Gruodžio 1, 2015
Susitikimai su rašytojomis Audrone Urbonaite ir Birute Jakučionyte
Birutė Jakučionytė (kairėje) ir Audronė Urbonaitė.

Šios dvi rašytojos dalinsis savo patirtimi ir asmeniniais išgyvenimais gruodžio 10 d. 18 val. Lietuvos ambasadoje ir 11 d. 19 val. „Knygnešyje“, Londone.

„Mudvi supažindino knygos - Audronė skaitė manąją „Moteris iš raudonos Audi“, o aš jos „Posūkyje - neišlėk“. Turėjom viena kitai ką pasakyti ne tik laiškais, bet ir susitikusios. Sutarėm kada nors surengti bendrą susitikimą su skaitytojais.“ – pasakoja susitikimus Londone organizuojanti Birutė Jakučionytė. - "Esu laiminga organizuodama mūsų abiejų su Audrone susitikimą Londone gyvenantiems lietuviams. A. Urbonaitė man yra didelis autoritetas ir kaip moteris, ir kaip rašytoja, iš kurios galiu labai daug pasimokyti. Mes abi esam atviros, mus daug kas myli, bet daug kas ir nekenčia už tiesmukumą, todėl net neabejoju, kad mūsų abiejų bendri  renginiai nebus nuobodūs. Mes ne tik kartu juoksimės, bet gal ir ašarą išspausim savo pasakojimais."

 Tik perskaičiusi B.Jakučionytės parašytą knygą „Moteris iš raudonos Audi“ Audronė Urbonaitė rašė: „Esu elektroniniu paštu gavusi visokių tekstų, bet šis mane sukrėtė. Jeigu vidurnaktį prižadintai reikėtų pasakyti, kokia moteris Lietuvoje parašė azartiškiausią, atviriausią ir aistringiausią knygą apie motinystę, šeimą ir sekinančius bandymus paversti vyrą atsakingu žmogumi ir tėvu, – durčiau pirštu į B.Jakučionytę. Kiekviena ištekėjusi moteris (net laaaaaaaaaabai laimingai) puikiai supras, ką norėjo joms papasakoti B.Jakučionytė apie skirtingą vyro ir moters tempiamą naštą. Perskaičiusi netyčia pamaniau: gaila, kad šito niekada nepatyriau ir todėl negalėjau šio stipraus pasakojimo parašyti. Kartu man tapo labai liūdna, jog daugybės normalių moterų, trokštančių turėti didelę šeimą, gyvenimas yra toks sunkus, kad iš jo belieka lipdyti istorijas knygose – antraip kuokteltum. Tą knygą sveika paskaityti žmonėms, kurie mano: a) kad yra nelaimingi; b) kad kiti turi jiems padėti; c) kad persidirba. Knyga yra linksma ir energinga, o autorė – sveiko, realistinio proto ir TVIRTAI stovi ant žemės.“

Perskaičiusi A.Urbonaitės knygą „Posūkyje neišlėk“  Birutė Jakučionytė taip pat negailėjo gerų žodžių autorei: „Mane verčia didžiuotis lietuvybe žinojimas, kad tokias geras knygas rašo lietuvė moteris. Perskaičiau ir apėmė  jausmas, kad vienu skambesiu suskambėjau - ten parašyta viskas, ką šiuo metu rašau apie motinystę, apie ieškojimus ir visokius tingėjimus, geismus ir orgazmus. Galvoju, kad gal man vertėtų patylėti, nes niekada nesugebėsiu taip gerai valdyti žodžių ir taip taikliai jų parinkti, kaip padarėte jūs.  Knyga tokia gera, kad net skauda. Skaitydama vienoje vietoje pradėjau garsiai juoktis. Ten yra tokia eilutė: "Nes argi nemiela visas jėgas atiduoti žaviam vaikučiui ir šeimai, pažiūrėk, ar taip elgias Birutė?" Tokia likimo ironija! Kartais motinos vaidmenyje jaučiuosiu  nevykėlė... Pavydžiu gebėjimo taip gerai rašyti ir suvokiu, kad mano rašymas tarsi pirmokės pirščiojimas.  Labai vertinu Jus kaip žmogų, moterį, rašytoją, mamą, žurnalistę.“

Audronės Urbonaitės dosjė: pirmoji knyga „Posūkyje – neišlėk“, kurią autorė parašė 2005 metais susirgusi vėžiu, sukėlė sprogstančios bombos efektą – per pusę metų buvo išleisti keturi tiražai, 12 tūkstančių egzempliorių. Už šį novelių romaną buvo įteikta Augustino Griciaus literatūrinė premija.

2014 metais išleistas romanas „Cukruota žuvis“. Dar po metų išėjo romanas „Žydiškų daiktų kambarys“, o pernai išleista publicistikos knyga "Mano Didžioji Nuodėmė, žurnalistika".
„Nuo žurnalistikos aš tapau cinikė, avantiūristė, žongliruotoja žmonių jausmais, bet užtat pažinau, kas yra tikrovė – nuo šiukšlynų iki prezidentų tikrovės. Tai puikiausia patirtis, kokia tik gali pasitaikyti: joks žmogus ir joks vyksmas pasaulyje man daugiau nekelia nerealistinių iliuzijų“, − teigia rašytoja.

Birutės Jakučionytės dosjė: pirmoji knyga "Moteris iš raudonos Audi", išleista 2014 metais 2 tūkstančių tiražu, kuris pakartotas po pusmečio. Antroji knyga „Mano karūna nematoma“ parašyta šiais metais, tačiau kol kas atidėtas jos išleidimas dėl knygoje atskleistos informacijos. B. Jakučionytė rašo internetinį  dienoraštį www.jakucionyte.lt apie savo ir keturių sūnų gyvenimą emigracijoje, apie vykdomus socialinius projektus „Kamštelių vajus“, „Sumanios mamos erdvė“ ir kt.

Susitikimai su rašytojomis Audrone Urbonaite ir Birute Jakučionyte  vyks:

Gruodžio 10 d. 18 val. Lietuvių ambasadoje Londone, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE

Būtina išansktinė regisracija el. paštu: [email protected] arba telefonu 07415659967 (Birutė)

Gruodžio 11d. 19 val. Knygnešyje, Lituanica Shopping Center, Beckton Retail Park, Alpine Way, LONDON

E6 6LA.  Daugiau informacijos telefonu: 078 146 72436 (Lina) www.knygnesys.co.uk.

Raktažodžiai: KnygosKnygnešysRenginiai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai