Gegužės 3, 2019
Gegužė Londone. Renginių gidas 2019
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Exbury Gardens. © Foto: Unsplash @anniespratt.

RHS Chelsea Flower šou
Gegužės 21–25 d.
Vienas prestižiškiausių gėlių šou visame pasaulyje, pirmūnas inovatyviame sodų dizaine, toje pačioje vietoje rengiamas jau daugiau nei šimtą metų – visa tai apie RHS Chelsea Flower Show. Kaip ir kiekvienais metais, daugiau nei tūkstantį kvadratinių metrų užimantis The Great Pavilion bus ryškiausias deimantas gėlių šou karūnoje. Pirmą kartą, šiais metais tarp daugiau nei šimto specialių ekspozicijų savo gėlių aranžuotę, pavadintą „Beyond the Screen“, rodys ir Facebook taip pagerbdamas žmones, susitikusius per socialinį tinklą. Bilietai sparčiai tirpsta, todėl paskubėkite. Bilietai nuo £38. Vieta: Royal Hospital Chelsea (London Gate, Royal Hospital Road, SW4SR). Info: www.rhs.org.uk.

Museums at Night festivalis
Gegužės 15–18 d.
Anglijos kultūrinės institucijos visoje šalyje susivienys kelioms naktims ir paliks duris atrakintas net ir gerokai po įprasto darbo laiko, specialiai Museums at Night festivaliui. Jo metu muziejų ir galerijų kolekcijas lankytojai pamatys visiškai kitaip, o specialūs renginiai ir kultūrinės programos  gerokai paįvairins statiškas ekspozicijas. Gegužės pradžioje daugelis renginių dar nėra paskelbti, todėl užmeskite akį į festivalio tinklalapį, tačiau kol kas jau galima užsirašyti šaradų nakčiai Museum of the Order of St. John ar žvakėmis apšviestam architektūriniam turui po Benjamin Franklin namus. Bus ir gerokai daugiau! Renginių kainos įvairios, dalis nemokami. Info: museumsatnight.org.uk.

Photo London parodos
Gegužės 16–19 d.
Gegužės vidurys fotografijos entuziastams kasmet žymi ypatingą laiką, kai į Somerset House grįžta Photo London parodos, suvežtos į vieną vietą iš geriausių Londono muziejų, aukcionų, galerijų ir kitų kūrybinių bendruomenių. Photo London programoje pažymėtos ne tik parodos, bet ir pokalbiai bei paskaitos aktualiomis temomis su fotografijos industrijoje svarbiais menininkais, kuratoriais, muziejininkais. Tarp parodų sužibės ir White Space Gallery atvežta Lietuvos fotografų ekspozicija, į pirmą planą iškviečianti „Lietuviškos fotografijos mokyklos“ pirmūnus Antaną Sutkų, Vitą Luckų ir Rimaldą Vikšraitį. Kaip patys organizatoriai pabrėžia, šių fotografų darbai „susitelkia į sovietų okupacijoje gyvenusių žmonių kasdienybę ir yra charakterizuojami pagal ypač empatišką, humanistišką požiūrį į nuotraukų subjektus“. Atvykite pamatyti gabalėlį aukštos vertės lietuviškos kultūros, eksponuojamos kartu su kitais visame pasaulyje pripažintais menininkų darbais. Parodos bilietai nuo £19, paskaitų nuo £10. Vieta: Somerset House (Strand, SW2R 1LA). Info: photolondon.org.

Magiškas sutartinių vakaras su Laurita Peleniūte Londone
Gegužės 19 d. 15 val.
Vieta: The Study Society - East Studio, Londonas W14 9DA. Daugiau informacijos: https://www.londoniete.com/laisvalaikis/renginiu-kalendorius/magiskas-sutartiniu-vakaras-su-laurita-peleniute-londone/5369

Spektaklis „Death of a Salesman“
Nuo gegužės 1 iki birželio 29 d.
1949 metų pjesė Death of a Salesman, laimėjusi prestižinį Pulitzer prizą, yra tikrų tikriausia amerikietiška klasika. Joje pasakojama tragiška istorija apie apsigavusį, klajojantį prekybininką Willy Loman. Dabar, praėjus septyniasdešimčiai metų nuo pjesės ir spektaklio premjeros, ji transformuojama Londono teatro scenoje ir ne tik pritaikoma šiems laikams, bet ir pasakojama iš juodaodžių šeimos perspektyvos. Nepraleiskite galimybės išvysti šiuolaikinės klasikos in the making. Bilietai £10–£40. Vieta: The Young Vic (66 The Cut, SE1 8LZ). Daugiau informacijos: www.youngvic.org.

Paroda „Food“
Nuo gegužės 18 iki lapkričio 17 d.
Itin informatyvi ir sąmoningumą skatinanti paroda Food lankytojus pakvies į išties išskirtinę kelionę – nuo ūkio iki virtuvės, nuo inovacijų iki ūkininkavimo miestuose, nuo naujų gastronominių patirčių iki sintetinės mėsos. Joje bus pasakojama apie viską, kas susijęs su maisto istorija bei ateitimi – kaip maistas pakliūdavo ant mūsų stalo iki šiol ir ką siūlo technologijos švaresniam ir tvaresniam maisto rytojui. Bilietai £17. Vieta: V&A Museum (Cromwell Rd, Knightsbridge, SW7 2RL). Daugiau informacijos: www.vam.ac.uk.

Paroda „Lee Krasner: Living Colour“
Nuo gegužės 30 iki rugsėjo 1 d.
Kas nutinka, kai du kūrėjai vienas kitą įsimyli? Menininkų Lee Krasner ir Jackson Pollock atveju – moters pasiaukojimas. Jackson Pollock žinomas visame pasaulyje, tačiau pati Krasner, nors ir labai talentinga, palikta šešėlyje. Jiedu susitiko kai menininkė jau buvo radusi tvirtą savo balsą ir tapusi abstrakčiojo ekspresionizmo judėjimo pioniere, tačiau vėliau kritikai ją pamiršo. Dabar, Barbican centre, po daugiau nei pusės amžiaus rengiama retrospektyvinė menininkės paroda, kurioje eksponuojami beveik šimtas darbų, pasižyminčių nežabotu spalvingumu. Galbūt atrasite savo naują mėgstamiausią dailininkę? Bilietai £15. Vieta: Barbican Centre (EC2Y 8DS). Daugiau informacijos: www.barbican.org.uk.

Nemokamo kino festivaliai
Gegužės mėnesį
The Free Film Festival pradėjo sezoną ir juda po visą Londoną, nemokamai dovanodamas gero kino vakarus. Gegužės mėnesį jis apsistos Herne Hill ir New Cross & Deptford rajonuose. Festivalių programose pažymėti patys įvairiausi filmai – nuo klasikos, tokios kaip „A Matter of Life and Death“ ar „The Italian Job“, iki naujesnių hitų, kaip „Bohemian Rhapsody“, bei filmų mažiesiems. Paįvairinti vakarą nieko nekainuoja! Vietos nemokamos – kas pirmesnis, tas gudresnis. Info: www.freefilmfestivals.org.

Chelsea in Bloom ir Belgravia in Bloom
Gegužės 20–25 d.
Jeigu Chelsea Flower Show bilietai jums tinkamu metu jau išgraibstyti – nenukabinkite nosies. Alternatyvūs gėlių šou Chelsea in Bloom ir Belgravia in Bloom ikoniškiausias rajonų gatves pavers kvapą gniaužiančiomis gėlių ekspozicijomis, kurios realybėje atrodo dar geriau, nei nuotraukose. Šių metų Chelsea in Bloom tema yra „Under the Sea“, o Belgravia pasirinko temą „The Language of Flowers“. Tikimasi, kad abiejuose renginiuose dalyvaus po daugiau nei 60 parduotuvių, restoranų ir viešbučių, tad pasidairyti tikrai bus kur. Nemokama. Info: www.chelseainbloom.co.uk ir mayfairandbelgravia.com.

Luna kinas po atviru dangumi
Nuo gegužės pabaigos
Londoniečių jau seniai pamėgta lauko kino kompanija Luna Cinema pradeda vasaros sezoną. Kuo Luna Cinema ypatinga? Jų pasirenkamos kino seansų lokacijos kvapą gniaužia beveik labiau, nei rodomi filmai – juk tikriausiai ne dažnai tenka filmus žiūrėti Victoria Tower soduose, Westminster'io abatijos kieme ar Kensington rūmuose? Nors iš tiesų Luna Cinema į Londoną atvyks tik gegužės 31 su filmu „The Greatest Showman“, bilietai į seansus išparduodami akimirksniu, todėl paskubėkite jau dabar. Bilietų kainos įvairios. Info: thelunacinema.com.

Londono vyno savaitė
Gegužės 13–19 d.
Dievų nektaro entuziastams gegužės vidurys itin džiugus – tai London Wine Week. Su specialiu elektroniniu pasu nemokamai pateksite į įvairius savaitėje dalyvaujančius barus bei restoranus, taip pat paso turėtojams žadamos mini vyno degustacijos, dekadentiškų vakarienių pasiūlymai, al fresco vakarėliai ir kitokios linksmybės, susijusios su vynu bei jo kultūra. Nemokama, būtina išankstinė rezervacija. Info: drinkup.london/wineweek.

Teatras po atviru dangumi
Nuo gegužės 16 d.
Londone gana populiarus kinas po atviru dangumi, tačiau ar žinojote, jog čia vyksta ir teatras po atviru dangumi? Regent's Park outdoor theatre sezoną atidaro jau gegužės viduryje su Thornton'o Wilder'io „Our Town“, o vasarą bus rodomi spektakliai „Hansel and Gretel“, Šekspyro „A Midsummer Night's Dream“ ir Andrew Lloyd Webber'io „Evita“. Vieta: Regent's Park (Chester Rd, London NW1 4NR). Info: openairtheatre.com/whats-on.

Leonardo da Vinci piešinių paroda
Nuo gegužės 24 iki spalio 13 d.
Leonardas da Vinci iki šių dienų laikomas vienu iškiliausių visų laikų išradėju ir universaliausiu Renesanso žmogumi. Praėjus penkiems šimtams metų nuo jo mirties, daugiau nei 200 jo piešinių eksponuojami kartu Buckingham Palace galerijoje. Matomi kartu, galbūt jie bent šiek tiek pravers bandant geriau suprasti šį genijų, pasižymėjusį skulptūroje, architektūroje, anatomijoje, inžinerijoje, geologijoje ir botanijoje. Bilietų kaina iki £13,50. Vieta: The Queen's Gallery (Buckingham Palace, Londonas SW1A 1AA). Info: www.rct.uk.

All Points East muzikos festivalis
Nuo gegužės 24 iki birželio 2 d.
Dešimt dienų besitęsiantis muzikos festivalis All Points East į Anglijos sostinę sukvies visus muzikos mylėtojus bei karščiausius gerbėjus. Abu savaitgalius vyks mokami festivalio koncertai su tokiais vardais kaip The Chemical Brothers, Mumford & Sons, Bon Iver, The Strokes, James Blake, Mad Demarco ir kitais. Darbo dienomis vyks nemokama programa pavadinimus „In The Neighbourhood“, kurioje savo talentus demonstruos jauni vietiniai atlikėjai, taip pat vyks kino seansai, nemokamos dirbtuvės, užsiėmimai ir kitos linksmybės londoniečiams. Vienos dienos bilietas savaitgaliais nuo £70. Vieta: Victoria Park (Victoria Park Rd, E3 5SN). Info: www.allpointseastfestival.com.

Paroda „AI: More than Human“
Nuo gegužės 16 iki rugpjūčio 26 d.
Dirbtinio intelekto technologijos ir etikos klausimai darosi vis aktualesni. Į juos atsakyti ir užduoti dar daugiau naujų stengsis interaktyvi paroda AI: More than Human, kurioje savo jėgas sujungė mokslininkai, menininkai ir tyrėjai tam, kad lankytojai su ateities technologijomis susidurtų akis į akį. Tarp eksponatų rasite tyrimo projektų rezultatus iš DeepMind, Massachusetts Institute of Technology ir Neri Oxman. Pasiruoškite pakeisti savo išankstines nuostatas ir susitikti su rytojumi. Bilietai nuo £15. Vieta: Barbican Centre (Silk Street, EC2Y 8DS). Info: www.barbican.org.uk.

Museum of the Moon
Nuo gegužės 17 iki rugsėjo 8 d.
Ar kada nors svajojote akis į akį susitikti su... mėnuliu? Museum of the Moon yra JK menininko Luke Jerram darbas, nuo 2016 metų keliaujantis po pasaulį, nuo Bilbao iki Pekino. Šešių metrų skersmens mėnulio modelis sudarytas naudojantis ypač detaliomis NASA mėnulio paviršiaus nuotraukomis, taip pat žėrinčia šviesa ir muzika. Mėnulis Natural History muziejuje bus kaip tik tuo metu, kai minimos penkiasdešimtosios Apollo 11 nusileidimo mėnulyje metinės, todėl kartu bus rengiama programa renginių bet kokio amžiaus kosmoso entuziastams. Nemokama. Vieta: Natural History Museum (SW7 5BD). Info: www.nhm.ac.uk.

Kasmetinis „Lithuanian Chamber of Commerce in the UK“ golfo turnyras
Gegužės 18 d.
LCCUK dvyliktus metus iš eilės kviečia į golfo turnyrą „Ambassador's Cup 2019“, pristatomą Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Renato Norkaus. Turnyras vyks Foxhills Country klube, kuris priklauso Marc Hayton ir jo šeimai jau beveik 35 metus. Marc siekia visiems klubo nariams ir svečiams suteikti unikalią Country Club patirtį, todėl galima tikėtis ypač malonaus šeštadienio. Diena pradedama 12 val. su brunch, turnyras prasideda 13 val., o 19 val. laukiama vakarienė. Kaina žaidžiantiems golfą £95, vakarienės kaina svečiams £35. Vieta: Foxhills Country Club (Stonehill Rd, Ottershaw, Lyne, Chertsey KT16 0EL). Info: www.lccuk.co.uk.

OUT ID: Mados revoliucija
Gegužės 18 d.
Sustainable, eco friendly, organic, recycled, ethical, conscious – šie žodžiai vis dažniau atsiranda ne tik ant pačių įvairiausių pirkinių etikečių, bet ir kitokiais būdais skverbiasi į kiekvieno mūsų kasdienybę. OUT ID, tęsdami savo renginių ciklą, kviečia pasikalbėti apie madą.  Mados industrija išgyvena tikrą revoliuciją, kuria stengiamasi nutolti nuo vienkartinio pasitenkinimo efekto ir orientuotis į kokybišką, etišką ir gamtą tausojančią madą. Jeigu jums vis kyla klausimai, tokie kaip „kodėl man turi rūpėti tvarumas?“, „kas, kada ir su kuo rūpinasi mados tvarumu Lietuvoje ir pasaulyje?“ ar „ką galiu padaryti aš dėl tvaresnio rytojaus savo spintoje?“, į juos jums atsakys OUT ID pakviestos trys pranešėjos. Gabija Duoblytė baigė mados studijas Londone ir turi ilgametę verslo, mados vadybos lektorės ir darbo prestižinėse įmonėse patirtį; Gabrielė Navagrudskaitė, karjerą pradėjusi dirbdama Microsoft, dabar konsultuoja finansų industrijos įmones, o spalį pradėjo „Minusplastics“ projektą, kurioje visuomenę supažindina su zero waste judėjimu; Vida Strasevičiūtė, viena iš tvarios mados iniciatyvų „Upcycled by LT“, gyvuojančios jau trejus metus, įkūrėjų. Bilietas £5. Vieta: Lift (45 White Lion Street, N1 9PW). Info: www.facebook.com.

How to Academy: Emma Watson pokalbis su Dr. Denis Mukwege
Gegužės 15 d.
„How to Understand Our Times“ yra serija gyvų renginių, rengiama The New York Times ir how to: Academy, kuriuose susitinka New York Times žurnalistai ir pačių įvairiausių laukų lyderiai ir diskutuoja šiomis dienomis ypač aktualiais klausimais. Gegužės viduryje viename šių renginių susitiks aktyviste tapusi aktorė Emma Watson ir Nobelio taikos premijos laureatas Dr. Denis Mukewege, kuriame jie diskutuos apie filantropiją ir moterų teises šiuolaikiniame pasaulyje. Bilietai nuo £32. Laikas 18:45–20:00, vieta: Emmanuel Centre (3-23 Marsham Street, SW1P 3DW). Info: www.howtoacademy.com.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai