Birželio 28, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (birželio 28–30 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
© Foto: Unsplash @brookelark.

Cindy Sherman paroda
Nuo birželio 27 iki rugsėjo 15 d.
Vidutiniškai, instagram naudotojai kasdien pasidalija 95 milijonais nuotraukų ir vaizdo įrašų. Vidutinis tūkstantmečio kartos atstovas per savo gyvenimą nusifotografuos beveik 26 tūkstančiuose asmenukių, o kasdien visame pasaulyje yra nufotografuojama 93 milijonai selfių. Tačiau šiuolaikinė menininkė Cindy Sherman fotografavosi dar prieš išrandant mobiliuosius telefonus. Nuotraukų serija, išgarsinusi Sherman, buvo fotografuota Niujorke aštuntajame dešimtmetyje. Jose menininkė persirengia 1950s Holivudo žvaigžde, film noir aktore, ofiso darbuotoja, namų šeimininke ir inovatyviai permąsto identitetą. Šioje parodoje bus eksponuojama 180 darbų iš privačių ir viešų kolekcijų, nuo aštunto dešimtmečio iki pat šių dienų. Bilietai £18. Vieta: National Portrait Gallery (St Martin's Place, WC2H 0HE). Daugiau informacijos: https://www.npg.org.uk/whatson/exhibitions/2019/cindy-sherman/.

Félix Vallotton paroda
Nuo birželio 30 iki rugsėjo 29 d.
XIX ir XX amžių sudurtyje gyvenęs dailininkas Félix Vallotton dažniau prisimenamas kaip menininkų grupės Les Nablis, mėgusios daug ir dažnai lankytis Paryžiaus baruose, narys, o ne kaip reikšmingas kūrėjas. Ir vis dėlto, jo darbai yra neabejotinai verti dėmesio. Vallatton'o paveikslai, įkvėpti Japonijos kultūros, atrodo lyg būtų sukurti šiais laikais. Grynos spalvos ir minimalistinis stilius sužavės besiilginčius paprastumo mene. Bilietai £16. Vieta: Royal Academy of Arts (Mayfair Burlington House, W1J 0BD). Daugiau informacijos: https://www.royalacademy.org.uk/exhibition/felix-vallotton.

Paskutinė galimybė aplankyti. Laikina meno kavinė „Tender Touches“
Iki birželio 30 d.
Kūrybiškų praktikų kompanija Open Space Peckham rajone atidarė laikiną „meno kavinę“, kuri tikrai atitinka savo vardą. Joje viskas, nuo maisto iki baldų bei valgymo įrankių, yra ir funkcionalus objektas, ir meno kūrinys. Reguliariai besikeičiantis meniu, sukurtas portugalų menininkės Inês Neto dos Santos, yra ir meninė išraiška, ir socialinis komentaras. Kavinė laukia lankytojų nuo trečiadienio iki sekmadienio, nuo 10 iki 18 val. Gražios maisto nuotraukos – garantuotos. Įėjimas nemokamas. Vieta: AMP Gallery (1 Acorn Parade, Peckham SE15 2TZ). Info: https://www.openspacecontemporary.com/projects/edible-goods-tender-touches/.

Mayfair meno savaitgalis
Birželio 28–30 d.
Mayfair Art Weekend – tai trijų dienų trukmės programa skoningo meno gerbėjams, nuo paskaitų, pokalbių ir kino seansų iki parodų bei ekskursijų po įvairias rajono galerijas. Tarp įdomiausių renginių: pažintis su menininke Louise McNaught, stebint kaip ji tapo paveikslą ir gurkšnojant rytinę kavą (29 d.); priėmimas su gėrimais The Wellington klube (29 d.); pačių parodos „Out Fall“ vedama ekskursija po Grosvenor Chapel eksponuojamus darbus (30 d.) Renginiai nemokami, kai kuriems būtina išankstinė rezervacija. Įvairiose Mayfair lokacijose. Info: https://www.mayfairartweekend.com.

London Series beisbolo žaidimo šventė
Birželio 28–30 d.
Šį savaitgalį, pirmą kartą Europoje, Londono stadione įvyks Major League Baseball rungtynės tarp Niujorko Yankees ir Bostono Red Sox komandų. Nors bilietų į šį istorinį žaidimą likę vos kelios dešimtys (kurių kaina prasideda nuo £65) – nenukabinkite nosies. MLB sujungė jėgas su The Truman Brewery ir kviečia jus į visą savaitgalį truksiančias pramogas, dedikuotas amerikiečių numylėtam sportui. Lankytojai ne tik galės gyvai stebėti rungtynes didžiuliuose ekranuose, bet ir patys žaisti beisbolą, paragauti Bostono ir Niujorko įkvėpto maisto, išlenkti po bokalą ypatingo alaus ar įsigyti oficialios komandų atributikos. Įėjimas nemokamas. Vieta: Truman Brewery (91 Brick Ln, Spitalfields, E1 6QR). Info: https://www.mlb.com/london-series/london-yards.

Gelato šventė
Birželio 29–30 d.
Penkių metų jubiliejų švenčiantis London Gelato festivalis grįžta atgaivinti saulėkaitoje pavargusių londoniečių (juk šeštadienį žadamas beveik 30 laipsnių karštis). Šešiolika geriausių gelato gamintojų iš viso pasaulio rungsis dėl jūsų širdžių, o nuspręsti, kuris geriausias, galėsite paragavę kiekvieno gaminto deserto – po vieną porciją iš visų 16 gamintojų įskaičiuota į bilieto kainą. Taip pat bus ką ir nuveikti – festivalyje vyks masterclass užsiėmimai ir dirbtuvės, kuriose patys išmoksite, kaip pasigaminti šį dievišką desertą. Įėjimas £15. Vieta: Canopy Market (King's Cross, N1C 4BH). Info: https://www.eventbrite.it/e/gelato-festival-london-tickets-61114817063.

Tower Bridge gimtadienis
Birželio 29–30 d.
Tower Bridge yra veikiausiai žinomiausias Londono tiltas ir vienas labiausiai atpažįstamų sostinės orientyrų. 125-erių metų jubiliejaus proga, bilietai į tilto bokštus šį savaitgalį atseis vos £1,25 vietoje įprastų £8,80–£9,90. Vis dėlto, išankstinių bilietų įsigyti nėra galimybės, todėl telieka tikėtis, kad gimtadienio sveikintojų nebus per daug. Kaina £1,25. Vieta: Tower Bridge (SE1 2UP). Info: https://londonist.com/london/things-to-do/tower-bridge-125-years-cheap-entry-discount.

Labdaringos teniso pamokos
Birželio 29 d.
Pirmą kartą Londone rengiama Charity Tennis Day kviečia žaidimo entuziastus, nuo pradedančiųjų iki pažengusiųjų, į specialias pamokas ir paskaitas, kurias ves profesionalūs teniso žaidėjai. Tarp jų – Naomi Broady, laimėjusi ne vieną Wimbledon roundą, taip pat žaidimus prieš Aną Ivanovič ir Jeleną Ostapenko, bei buvęs teniso profesionalas ir modelis Miles Bugby. Be to, tai puikus šansas ne tik gauti profesionalių patarimų, bet ir nuveikti šį tą gero pasauliui – Charity Tennis Day siekia surinkti kuo daugiau lėšų benamius remiančiai labdarai „Shelter“, todėl vietoje bilieto priimamos įvairaus dydžio aukos. Būtina išankstinė auka labdarai (siūloma auka £20–£25). Nuo 10 val., vieta: Battersea Park (SW11 4NJ). Info: https://www.eventbrite.co.uk/e/london-charity-tennis-day-2019-for-shelter-uk-tickets-62211446110.

Hanworth Classic retro šou
Birželio 30 d.
Kasmetiniame retro mylėtojų renginyje, Hanworth Classic, kadaise išdidžiai buvo rodomi septyni automobiliai. Dabar šou eksponuoja daugiau nei penkis šimtus vintažinių ir klasikinių automobilių, motociklų, dviračių ir kitų eismo priemonių, o lankytojus linksmina gyva svingo muzika bei džaivo šokėjais, persirengusiais taip, kaip kadaise apsitaisydavo amerikiečių mamos. Didžiulė erdvė piknikams ir barbekiu taip pat užtikrins, kad dienos nepraleisite alkani.  Būtina auka labdarai. Nuo 11 iki 16 val., vieta: Bushy Park (Hampton Ct Rd, TW12 2EJ). Info: http://www.hanworthclassic.org.uk/.

Masterpiece London mugė
Nuo birželio 27 iki liepos 3 d.
Pasidairę po Londono meno savaitės galerijas ir renginius, nepamirškite užsukti ir į Chelsea Royal Hospital soduose vyksiančią Masterpiece London Fair. Čia rinksis daugiau nei 150 prestižinio meno, skulptūrų, baldų ir juvelyrikos kolekcionierių, demonstruosiančių geriausius savo medžioklių laimikius. Taip pat kviečiame į visos mugės metu vyksiančias paskaitas ir pokalbius įvairiomis su menu ir jo kuravimu susijusiomis temomis, nuo „Creativity and Entrepreneurialism“ iki „Reimagining History“. Dalis renginių nemokami, būtina išankstinė rezervacija. Vieta: The Royal Hospital (SW3 4LW). Info: https://www.masterpiecefair.com/.

Londono meno savaitė
Nuo birželio 28 iki liepos 5 d.
Pripažinsime – Mayfair ir St James's rajonai, su savo elegantiška atmosfera, prestižinėmis galerijomis ir aukcionais, tikrai neatrodo kaip vieta, kurioje žvalgytumeisi kišenei prieinamų meno kūrinių. Vis dėlto, dukart per metus vykstanti London Art Week šiek tiek priartina publiką prie spalvingo ir prestižinio Mayfair ir St James's meno gyvenimo. Rajonų galerijos, prekiautojai, aukcionai ir muziejai atvers savo duris septynioms dienoms parodų, renginių ir pokalbių. Šios meno savaitės žvaigždės – Renaissance court casket of Newbattle Abbey skrynia, nematyta viešai nuo 1883 metų, eksponuojama Trinity Fine Art (W1S 4AX) bei diskusija „Old Masters in the Digital Age“ (liepos 3 d.) Šį sekmadienį – rytinis susitikimas Studio of Contemporary Artists, pusryčiai Groucho klube ir turas po London Art Week galerijas. Renginių kainos įvairios (dalis nemokami), įėjimas į galerijas nemokamas. Vieta: Mayfair ir St James's. Info: https://londonartweek.co.uk.

Spektaklis „A Mindsummer Night's Dream“
Nuo birželio 28 iki liepos 27 d.
Pirmą kartą per septynerius metus, romantiškoji Šekspyro komedija „A Midsummer Night’s Dream“ grįžta į Regent's Park teatrą po atviru dangumi. Spektaklyje pinasi meilės istorijos, veikiamos magijos, juoko ir žaismingų nuotykių – pats tas šiltiems ir šviesiems vasaros vakarams. Bilietai nuo £23. Vieta: Regent's Park (NW1 4NU). Info: http://openairtheatre.com/production/a-midsummer-nights-dream.

Mao Jianhua paroda  „Spirit of the Valley“
Nuo birželio 27 iki liepos 7 d.
Kinų menininkas Mao Jianhua pirmą kartą Jungtinėje Karalystėje pristato parodą „Spirit of the Valley“, įkvėptą Geltonųjų kalnų bei jų fantastiško natūralaus grožio. 48 naujų darbų serijoje Jianhua leidžiasi į sielos kelionę po kinų kalnus, kurios vaisiai – didelio mąsto darbai ir muzika, padedanti net ir lankytojams pasiekti meditacinę būseną. Būdamas itin dvasiškas žmogus, Jianhua parodą pavadino pagal kinų filosofo Lao Tzu frazę, brėžiančią paraleles tarp kūrybinio proceso mistikos ir gamtos. Nemokama. Vieta: Saatchi Gallery (Duke of York’s HQ, King’s Road, Chelsea SW3 4RY). Info: https://www.maojianhua.com/

Seven Dials šventė „Festival 30“
Birželio 29 d.
Visai netoli nuo šurmuliuojančio Charing Cross Road įsikūrusi nedidelė septynių gatvelių žiedinė sankryža, jungianti Covent Garden su Soho ir turinti savo pavadinimą – Seven Dials. Čia kartas nuo karto vyksta eklektiški šventiniai renginiai, o šis savaitgalis – ne išimtis. Tik šį šeštadienį, visos septynios gatvelės bus uždarytos nuo automobilių eismo, o sankryžą padengs pievelė, restoranėliai po atviru dangumi, muzika, dirbtuvėlės ir pačios įvairiausios kitos pramogos visai šeimai. Nemokama. Nuo 11 iki 18 val., vieta: Seven Dials (45 Seven Dials, WC2H 9HD). Info: https://www.sevendials.co.uk/events/festival-30/.

„Gosh!“ gerumo kavinė
Birželio 28–29 d.
Sakote, nieko gyvenime nėra nemokamai – ypač pietums Londone? Yra, jeigu pažadate būti gerais. Gosh! Kindness Café po puikiai pavyko praeitų metų debiuto grįžta į Londoną ir siūlo nemokamus pietus visiems, prisiekusiems įvykdyti gerą darbą. Augalinio maisto prekinis ženklas Gosh! skatina išalkusius londoniečius prižadėti nuveikti kažką gero kitam žmogui ar gyvūnui – paaukoti pinigų labdarai, išplauti indus kambariokams ar tiesiog būti draugiškesniu rytiniame traukinyje – prisegti pažadą prie sienos ir gauti nemokamą Gosh! Plant Pot. Tarp siūlomų patiekalų yra Moroccan Falafel salotos, saldžių buvlių salotos ir daug kitų skanumynų. Nemokama. Nuo 11 iki 15 val., vieta: Gosh! Kindness Café (2-10 Bethnal Green Road, Hackney E1 6GY). Info: https://kindnesscafe.goshfood.com/.

Londono architektūros festivalis
Birželio 28–30 d.
Didysis architektūrinis metų įvykis,  London Festival of Architecture, skaičiuoja paskutines savo dienas. Nepraleiskite galimybės pamatyti „Happy Street“ – naujo didelio mąsto meno kūrinio, atgaivinusio tamsų praėjimą po Thessaly Road geležinkelio tiltų (SW8), taip pat sudalyvauti ekskursijoje apie 1930s Art Deco architektūrą Shoreditch ir Hoxton rajonuose, vėlyvame vakare Pitzhanger Manor ir dar daugybėje kitų renginių. Renginių kainos įvairios (dalis nemokami). Visame Londone. Info: https://www.londonfestivalofarchitecture.org/.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai