Rugsėjo 21, 2012
PASIVAIKŠČIOJIMAI: įdomiausios lauko parodos Londone
JULIJA KASPARAVIČIŪTĖ 2
Natural History Museum. „Wild Planet“
Ruduo pastarosiomis dienomis kaip niekada gražus: vis dar galima mėgautis laisvalaikiu gryname ore Londono parkuose, soduose ir skveruose. O kodėl tuo pačiu ir „nepasikultūrinus“? „Londonietė“ pristato dešimtuką įdomiausių parodų Londone, veikiančių lauke. 
 
Kew Gardens. David Nash „A Natural Gallery“. Iki balandžio 14 d., 2013 
66-erių metų amžiaus skulptoriaus parodoje pamatysite šiuolaikiškų skulptūrų, susiliejančių su aplinkui esančia gamta. Grandininiu pjūklu ar suvirinimo aparatu apsiginklavęs britų menininkas savo darbuose atskleidžia natūralių objektų grožį ir nejučia priverčia akyliau stebėti aplinką ir jos simetriją bei ieškoti taisyklių mus supančiame chaose. 26 W Park Rd, Richmond, Surrey, TW9 4DA.

Ham House. „Garden of Reason“. Iki rugsėjo 23 d., 2012.

Tvarkingų gyvatvorių, prižiūrėtų vyšnaičių ir gėlių karalystės Ham House tylą ir ramybę sudrumstė 17 šiuolaikinių menininkų. XVII a. įkurto parko gimtadieniui pažymėti menininkai surengė savo darbų parodą, kurioje išvysite ir Kathleen Herbert sukurtą garso instaliaciją „The Theatre of Flora“, kurioje balsų kakofonija pasakoja istorijas apie tulpių manijos Olandijoje sėkmes ir nesėkmes bei jos įtaką šiuolaikinei gėlininkystei, ir kitų autorių ne mažiau įspūdingus darbus. Ham Street, Ham, Richmond-upon-Thames, TW10 7RS.

Great St Helen's. „Sculpture space“. Iki sausio 30 d., 2013; nemokamai
Šiuolaikinės skulptūros parodoje išvysite Dan Graham, Yayoi Kusama, Julian Opie, Tracey Emin, Angus Fairhurst darbus. Great St Helen's, Londonas EC3A 6AT.

Chelsea Physic Garden. „Pertaining to Things Natural“. Iki spalio 31 d., 2012 
Parodoje eksponuojami autorių, neabejingų klimato kaitai, darbai. Karališkosios britų skulptorių bendruomenės (Royal British Society of Sculptors) viceprezidento David Worthington kuruojamoje parodoje savo darbus pristato Hugo Wilson, Joe Currie, Annie Cattrell, Tania Kovats, Tessa Farmer ir Peter Randal-Page. 66 Royal Hospital Road, Chelsea, Londonas, SW3 4HS.

Įvairūs parkai ir sodai Haringey. „Park Art in Haringey“. Iki rugsėjo 23 d., 2012; nemokamai 

„UP Projects“ kuruojama paroda vyksta keliuose parkuose šiauriniame Londone. Pvz. šalia Bruce Castle muziejaus išdygo 9 metrų aukščio liūto statula (autorius Ben Long), o netoliese Martin Richman ir Charlie Kerr sumontavo šviesos ir garso instaliaciją, atspindinčią Tudorų dinastijos palikimą šioje pilyje. O Finsbury parke kompozitorius Michael Szpakowski kartu su aplinkiniais gyventojais siekia sukurti įspūdingą muzikinį kūrinį, jungiantį vaikiškas daineles bei skaičiuotes iš viso pasaulio. Daugaiu info: http://www.haringey.gov.uk/parkart.htm.

Peckham Multy-story Car Park. „Bold Tendencies 6“. Iki rugsėjo 30 d., 2012; nemokamai
Jau šeštą kartą iš eilės išdygęs vasaros skulptūrų parkas ir vėl pristato šiuolaikinius menininkus. Čia išvysite tiek abstrakčius piešinius, tiek ir instaliacijas, kuriose tarpusavyje jungiamas bambukas bei nerūdijantis plienas. 95a Rye Lane Londonas, SE15 8ST.

Natural History Museum. „Wild Planet“. Iki rugsėjo 30 d., 2012; nemokamai
Šalia muziejaus lauke esančioje parodoje pamatysite 80 nuotraukų iš „Wildlife Photographer of the Year“ archyvų. Kiekvieną nuotrauką lydi ir aprašymas, kaip ir kodėl ji buvo užfiksuota. Natural History muziejus, Cromwell Road, Londonas, SW7 5BD.
   
Raktažodžiai: Laisvalaikisparodosrenginiai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta