Gegužės 8, 2018
Pirmą kartą Londone - magiškas sutartinių vakaras

Gegužės 19 ir 20 dieną lietuvių folkloristė, muzikantė, senųjų dainų išsaugotoja, Laurita Peleniūtė, atvyks į Londoną su Lietuvoje vis populiarėjančiu projektu 'Promočių giesmės'. 

Promočių giesmės - tai projektas, kuriame žmonės dainuodami sugrįžta į savo šaknis. Šio dainavimo ir sutartinių vakaro metu, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka patys dalyviai, Laurita kvies visus išmokti sutartinių ir liaudies dainų ir taip panerti į autentišką jų dermę.

Folkloristė drąsina, kad mokėti dainuoti nereikia. Galima atsinešti visas savo baimes, įsijungti į bendrą sutartinę ir panirti į liaudies dainų skleidžiamą meditaciją.

Sutartinės – nuo žodžio sutarti, suderėti. Seniausios užfiksuotos lietuvių muzikinės dermės, kurias pamena tik mūsų kraujas ir sąmonė. Tai lyg genetinis kodas, traukia, lyg paslaptingi burtai, lyg užkalbėjimai, lyg tai, ką turėtume žinoti, bet nežinome. Iš išorės tai atrodo paprasta, pradėjus dainuoti – ne taip lengva. Muzika, kurioje susipina ritmas, balsas, koncentracija, sutarimas su aplinka ir promočių palikimu.

Dainuodamas žmogus niekada nesijaus vienišas. Daina ir pravirkdo, ir paguodžia. Dainavimas kartu - suvienija. Taip gyveno mūsų promotės ir probočiai - skausmą lydėdami raudomis, kasdienybę - dainomis bei sutartinėmis.

“Mūsų dainos lyg tyras vanduo mūsų šaknims. Kuo labiau jas laistom, tuo plačiau ir aukščiau šakojasi mūsų žiedynai“, - sako Laurita.

Laurita Peleniūtė - muzikantė, folkloristė, lektorė, daugelį metų besidomėdama liaudies daina, jos simbolika, taip pat aktyviai 15 metų koncertavusi su folkloro grupe "Žalvarinis", Šiuo metu dainuojanti su grupėmis "Marga muzika", "Maros Rijos", projektą sugalvojo ne šiaip sau, o tam, kad pabudinti nutilusią tautą, kad papasakoti žmonėms, kokius turtus ir informaciją slepia tradicinė daina, kokiais kodais skleidžiasi sutartinė, kokį poveikį turi dainavimas, kaip atrasti savo taip seniai užspaustą balsą gerklėje.

Tai projektas skirtas pabudinti ir atgaivinti tautinį pasitikėjimą, džiaugsmą dainuoti, dalintis. 

Bilietai ir papildoma informacija:
19 d. https://www.tickettailor.com/events/balticsongs/165624 
20 d. https://www.tickettailor.com/events/balticsongs/168680/#
Facebook: https://www.facebook.com/events/374092883074087/

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai