Spalio 26, 2016
„Gongų maudynės“ Vakarų Saseks’e, Lapkričio 12 d.

Sąmoningų lietuvaičių bendruomenei susitikti tradicija tapusios “Gongų maudynės” vėl vyks Vakarų Saseks‘e įsikūrusiame jaukiame Ardingly kaimelyje

Garso terapijos seansus, dar vadinamus “Gongų maudynėmis”, organizuoja Birutė Jakučionytė - aktyvi ir žinoma visuomenės veikėja, keturių vaikų mama, dviejų knygų ir tinklaraščio ww.jakucionyte.lt rašytoja.

“Man didelis malonumas groti su Gongais ir didelė dovana pasidalinti tai su kitais. Labai džiaugiuosi, kad į garso terapijos seansus renkasi vis daugiau lietuvaičių. Greitai ateis laikas, kai nesutalpinsiu visų norinčių į tą nuostabią Koorana centro salę, įrengtą buvusioje bažnyčioje, kurioje šiuo metu vyksta gongų maudynės ir telpa atsigulti iki keturiasdešimt žmonių. Maudynių dalyviai sako, kad jiems tie šeštadieniai, kai važiuoja į garso terapijos seansus yra kaip šventė. Daug kas atvažiuoja iš Londono ir sako, kad iš Rytų Londono paprasčiau atvažiuoti į Ardingly nei į Vakarų Londoną, kuriame grodavau anksčiau,”– pasakoja Birutė.

Gongų maudynių organizatorė atkreipia dėmesį į tai, kad prasidėjus tamsesniam metų periodui, maudynės prasidės valanda anksčiau, nei būdavo iki šiol: “Manau, kad rudenį, žiemą tikslinga pradėti maudynes 18 val., nes tada liks daugiau laiko pokalbiams, pasibuvimui po maudynių ir dalyviams grįžti namo po renginio nebus taip vėlu ir tamsu.  Taip pat Gongų maudynių dalyvius prašau atsivežti kilimėlį, pagalvėlę ir apklotą, nes daugėjant dalyvių skaičiui negaliu visų aprūpinti patogiam gulėjimui reikalingomis priemonėmis.“

Garso terapija yra viena iš natūraliausių, seniausių žmogui žinomų terapijos rūšių. Nuo neatmenamų laikų garsas buvo naudojamas gydymui beveik visose senovės tradicijose. Garso terapija turi ne tik itin turtingą istorinį paveldą, bet ir stiprų mokslinį pagrindą.

Garso terapija – tai daugiareikšmis terapijos metodas. Jis gali būti ir kaip terapija, kai instrumentų garsais siekiame sugrąžinti sveikatą, pusiausvyrą, harmoniją, ir kaip asmeninio augimo metodas, kuris išlaisvina žmogų iš jo sąlygotumų, žadina jo kūrybiškumą. Buvimas garsuose ramina, atpalaiduoja, regeneruoja, o jei reikia – įžeminą, sucentruoja. Garso terapijoje naudojami įvairūs garsai išgaunami balsu, instrumentais, elektroninėmis priemonėmis, taip pat natūralūs gamtos garsai, gyvūnų balsai. Gongai, dainuojantys himalajietiški ir krištoliniai dubenys, fleitos, būgnai, barškučiai, dambreliai, varpeliai ir daug kitų archajinių ir šiuolaikinių instrumentų turi stiprų atpalaiduojantį poveikį.

“Garso masažai“, „Gongų maudynės“  – tai buvimas tam tikrų rezonansinių instrumentų garsuose. Geriausia tam tinka dainuojantys dubenys ir gongai. Jie sukuria itin stiprų vibracinį garso lauką, tarsi apgaubia, švelniai masažuoja ir atpalaiduoja.

„Gongų maudynės“ trunka 45 – 60 min. Jų dalyviai patogiai guli ant grindų ir klausosi, atsipalaiduoja, medituoja, miega. Tai tikrai puiki priemonė pailsėti tiek fiziškai, tiek morališkai nuolat daug dirbantiems, pavargusiems, įsitempusiems.

„Gongų maudynių“ kaina 20 GBP. 

Artimiausios „Gongų maudynės“ vyks:

Lapkričio 12 d. 18.00 Koorana Centre, Street Lane, Ardingly, West Sussex RH17 6UB

Daugiau informacijos ir išankstinė registarcija: www.ecoethno.co.uk  07415659967 (Birutė) arba el. paštu: [email protected], mokėti galima atvykus arba iš anksto pavedimu: http://www.ecoethno.co.uk/product/sound-therapy-meditation-gong-bath-12th-november-6-00-p-m-at-the-koorana-centre/

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai