Balandžio 19, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (balandžio 19–22 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ

Velykinis savaitgalis žada palepinti maloniu oru – pats tas britų taip pamėgtiems „Bunny hunts“, kuriuose vaikai ieško paslėptų velykinių kiaušinių ar kitų mažų dovanų. Jų apstu visame Londone, pavyzdžiui:

Kenwood House (balandžio 19–22 d.) – anglų istoriniame Kenwood House rengiama drakonų kiaušinių paieška su žemėlapiais skirta visai šeimai. Rekomenduojama nuotykių ir pasakų mylėtojams! Radusieji drakono kiaušinį gaus tai įrodantį diplomą, lipduką ir šokoladinį desertą. £1 už vieną vaiką. Vieta: Kenwood House (Hampstead Ln, Highgate, NW3 7JR). Daugiau informacijos: www.english-heritage.org.

Kensington Bunny Hunt  (iki balandžio 22 d.) skirtas 3–12 metų vaikams ir jų šeimoms, kuriems nesvetimi galvosūkiai. Gražiuosiuose Kensington soduose turėsite rasti išslapstytas triušiukų statulas. Išsprendusių galvosūkius, žinoma, laukia prizas.Užsiėmimo kaina įskaityta į rūmų bilieto kainą. Vieta: Kensington Palace (Kensington Gardens, W8 4PX). Daugiau informacijos: www.english-heritage.org.uk.

Chelsea Physic Garden (balandžio 21 d.) taip pat aplankys Velykų kiškutis. Pavaikščioti šio svečio takais yra kviečiami bet kokio amžiaus vaikai ir suaugusieji. Kiekvienas dalyvis gaus po prabangų šokoladinį Rococo kiaušinį. Kaina £7,50, užsirezervuoti iš anksto. Nuo 11 iki 18 val., vieta: Chelsea Physic Garden (Curators House, 66 Royal Hospital Rd, Chelsea, SW3 4HS). Daugiau informacijos: www.chelseaphysicgarden.co.uk.

South Place Hotel (balandžio 19 ir 21 d.) Velykinė medžioklės prizai tiks ir patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems.  Sekdami nurodytu taku ir pakeliui įmindami mįsles gausite šokoladukų! Kaina £10, užsirezervuoti iš anksto. Vieta: South Place Hotel (3 South Pl, Finsbury, EC2M 2AF). Daugiau informacijos: southplacehotel.com.

Fulham Palace (balandžio 21 d.) Velykos visai šeimai tai ne tik šokoladinių kiaušinių medžioklė, bet ir visa diena, pilna užsiėmimų: pasakų sekimas, rankdarbių dirbtuvėlės ir dar daug kitų smagumynų. Nemokama. Nuo 11 iki 15 val., vieta: Fulham Palace (Bishop's Ave, Fulham, SW6 6EA). Daugiau informacijos: www.fulhampalace.org.

LONDONIETĖ REKOMENDUOJA

Sutartinių Ratas Londone
Kada: balandžio 20 d. 15 val.
Kur: Regent's Park, NW1 4R London
I: Sutartinių Ratas Londone kviečia apdainuoti vasarą ir pasitikti saulėlydį! Šio mėnesio susibūrimas vyks gamtoje.  Ratas atviras visiems dainuojantiems, smalsiems susipažinti su sutartinėmis - bene viena seniausių išlikusių folklorinio dainavimo rūšių. Daugiau info >>>

Kadangi orai šį savaitgalį nuostabūs, tad aplankyti parkus ir sodus - puikiausia pramoga:

Kur rasite gražiausius katilėlių miškus: KATILĖLIŲ MIŠKAI ANGLIJOJE

Ar kitus pavasarinius žiedus: 10 VIETŲ ANGLIJOJE, KUR IŠVYSITE GRAŽIAUSIUS PAVASARIO ŽIEDUS

Londonas - tikra žiedų sostinė: 

VIETOS LONDONE, KUR IŠVYSITE PAVASARIO ŽIEDUS
8 KARALIŠKI LONDONO PARKAI
GRAŽIAUSI LONDONO SODAI

Ilgąjį savaitgalį galite paskirti parodoms, kurias jau seniai norėjote aplankyti:

Smoke and Mirrors: the psychology of magic
Iki rugsėjo 15 d.
Bene kiekvienas mūsų vaikystėje mokėjome vieną kitą magišką triuką ar patys susižavėję spoksojome į iliuzionistų triukus. Apie tai, kaip žmonės noriai patiki antgamtiniais reiškiniais, net kai viską paaiškina mokslo faktai, sužinosite parodoje „Smoke and Mirrors“. Santykis tarp magijos ir psichologijos bus tyrinėjamas per dvasių fotografiją, magijos rekvizitus ir psichologijos eksperimentus, taip pat legendinių iliuzionistų Paul Daniels, Harry Houdini ir kitų artefaktus. Į šią parodą sutilps daug mistikos bei mokslo – ar esate pasiruošę atskleisti paslapties šydą? Nemokama. Vieta: Wellcome Collection (183 Euston Rd, NW1 2BE). Daugiau informacijos: wellcomecollection.org.

Edvard Munch paroda „Love and angst“
Iki liepos 21 d.
Visiems pažįstamas šiurpinantis, emociškai stiprus paveikslas „The Scream“ – bet tikriausiai ne daugelis yra matęs kitus šio norvegų simbolisto, žinomo būtent dėl gana paslaptingai nugyvento savo amžiaus, darbus. Šią klaidą ištaisyti galite naujoje Edvard Much parodoje „Love and angst“ Britų muziejuje, kurioje bus eksponuojami dailininko spaudos darbai. Atskleiskite paslapties šydą ir sužinokite, kas gi iš tiesų buvo tas klykiančio žmogaus atvaizdo kūrėjas. Bilietai iki £17. Vieta: British Museum (WC1B 3DG). Daugiau informacijos: www.britishmuseum.org.

Chihuly paroda „Reflections on nature“
Iki spalio 27 d.
Vienas garsiausių pasaulyje šiuolaikinių stiklo menininkų Dale Chihuly pristatys savo naujus darbus – ir ne bet kur, o didinguosiuose Karališkuosiuose botanikos soduose. Šviesūs stiklo darbai kartu su natūraliu egzotiškos ir gerai pažįstamos augalijos grožiu sudarys nepaprastą derinį, kurį įvertinti galėsite net trimis metų laikais, nuo pavasario iki rudens. Įėjimo kaina įskaičiuota į botanikos sodo bilieto kainą (iki £19,80). Vieta: Kew Gardens (TW9 3AB). Daugiau informacijos: www.kew.org.

Pierre Bonnard
Iki gegužės 6 d.
Nors Pierre Bonnard didžiojo tapytojo Henri Matisse buvo apibūdintas kaip „geriausias iš mūsų visų“, laikas nebuvo jam dėkingas. Kiek primirštas auditorijos ir galerijų, Bonnard darbus į dėmesio centrą pagaliau pastatys Tate Modern. Parodoje bus eksponuojami darbai nuo 1912 metų iki autoriaus mirties 1947-aisiais. Daugiausia darbų sudaro peizažai, intymios namų scenos. Bonnard savo darbuose fiksuodavo trumpalaikes, vos sekundėlę trukančias akimirkas, jo vaizduojamos figūros yra lyg pagautos tekėjime – lipančios į vonią, besirengiančios drabužiais, išeinančios ar ateinančios. Vieni laukiamiausių darbų – dailininko žmonos portretai Nude Before the Mirror 1931 ir Nude in the Bath 1925. Bilietai £18. Vieta: Tate Modern (SE1 9TG). Daugiau informacijos: www.tate.org.uk.

Christian Dior: Designer of Dreams
Iki rugsėjo 1 d.
V&A muziejus yra tikri mados parodų galiūnai ir tai įrodys jau vasario mėnesį. Pirmąkart tokiu mastu Anglijoje, ikoniškąjį ir visame pasaulyje atpažįstamą dizainerį Christian Dior bei jo įkurtų mados namų 71- istoriją įprasmins  Christian Dior: Designer of Dreams šou. Tai – didžiausia Dior ekspozicija Jungtinės Karalystės krantuose. Paroda apims mados namų istoriją nuo 1947 metų iki dabarties ir seks jų įkūrėjo bei vėlesnių šešių meno vadovų darbus, pasiekimus ir įtaką mados pasauliui. "There is no other country in the world, besides my own, whose way of life I like so much. I love English traditions, English politeness, English architecture. I even love English cooking." - Christian Dior Bilietai: £20–£24. Vieta: V&A Museum (Cromwell Rd, Knightsbridge, SW7 2RL). Daugiau informacijos: www.vam.ac.uk.

Franz West
Iki birželio 2 d.
Kartais apsilankymai galerijos yra išties gąsdinančios vietos. Baltos sienos, mirtina tyla ir griežtai kiekvieną žingsnį sekantys prižiūrėtojai, žvilgsniu šaukte šaukiantys „Prašome neliesti meno kūrinių!“ Franz West'o skulptūros yra sukurtos kaip tik tam, kad būtų liečiamos. Ekscentriškus, drąsius ir abstrakčius darbus galima paimti į rankas, pasukinėti ir visaip kitaip modifikuoti savo rankomis – autorius būtų pats to norėjęs. Išankstiniai bilietai £11, prie durų £13. Vieta: Tate Modern (SE1 9TG). Daugiau informacijos: www.tate.org.uk.

Swinging London: A Lifestyle Revolution / Terence Conran – Mary Quant
Iki birželio 2 d.
1950-ųjų Londone pokario tėvai ir seneliai laikėsi nuosaikumo ir tradicinių nuostatų, o jų vaikai ir anūkai ieškojo naujų idealų. Šiame kartų susidūrime gimė Swinging Sixties kultūrinė revoliucija, pasauliui padovanojusi ne tik iki šiol mylimą 60s madą, bet ir britų pasididžiavimą – The Beatles. Visiems, besižavintiems tuo laiku, vintažine mada ir rokenrolu, yra skirta paroda  Swinging London: A Lifestyle Revolution. Joje eksponuojami svarbiausių 1952–1977 m. dizainerių Mary Quant ir Terance Conran darbai, taip pat kitų avantgardo intelektualų, toių kaip Bernard ir Laura Ashley, Eduardo Paolozzi, Nigel Henderson meno kūriniai. Bilietai £9,90. Vieta: Fashion and Textile Museum (83 Bermondsey St, SE1 3XF). Daugiau informacijos: www.ftmlondon.org.

Dorothea Tanning
Iki birželio 9 d.
Siurrealistės amerikietės menininkės Dorothea Tanning stilius susiformavo jau ankstyvame jos kūrybos periode, tačiau naujų ieškojimų ji neapleido visą savo gyvenimą. Gimusi 1910 metais ir nugyvenusi įspūdingus 101 metus, ši dailininkė kūrė dar jaunystėje, ketvirtajame dešimtmetyje, ir tai darė iki savo mirties. Parodoje bus eksponuojama šimtas dailininkės darbų, nuo 4 deš. siurrealistinių paveikslų, 6 deš. kostiumų baletui iki 7 deš. minkštų skulptūrų, pasiūtų su siuvimo mašina. Bilietai £10–£13. Vieta: Tate Modern (SE1 9TG). Daugiau informacijos: www.tate.org.uk.

Boilly: Scenes of Parisian Life
Iki gegužės 19 d.
Louis-Leopold Boilly gyveno ir kūrė istoriškai koncetruotu laikotarpiu – jis matė ir Prancūzų revoliuciją, ir Napoleono iškilimą bei nuopolį, ir monarchijos atkūrimą. Jo drąsi, kartais intymi ir humoristinė kūryba labai sąžiningai atspindi tuos neramius laikus, todėl dėl perdėto nuoširdumo kartais buvo griežtai draudžiama valdžios. Praverkite duris į istorinį prancūzišką gyvenimą apsilankydami šioje nemokamoje parodoje, kurios eksponatai iki šiol paprastai laikyti tik privačiose galerijose. Įėjimas nemokamas. Vieta: National Gallery (Trafalgar Square WC2N 5DN). Daugiau informacijos: www.nationalgallery.org.uk.

The Renaissance Nude
Iki birželio 2 d.
Ilgą laiką, nuo mūsų eros pradžios iki Renesanso, paveikslai, kuriuose vaizduojami nuogi žmonės, buvo tabu. Tiktai Atgimimo metu, iš naujo atradus graikų ir romenų kultūras, menininkai buvo vėl įkvėpti žmones vaizduoti tokius, kokius juos Dievas sutvėrė. Šioje parodoje bus eksponuojami Titian, Raphael, Michelangelo, Leonardo, Dürer ir Cranach darbai bri bus analizuojama, iš kur atsirado akto žandras ir kaip jis pakeitė Vakarų meno tradicijas bei vertybes. Bilietai £16. Vieta: Royal Academy of Arts (Mayfair Burlington House, W1J 0BD). Daugiau informacijos: www.royalacademy.org.uk.

Sorolla: Spanish Master of Light
Iki liepos 7 d.
Reikia pripažinti, kad Joaquín Sorolla vardas nei iš tolo nėra toks žinomas, kaip tėvynainių Goya, Velázquez ar Picasso – tačiau būtent dėl to verta išvysti jo darbus ir praplėsti savo akiratį. Klasikiniai objektai, tokie kaip peizažai, jūros vaizdai ir sodai Sorolla darbuose išsiskiria impresionistiniu prisilietimu. Gracijos, lengvumo ir grožio pilni ispano darbai atkeliauja į Londoną pačioje kovo pradžioje. Bilietai pirmadieniams–penktadieniams £16, šeštadieniams–sekmadieniams £18. Įsigyjant internetu pigesni. Vieta: National Gallery (Trafalgar Square, WC2N 5DN). Daugiau informacijos: www.nationalgallery.org.uk.

The EY Exhibition: Van Gogh and Britain
Iki rugpjūčio 11 d.
Tai – tikriausiai viena laukiamausių 2019 metų parodų. Mylimiausio pasaulyje post-impresonisto Van Gogh'o paveikslai, tokie kaip Shoes, Starry Night on the Rhône, L'Arlésienne ir kiti bus eksponuojami Tate muziejuje. Nepraleiskite progos – kitaip gali tekti vykti į Paryžių. Tikimasi didelio lankytojų antplūdžio, tad pasistenkite bilietus įsigyti iš anksto. Bilietai £22. Vieta: Tate Britain (SW1P 4RG). Daugiau informacijos: www.tate.org.uk.

KITI RENGINIAI VELYKŲ SAVAITGALIUI

Hendelio „Mesijas“
Balandžio 19 d.
Oratorija „Mesijas“ yra vienas didingiausių G. F. Hendelio kūrinių, kuriame atkuriama Kristaus gyvenimo istorija. Kūrinys yra skirtas chorui, orkestrui ir keturiems solistams. The Royal Choral Society Didįjį Penktadienį „Mesiją“ atlieka kasmet nuo pat 1876-ųjų, jiems akompanuos Royal Philharmonic Orchesta. Kviečiame tapti ilgametės tradicijos dalele. Kaina nuo £19, įsigyti iš anksto. 14:30, vieta: Royal Albert Hall (Kensington Gore, South Kensington, SW7 2AP). Daugiau informacijos: www.royalalberthall.com.

Hendelio „Brockes Passion“
Balandžio 19 d.
Dar vienas Hendelio Velykinės tematikos šedevras bus atliekamas beveik tuo pačiu metu, tik kitoje vietoje. Šis „Brockes Passion“ atlikimas yra ypatingas – šiemet yra kūrinio premjeros 300-osios metinės. Bilietai nuo £10, įsigyti iš anksto. 15 val., vieta: Barbican Centre (Silk St, Barbican, EC2Y 8DS). Daugiau informacijos: www.barbican.org.uk.

Velykų savaitgalio vakarėlis
Balandžio 21 d.
Linkusius šventes švęsti itin linksmai, o gal ieškantiems netradicinio būdo praleisti Velykų popietę – hip-hopiškas vakarėlis visai šeimai. Tarp užsiėmimų bus ir šokių pamokos ir konkursai, grafičių paišymas, spalvinimas, žaidimų aikštelė kūdikiams ir daugybė vietų įsigyti gero bei skanaus maisto. Kiekvienas suaugęs turi būt lydimas atsakingo vaiko. Įėjimas nemokamas. Nuo 12 val. Vieta: POP Brixton (49 Brixton Station Road, SW9 8PQ). Daugiau informacijos: www.popbrixton.org.

Canopy Market Velykų savaitgalis
Balandžio 19–22 d.
Canopy turgaus Velykų savaitgalis bet kam apsuktų galvą renginių ir užsiėmimų gausa – ką veikti išsirinks kiekvienas ir mes net neperdedame. Turguje lankytojų lauks: kokybiško maisto prekyvietės, gyva muzika, maži viščiukai, ančiukai ir kiškučiai pamaitinimui ir paglostymui, veido dažymo užsiėmimai, Velykinė kiaušinių paieška su prizais, šokių pasirodymai, meno ir dizaino dirbtuvės su V&A muziejumi, gatvės cirko pasirodymai, maisto degustacija... ir tai dar ne viskas! Įėjimas nemokamas. Vieta: West Handyside Canopy (King’s Cross N1C). Daugiau informacijos: www.kingscross.co.uk.

Brixton veganiškos Velykos
Balandžio 20–21 d.
Velykos paprastai siejamos su sočiais pietumis, ant kurių stalo puikuojasi kiaušiniai, keptos mėsos patiekalai ir sviestinės bandelės. Vis dėlto, norintiems išbandyti kažką naujo rekomenduojame užsukti į Brixton Vegan Easter festivalį – galbūt paskutinę minutę rasite kažką, kas paįvairins Velykinį stalą ir susilauks šeimos komplimentų? Įėjimas £1. Vieta: The Craft Beer Co. (11 Brixton Station Road, SW9 8PD). Daugiau informacijos: www.facebook.com.

Paroda „World Photography Awards“

Nuo balandžio 18 iki gegužės 6 d.
Geriausių pasaulio fotografų darbai vienoje vietoje. Skamba per gerai, kad būtų tiesa? Patys įsitikinkite parodoje „2019 Sony World Photography Awards“, kurioje eksponuojamos pačios įspūdingiausios nuotraukos iš viso pasaulio. Tarp daugiau nei 800 eksponatų – ir kraštovaizdžiai, ir portretai, ir laukinės gamtos vaizdai. Bilietai £8–£14. Vieta: Somerset House (Strand, WC2R 1LA). Daugiau informacijos: www.somersethouse.org.uk.

Vokiško alaus festivalis „Springfest“
Balandžio 19 d.
Iš visų dalykų, kuriuos vokiečiai daro gerai, alus tikriausiai jų pačių yra mėgstamiausias. Kam kitam gi būtų paskirta atskira šventinė diena, minima net kitose šalyse? Vokiško alaus festivalis „Springfest“ lankytojams pasiūlys gerus gėrimus, gerą maistą, gyvą muziką (žadamas britiškas prieskonis – „The Beatles“ tribute grupė) ir, žinoma, gera nuotaika. Bilietai £17, įsigyti iš anksto. Nuo 17:30, vieta: Alexandra Palace (Alexandra Palace Way, N22 7AY). Daugiau informacijos: springfest.alexandrapalace.com.

Swingo šokiai
Balandžio 21 d.
Jeigu neramina prie Velykinio stalo padaugintas kalorijų kiekis, nerasite geresnio būdo jas sudeginti nei išsišokti! Teminis penkto dešimtmečio kokteilių baras „Soho“ kviečia į Swing Dance Easter Sunday swingo šokių pamoką. Po jos, nuo 19 valandos iki nakties savo naujai įgytus gebėjimus galėsite panaudoti praktikoje, o 20:30 iš už vandenyno atvykusi merginų grupė „Hotsie Totsies“ savo balsais primins svaiginantį penktą dešimtmetį Niujorke. Pamoka £20, įėjimas vėliau £10. Pamoka nuo 17 val. Vieta: Cahoots (13 Kingly Court, Carnaby, W1B 5PW). Daugiau informacijos: cahoots-london.com.

Nemokamos šokių pamokos
Balandžio 22 d.
Kalbant apie šokius, galbūt labiau domina šiuolaikiniai ritmai? Tarptautinė šokių ir fitneso kompanija At Your Beat užsiregistruoti suspėjusiems laimingiesiems duos šansą nemokamai išbandyti jų šokių pamokas. Nuo kalorijas tirpdančių kardio iki lotyniškų ritmų šokių – išsirinkite vieną iš penkių siūlomų pamokų ir pirmyn! Nemokama, būtina išankstinė rezervacija. Vieta: At Your Beat (The Castle Centre, Elephant and Castle, 2 ST Gabriel Walk, SE1 6FG). Laikai ir daugiau informacijos: www.atyourbeat.com.

Dark Sacred Nights
Balandžio 19 d.
Nepasibaidykite tokio iš pažiūros niūraus pavadinimo – pagal viltingos Louis Armstrong dainos „What a Wonderful World“ eilutę pavadintas vakaras pilnas muzikos, poezijos ir šokio. Įvairių disciplinų menininkai savaip papasakos apie visam pasauliui rūpimas gamtos tausojimo ir išsaugojimo temas bei kvies individualiems apmąstymams ir diskusijoms. Nemokama, bet būtina išankstinė rezervacija. Nuo 18 val., vieta: Compton Terrace (N1 2UN). Daugiau informacijos: www.unionchapel.org.uk.

„So Last Century“ vintažinis turgus
Balandžio 22 d.
Neretušuotoje, istoriją menančioje Beckenham Place Mansion vyks taikliai pavadintas „So Last Century Vintage Market“. Jame planetą patausoti mažindami greitą vartojimą galite įsigydami vienetinius dekoro elementus – žemėlapius, baldus, šviestuvus, stiklo gaminius ir kitus rakandus, taip pat daug originalios vintažinės mados drabužių nuo pat šešto dešimtmečio. Išalkusius nuo medžioklės pasitiks maisto ir kavos prekystaliai. Įėjimas nemokamas. Nuo 10 val., vieta: Beckenham Place Mansion (BR3 1SY). Daugiau informacijos: www.solastcenturyfair.co.uk.

Klasikinių automobilių šou
Balandžio 20 d.
Nusprendę šeštadienį pasivaikščioti po Waterloo nepamirškite užsukti į Lower Marsh gatvę, kurioje rinksis klasikinių automobilių ir motociklų entuziastai su savo numylėtomis mašinomis. Tikrieji entuziastai galės pasišnekučiuoti su klasikinių automobilinių savininkais, o nusifotografuoti kviečiami visi. Nemokama. Nuo 12 iki 16 val., vieta: Lower Marsh (Waterloo). Daugiau informacijos: waterlooclassics.com.

Feast of St George
Balandžio 20 d.
Kalbant apie iki kaulų angliškas šventes balandžio mėnesį, viena svarbiausių per visus metus yra Feast of St George šventė. Tai – džiaugsmingas paminėjimas visko, kas tik yra angliška, pradedant raudona ir balta spalvomis, baigiant arbata su pienu. Visoje Trafalgaro aikštėje šurmuliuos tradiciniai pasirodymai ir koncertai, komedijos pasirodymai, o išalkusieji pasistiprins tradicinio angliško maisto parduotuvėlėse. Nemokama. Nuo 12 val., vieta: Trafalgaro aikštė (WC2N 5DN). Daugiau informacijos: www.london.gov.uk.

Karalienės gimtadienis
Balandžio 22 d.
Visą seriją angliškų renginių šį mėnesį vainikuos Karalienės Elžbietos antrosios gimtadienis. Šia iškilminga proga, kitą dieną devyniasdešimt trejų sulauksianti karalienė bus pasveikinama 41 šūvių pasveikinimu Hyde parke ir 62 šūvių – Tower of London.
Vieta: Hyde Park (SW7 1NR) ir Tower of London (EC3N 4AB). Daugiau informacijos: www.londontown.com.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai