma Mia“, Džeimso Bondo „Goldfinger“ ir kiti, o seansus papildys gin&tonic kokteiliai, g&t spraginti kukurūzai ir kitos gardžios dovanėlės kiekvienam lankytojui. Tik suaugusiems! Kaina £35. Laikai 14:00 ir 19:30, vieta: Hayman's Distillery (8A Weir Road SW12 0GT). Info: www.haymansgin.com/events.

Dokumentinių filmų festivalis „Right Now“
Gegužės 6–12 d.
Filmų festivalis „Right Now“ atiduoda duoklę vienoms karščiausių temų dabartiniame pasaulyje – nuo rasinių dramų policijos darbe iki pabėgėlių gyvenimo Trump'o valdomose Jungtinėse Valstijose. Per šešias dienas įvairiose lokacijose po kelis kartus bus parodomi šeši dokumentiniai filmai. Bilietų kainos įvairios, seansai keliuose kino teatruose. Info: www.rightnowfilmfestival.org/2019.

Paroda „Brilliant Visions“
Iki rugpjūčio 31 d.
Ketvirtajame praeito amžiaus dešimtmetyje psichiatrais dirbę gydytojai Guttman ir Maclay vykdė eksperimentus, kurių subjektai buvo jų pačių nuo šizofrenijos gydomi pacientai. Gydytojai skatino savo pacientus reikšti save per meną ir taip „paaiškinti save“, tačiau tik maža dalis jų sugebėjo savo haliucinacijas išversti į vaizdus. Tada Guttman ir Maclay pasikvietė profesionalius siurrealistinio meno kūrėjus, kuriems haliucinogenais sukeldavo eksperimentinę psichozę. Tokioje ribinėje būsenoje sukurti paveikslai eksponuojami parodoje „Brilliant Visions“, kurioje apmąstoma pirmoji psichodelikų ir psichinės būklės sąsajų tyrimų era. Nemokama. Vieta: Museum of the Mind (Bethlem Royal Hospital, Monks Orchard Road, BR3 3BX). Info: museumofthemind.org.uk/whats-on/exhibitions/brilliant-visions-mescaline-art-psychiatry.

Žurnalo Stella dienos „Stella Live“
Gegužės 10–11 d.
Laikraščio The Telegraph priedas žurnalas „Stella“ skelbia savo pirmąjį gyvų susitikimų ir renginių savaitgalį Saatchi galerijoje. Itin populiarus gyvenimo būdo žurnalas kviečia į masterclass užsiėmimus, dirbtuves ir gyvus pokalbius, kurių temos varijuoja nuo mados ir grožio iki sveikatos ir gyvenimo būdo. Kalbėtojų sąrašas tikrai įspūdingas – renginiuose dalyvaus ir savo istorijas pasakos JK televizijos laidų vedėja Davina McCall, komikė Jo Brand, verslininkė ir reporterė Mary Portas bei parfumerė Jo Malone, taip pat žurnalo autorės Marianne Jones, Lisa Armstrong ir Bryony Gordon. Pasikraukite geros nuotaikos, patarimų bei pilnus krepšius gerų pirkinių žurnalo „Stella“ dienose. Bilietai £50. Vieta: Saatchi Gallery (Duke of York's HQ, King's Road, Chelsea SW3 4RY). Info: www.telegraph.co.uk/events/event/stella-live/.

Paroda „The Art of Travel“
Iki gegužės 20 d.
Kartais kelionės yra varginantys ilgi skrydžiai, nepatogios autobuso sėdynės, kamščiai ir nesusipratimai svečiose šalyse... O kartais kelionės yra neišsenkamas įspūdingų istorijų ir kvapą gniaužiančių vaizdų šaltinis (aišku, prie to tikrai profesionalus fotografas). Parodoje „The Art of Travel“ eksponuojamos aštuonių ikoniškų fotografų kūriniai, susitelkiantys į lėktuvus, traukinius, laivus ir automobilius bei, žinoma, jų keleivius. Tarp eksponatų – Elton John portretas priešais jo privatų lėktuvą (1974 m.), nežemiškas Helena Bonham Carter portretas valtyje Venecijoje ir daug kitų. Pasisemkite įkvėpimo savo būsimoms kelionėms! Nemokama. Vieta: The Iconic Images Gallery (13a Park Walk, Chelsea SW10 0JA). Info: iconicimages.net/news/exhibition-art-travel/.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai