Rugpjūčio 1, 2015
Fotografuokite drugelius ir laimėkite £150
londoniete.lt
Ieškoti drugelių galite ir pakrančių pievose, jei vykstate savaitgalį pailsėti prie vandens. © Flickr nuotr.

Tyrimas „The big butterfly count“ atliekamas visos šalies mastu, siekiant įvertinti drugelių situaciją gamtoje. Gamtosaugininkai pastebi, kad drugelių populiacija vis mažėja, todėl sugalvojo išeitį: prašo visuomenės pagalbos ieškant drugelių. Toks tikrinimas prasidėjo 2010 metais ir pernai jame dalyvavo virš 40 tūkst. žmonių.

Jums tereikia šviesią ir saulėtą dieną 15 min. būnant vienoje vietoje ar einant, suskaičiuoti ir nufotografuoti pamatytus drugelius. Tai galite daryti bet kur: namie sode, parke, mokyklų aikštynuose, pievose ar miške. 

Tiesa, drugelius skaičiuokite taip: pasižymėkite skaičių, kiek pamatėte drugelių vienu metu. Tai labai svarbu, nes po kelių minučių gali atskristi vienas iš jau matytų drugelių. O jei jūs skaičiuojate drugelius judėdami, tuomet pasižymėkite, kiek matėte skirtingų rūšių.

Kodėl reikia stebėti drugelius?

Drugeliai labai gerai ir tiksliai atspindi gamtos pulsą: šie sutvėrimai labai iškart reaguoja į aplinkos pokyčius ir yra patikimas biologinės įvairovės rodiklis. O drugelių populiacijos mažėjimas perspėja apie rimtesnes gamtos problemas.

Tyrimas padeda nustatyti drugelių tendencijas ir ieškoti išeičių, kaip apsaugoti juos nuo išnykimo. Taip pat rodo laukinės gamtos klimato pasikeitimus.

Daugiau informacijos, kaip ir kur kelti nuotraukas, žiūrėkite čia ir čia.

Raktažodžiai: fotografijadrugeliai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai