Lapkričio 29, 2010
Lietuviškų filmų naktis Londone su S ženklu
LONDONIETĖ, 4
© www.alvaidasphotography.com
Šį savaitgalį Londone įvyks ketvirtoji Lietuviškų Filmų Naktis 'Vakar, Šiandien ir Kitur'. Vakaro organizatoriai, Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjunga, žiūrovams pristatys keturias juostas, tarp kurių ir skandalingai pagarsėjęs 'Zero 2'. 
 
Naktį pradės Raimundo Banionio 'Vaikai iš 'Amerikos' viešbučio', kuriame pasakojama apie savo kelio ieškančių ir prieš sistemą maištaujančių jaunuolių gyvenimą sovietmečio laikotarpiu. Tuo metu populiarių užsienio grupių įrašų klausymasis, originalesnė šukuosena ar apranga buvo laikoma protestu prieš politinę sistemą. Filmas yra įtrauktas į Auksinę lietuviško kino kolekciją, kurią sudaro žymiausi XX a. lietuvių režisierių kino filmai ir jame vaidina dar visai jauni šiuo metu jau pripažinti aktoriai Rolandas Kazlas, Arūnas Sakalauskas, Gabija Ryškuvienė. 
 
Dovilės Šarutytės 'Aš tave žinau' pasakoja apie paauglystės išgyvenimus. Pagrindinė veikėja Uršulė – penkiolikametė mergina, kuriai darosi ankšta savo kambaryje, savo kieme, savo mokykloje, savyje. Ji įsimyli, nusivilia, praregi.  
 
Linos Lužytės filme 'Jau gerai, bet dar šiek tiek' Lietuva vaizduojama jau atgavusi nepriklausomybę. Lietuvos piliečiai džiaugiasi atgauta laisve, o taip pat ir importinėmis prekėmis, greitai užpildančiomis parduotuvių lentynas, kurios sovietmečiu buvo tuščios. Tiesa, deficitų metas dar nepraėjęs. Istorija prasideda vienoje iš Vilniaus gamyklų, kurios darbuotojai traukia burtus. Laimėtojas galės įsigyti importinį šaldytuvą. Šaldytuvo nori visi, bet labiausiai – filmo herojė Danguolė. Tačiau Danguolė ištraukia paslaptingąjį prizą ir jai atitenka garbė priimti už trijų dienų iš Amerikos atvažiuojantį fotoreporterį, kuris nufotografuos Danguolę ir jos šeimą, o jo nuotraukos taps fotoreportažu pasauliui, pasakojančiu apie naująją Lietuvą. Taip staiga ir netikėtai gamyklos darbuotoja Danguolė tampa savotiška Lietuvos ambasadore. Režisierė su ironija žvelgia į lietuvius, ir į save pačią, į tai, kaip išsilaisvinę iš Rusijos glėbio niekieno neverčiami puolėm į kitą – vakarų. 

 
Arčiau vidurnakčio bus pristatomas pirmasis lietuviškas filmas, kuriam suteikta filmų suaugusiems – S – kategorija. Emilio Vėlyvio 'Zero 2' apstu sekso scenų, keiksmažodžių (bet nė vieno britiško, kaip sako aktorius Ramūnas Rudokas), atviro smurto. Siužetas pasakoja apie tai, kaip du bičiuliai smogikai Maxas ir Silvestras gauna užduotį surasti pagrobtą narkotikų kurjerį ir netikėtai įsisuka į viską ištaškantį bulvarinių aistrų, silikoninių krūtų ir šeimyninių išdavysčių sūkurį. Dvidešimt keturios paieškų valandos virsta tikra muilo opera, o kai pasiutę persekiotojai pagaliau prisikasa prie tiekėjo, jie atskleidžia visiškai beprotišką sąmokslą. Daugelis šį filmą vadina 'Tarantinišku': laike išmėtytas veiksmas, netikėti siužeto vingiai, necenzūruota, gatvės perliukais pagardinta kalba, daug veiksmo ir spalvingi personažai. Dešimt savaičių Lietuvos kino teatruose rodyta kultinė juodoji komedija 'Zero 2' sumušė lietuviško kino lankomumo rekordą – kino teatruose šį filmą pažiūrėjo daugiau nei 70 tūkstančiai kino mėgėjai. 
 
„Atveždami 'Zero 2' mes mėginame sudominti platesnę Londono lietuvių auditoriją. Pakviesti ir tuos, kurie retai užsuka į filmų festivalius. Filmų nakties pagrindiniai personažai yra paaugliai arba jauni žmonės, ieškantys savo vietos po saule, mėginantys suprasti ir pateisinti save aplinkos kontekste arba tiesiog išlikti: ar tai būtų sovietiniai suvaržymai, pirmųjų nepriklausomybės metų nepriteklius ar laukinis nusikalstamas pasaulis“, – teigia projekto sumanytoja ir globėja Laura Dzelzytė. 
 
Lietuviškų Filmų Naktis  
Laikas: Gruodžio 4d. šeštadienį 18val.   Vieta: Courthouse Hotel Private Cinema, 19-21 Malborough st, Londonas W1F 7HL Metro: Oxford Circus
Bilieto kaina £15. Bilietus galite įsigyti
čia >>>

Programa 


18.00 – 19.33 Vaikai iš 'Amerikos' viešbučio (Raimundas Banionis, 1990, 93 min.)   20.00- 20.32 Aš tave žinau (Dovilė Šarutytė, 2009, 32 min.)
20.50 – 21.18 Jau puiku, tik dar šiek tiek... (Lina Lužytė, 2009, 28 min.)
22.00 – 23.12 Zero2 (Emilis Vėlyvis, 2010, 82 min.)
Raktažodžiai: JKLJSrenginiaikinasLaura Dzelzytė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta