Balandžio 26, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (balandžio 26–28 d., 2019)
parengė Simona Survilaitė

Referendumo belaukiant: pokalbiai apie pilietybės išsaugojimą
Balandžio 27 d.
Diskusijoje su dr. G. Šumsku (Vilniaus politikos analizės instituto tyrėjas), A. Pranckevičiumi (Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas) ir Dalia Asanavičiūte (JK lietuvių bendruomenės pirmininkė) bus aptariami visi Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams rūpimi klausimai referendumo dėl dvigubos pilietybes kontekste. Kaip su šaukimu į kariuomenę, kaip Lietuva atrodo ES ir pasaulio kontekste, kaip keistųsi piliečio statusas po Konstitucijos pataisos (ne)priėmimo, kodėl reikėtų balsuoti šįkart – apie tai ir dar daugiau diskusijos metu. Pasinaudokite proga sužinoti daugiau apie artėjančius sprendimus ir geriau pažinti lietuvių bendruomenę. Atsinešus asmens dokumentą vietoje bus galima užsiregistruoti balsavimui užsienyje. Nemokama. Nuo 14 iki 16 val., vieta: Šv. Kazimiero bažnyčia (21 The Oval). Info: www.eventbrite.com/e/referendumo-belaukiant.

Jo Loves parfumerijos popietė
Balandžio 27 d.
Pasinerkite į žydinčius kvapus ypatingoje Jo Loves parfumerijos popietėje. Joje debiutuos parfumerės Jo Malone naujausias šedevras „Rose Petal 25“, taip pat pati kūrėja papasakos apie savo karjerą, įkvėpimus ir pasidalys gyveniškomis patirtimis. Bilieto kainos sumą vėliau galima panaudoti įsigyjant parduotuvės prekių. Kaina £25. Laikas nuo 14 iki 19 val., vieta: Jo Loves (42 Elizabeth Street, SW1W 9NZ). Info: www.joloves.com.

Vaisakhi festivalis
Balandžio 27 d.
Paskutines balandžio dienas nuspalvins gyvybingasis Vaisakhi festivalis, kuriame švenčiamos Sikh ir Punjabi tradicijos, palikimas ir kultūros. Vaisakhi minimas daugiau nei 20 milijonų sikhų visame pasaulyje, tad šventė Londone tikrai bus didelė. Iš rytų papūs itin šilti vėjai – londoniečiams festivalis padovanos nemokamus gyvos muzikos pasirodymus, parodas ir pasiūlys gardaus tradicinio maisto. Vieta: Trafalgaro aikštė (WC2N 5DN). Info: www.london.gov.uk.

Virgin Money Londono maratonas
Balandžio 28 d.
Yra sakoma, kad jeigu gebate nubėgti maratoną, tuomet apie balandžio pabaigoje vyksiantį, visame pasaulyje žymų London Marathon tikrai žinote ir priminimo jums nereikia. Todėl jums bėgti jo nesiūlome, bet nuvykti į sostinės centrą palaikyti bėgančiųjų ir švęsti su kitais tikrai kviečiame. Pirmasis Londono maratonas įvyko 1981 kovo pabaigoje, nuo tada vyko kiekvieną pavasarį ir netruko tapti mylimu renginiu visoje Europoje. Vieta: Londono centras, aplink Temzės upę. Info: www.virginmoneylondonmarathon.com.

Paroda „Writing: Making Your Mark“
Nuo balandžio 26 iki rugpjūčio 27 d.
Interaktyvi Britų bibliotekos paroda „Writing: Making Your Mark“ pakvies į nepaprastą kelionę po vieno svarbiausių žmonijos išradimų – rašymo – istoriją, nuo egiptiečių hieroglifų, per James Joyce anotuotą „Uliso“ kopiją, iki refleksijų apie rašymo ateitį. Parodoje bus eksponuojami daugiau nei šimtas objektų, apimančių 5 tūkst. metų ir penkis žemynus. Kviečiame visus literatus, knygų ir žurnalų gerbėjus. Bilietai £14. Vieta: British Library (96 Euston Road, NW1 2DB). Info: www.bl.uk.

Stanley Kubrick: The Exhibition
Nuo balandžio 26 iki rugsėjo 17 d.
Genijumi laikomo režisieriaus Stanley Kubrick filmai negrįžtamai pakeitė XX amžiaus kino istorijos trajektoriją. Jo kurti filmai „Full Metal Jacket“ (1987), „2001: A Space Odyssey“ (1968), „The Shining“ (1980), „Eyes Wide Shut“ (1999) ir „A Clockwork Orange“ (1971) yra kinomanų topų viršūnėse. Visa Kubrick'o kūryba pasižymi moksliniu tikslumu, atidumu detalėms. Pavyzdžiui, dėl septinto dešimtmečio pabaigoje išleisto filmo „2001: A Space Odyssey“ režisierius konsultavosi su mokslininkais ir pramoninkais bei užsakė artefaktus, kurie, jo supratimu, turėjo būti naudojami XXI pradžioje – ir taip numatė iPads ir kitų technologijų atsiradimą. „Stanley Kubrick: The Exhibition“, kuruojama puikiai režisierių pažinojusių žmonių – seno draugo Alan Yentob ir svainio Jan Harlan, atskleis šio genijaus minčių procesą ir leis bent trumpam pabūti jo galvoje, suprasti režisieriaus susižavėjimą dizainu ir architektūra. Parodoje eksponuojamos originalios butaforijos, kostiumai, modeliai ir retos nuotraukos. Lankytojai taip pat galės patys atkurti ikoniškas scenas iš Kubrick'o filmų (pavyzdžiui, iškišti galvą pro Jack Nicholson veikėjo iškirstą skylę duryse – na ir, žinoma, nusifotografuoti ypatingam protretui). Atgaivinti atmintį prieš parodą galėsite BFI Southbank balandį ir gegužę rengiamuose Kubrick'o šedevrų seansuose didžiajame ekrane, taip pat daugybėje kitų renginių ir pokalbių, susijusių su režisieriaus gyvenimu (Info: www.bfi.org.uk/kubrick). Nepraleiskite tokios išskirtinės progos patiems prisiliesti prie kino istorijos. Paroda: bilietai £16, vieta: Design Museum (224-238 Kensington High St, Kensington, W8 6AG), Info: designmuseum.org/exhibitions.

Marylebone maisto festivalis
Balandžio 24–28 d.
Elegantiškojo Marylebone maisto ir gėrimų įstaigos, nuo jaukių nepriklausomų kavinukių iki Michelin žvaigždute pažymėtų restoranų, maisto festivalio proga pasiūlys specialius meniu, vienintelius tokius masterclass užsiėmimus, netgi paskaitas apie maistą ir gastronominius turtus. Festivalis atidaromas su specialia vakariene St Mary's bažnyčioje York gatvėje, kurią ruoš geriausi Marylebone šefai bei maisto ekspertai. Vieta: NW1. Info: www.marylebonefoodfestival.com.

The Candlelight Club
Balandžio 27 d.
Kaip pavadinimas ir sufleruoja, slaptoje Londono lokacijoje vienam vakarui atsidarysiantis klubas yra apšviestas vien tik žvakėmis – bet tai net ne pati įdomiausia dalis. Getsbio era dvelkianti gyva džiazo muzika, gardūs kokteiliai ir geriausiais trečio praeito amžiaus dešimtmečio apdarais apsirengę lankytojai nuteiks itin koketiškai. Bilietai vakarienei jau išpirkti, tačiau dar galite įsigyti įėjimo bilietą, leidžiantį praleisti visą naktį šokant su lengvu gėrimu rankoje. Bilietai nuo £25. Vietą sužinos tik bilietą įsigijusieji. Info: www.thecandlelightclub.com.

Paskutinė galimybė pamatyti. Paroda „English as a Second Language“
Iki balandžio 28 d.
Rytų Azijos perspektyvas į šiuolaikinę Vakarų mados fotografiją atnešę Hanna Moon ir Joyce Ng eksponuoja savo darbus Somerset House galerijoje. Parodoje žvelgiama į tai, kaip funkcionuoja Vakarų estetika, mados idealai ir kokią galią mūsų kasdienybės suvokimui turi mada. Kol esate Somerset House, aplankykite ir „2019 Sony World Photography Awards“ parodą. Nemokama. Vieta: Somerset House (Strand, WC2R 1LA). Info: www.somersethouse.org.uk.

Paroda „World Photography Awards“
Nuo balandžio 18 iki gegužės 6 d.
Geriausių pasaulio fotografų darbai vienoje vietoje. Skamba per gerai, kad būtų tiesa? Patys įsitikinkite parodoje „2019 Sony World Photography Awards“, kurioje eksponuojamos pačios įspūdingiausios nuotraukos iš viso pasaulio. Tarp daugiau nei 800 eksponatų – ir kraštovaizdžiai, ir portretai, ir laukinės gamtos vaizdai. Bilietai £8–£14. Vieta: Somerset House (Strand, WC2R 1LA). Info: www.somersethouse.org.uk.

Atviri menininkų namai
Balandžio 27–28 d.
Londono kvartaluose, pažymėtuose SE19 pašto kodu, savo asmeninių namų, studijų ir galerijų duris atveria kelios dešimtys talentingų šiuolaikinių menininkų. Skulptoriai, dailininkai, fotografai, keramikai ir juvelyrikai eksponuos savo darbus dailiuose Viktorijos laikų namuose bei kitose ne mažiau už darbus įspūdingose vietose. Nemokama. Vieta: Crystal Palace (SE19). Info: ww.crystalpalaceart.co.uk.

„Classic Car Boot“ turgus
Balandžio 27–28 d.
Tai – kur kas daugiau, nei dar viena iš praeito amžiaus užsilikusių senienų prekyvietė. Classic Car Boot Sale patiks ne tik tvarios mados mėgėjams bei sutaupyti besistengiantiems kolekcininkams. Čia, iš daugiau nei šimto klasikinių automobilių, pardavinėjami retro drabužiai, aksesuarai, menininkų darbai, baldai ir muzikos įrašai. Spalvingą nuotaiką palaikys parodos, gyva muzika ir vietos, pardavinėjančios gardų maistą bei gėrimus. Įėjimas £4. Nuo 10 val., vieta: King's Cross (Granary Square, N1C). Info: www.eventbrite.co.uk.

Paroda „Love Your Line“
Balandžio 27–28 d.
Londono Transporto muziejus plačiai atveria savo Acton sandėlio duris, kuriame laikomi daugiau nei 320 tūkst. pačiame muziejuje neeksponuojamų objektų. Šis savaitgalis bus dedikuotas metro linijoms. Parodoje „Love Your Line“ susitelkiama į Victoria, District, Jubilee ir Overground linijų architektūrines, dizaineriškas ir žmogiškas istorijas. Bilietai iki £12. Vieta: Museum Depot (118-120 Gunnersbury Ln, Acton, W3 9BQ). Info: www.ltmuseum.co.uk/love-your-line.

Rytinių paukščių giesmių koncertas
Balandžio 27 d.
Jeigu pajėgtumėte nuvykti į Hyde Park penktą valandą ryto (taip, ryto), tuomet jūsų lauktų tikras malonumas. „Dawn chorus walking tour“ gidai padės jums pamatyti iš miego besibudinančią parko gyvūniją, išgirsti bei atpažinti juodojo strazdo, karetaitės, kikilio, liepsnelės, dagilio ir kitų paukštelių giesmes. Rekomenduojame tikriems vyturiams ir besiilgintiems gamtos milžiniškame mieste. Kaina £10, užsirezervuoti iš anksto. Nuo 5 val. ryto, vieta: Hyde Park (W2 2UH). Info: www.royalparks.org.uk.

Green Rooms Market: augalų turgus
Balandžio 27 d.
Sužaliavus medžiams lauke ne vienam norisi į savo namus taip pat įnešti šiek tiek daugiau žalumos. Ieškantiems į vazonėlį telpančių lapuočių siūlome užsukti į Green Rooms Market, kuriame nuo pasirinkimo tikrai apraibs akys – nuo didžiulių palmių iki mažučių kaktusų taupantiems vietą. Įėjimas nemokamas. Nuo 10 val., vieta: Dulwich Picture Gallery (Gallery Rd, Dulwich, SE21 7AD). Info: www.dulwichpicturegallery.org.uk.

Whitewebbs transporto muziejaus atvira diena
Balandžio 28 d.
Kitas Londono transporto muziejus Whitewebbs duris atveria tik kartą per mėnesį, todėl pasinaudokite proga! Jame sau namus rado šimtai jei ne tūkstančiai vintažinių automobilių dalių, lėktuvų modeliukų, vaikiškų mašinėlių ir motociklų. Patiks ne tik vyrukams! Bilietas £5 (tik grynaisiais). Nuo 10 val., vieta: Whitewebbs (Whitewebbs Rd, Enfield EN2 9HW). Info: www.whitewebbsmuseum.co.uk.

Šešėlių kino dirbtuvės vaikams
Balandžio 28 d.
Prieš išrandant šiuolaikinį kiną, šešėlių kinas buvo naudojamas kaip išradingas metodas pasakoti istorijas. Interaktyviose dirbtuvėse vaikai išmoks kai kurių šešėlių kino technikų, kaip jomis naudotis pasakoti savo istorijas. Po dirbtuvių kiekvienas dalyvis namo parsineš po savo kino rinkinėlį, kuriuo naudojantis panašiai dirbti būtų galima ir namuose. Tinkama vaikams nuo 8 iki 11 metų, būtinas suaugęs palydovas. Kaina £15. Nuo 13 val., vieta: Design Museum (224-238 Kensington High St, Kensington, W8 6AG). Info: designmuseum.org.

Science Gallery vėlyvas vakaras
Balandžio 26 d.
Prijaučiantys biologijai, technologijoms ir žiupsneliui futuristikos kviečiami į Science Gallery vėlyvąjį vakarą dedikuotą technikoms, kurias ateityje naudosime pagydyti ir sutaisyti žmogaus kūną. Vėlyvame vakare, glaudžiai susijusiame su galerijoje eksponuojama paroda „Spare Parts“, lankytojai galės nueiti į anatomijos pamoką, pamatyti teatralinį pasirodymą, pasikalbėti su transplantacijos chirurgu, pasisveikinti su robotu ir dar daugiau. Nepraleiskite ypatingos progos! Nemokama. Nuo 18:30, vieta: Science Gallery (Great Maze Pond, SE1 9GU). Info: london.sciencegallery.com.

Parodos „Body Worlds“ vėlyvas vakaras
Balandžio 26 d.
„Emocionali“, „nepaprasta“, „keičianti gyvenimus“ – taip atsiliepiama apie šią išties unikalią parodą. Joje edukaciniais tikslais eksponuojami tikri, specialiai konservuoti žmonių kūnai, tad jautresnių nervų lankytojams ji nerekomenduojama. Parodoje kviečiama leistis į kelionę po žmogaus anatomiją, nuo reprodukcinės sistemos iki medžiagų apykaitos ir kaip niekada anksčiau iš arti susipažinti su mūsų pačių kūnais. Net 68% apsilankusių „Body Worlds“ nusprendė pradėti keisti savo gyvenimo būdą. Penktadienį vykstančiame specialiame muziejaus vėlyvame vakare lankytojams bus siūlomi nemokami masažai, susitelkiantys į gilesnių kūno raumenų atstatymą bei poilsį. Parodos bilietai iki £22,50. Nuo 19 val., vieta: The London Pavilion (1 Piccadilly Circus, W1J 0DA). Info: bodyworlds.co.uk.

Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai