Balandžio 18, 2016
Paskui karališkąją porą į Tigro lizdą
LANA POVILAIKIENĖ
Tigro vienuolynas

Pastaruoju metu TV ekranuose pasaulis seka Didžiosios Britanijos karališkosios poros keliones. Ne vien tik britai aptarinėja mažiausias smulkmenas, susijusias su šalies numylėtiniais, žiniasklaida ir kitose valstybėse plačiai nušviečia vizito detales. Mums telieka žavėtis Kembridžo hercogienės Kate suknelėmis, princo Williamo galantiškumu ir nedingstančiomis nuo jų veidų šypsenomis. 

Pasidairykime po karališkos poros aplankytą kerintį Butaną ir Tigro lizdo (Taktshang) vienuolyną.

Butanas laikomas viena uždariausių ir paslaptingiausių valstybių pasaulyje. Tai mažytė karalystė (46 tūkst. kv.km ir tik 700 tūkst. gyventojų), pasislėpusi už aukštų Himalajų kalnų.  Butanas tapo nepriklausomas VIII amžiuje ir iki XX amžiaus antrosios pusės priešinosi šiuolaikinės civilizacijos atėjimui, išsaugodamas savo nepriklausomybę, kultūrą ir tradicijas. Čia nesunku pasijusti išklydus iš XXI amžiaus. Ši šalis iki 1970-ųjų neįsileisdavo prašalaičių. Siekdama išsaugoti savitą budistinę kultūrą šalies vyriausybė pageidauja, kad dirbdami žmonės vilkėtų tradicinius spalvotus drabužius.

Tigro lizdo vienuolynas - Butano vizitinė kortelė, daugiausia fotografuojamas ir publikuojamas vienuolynas.  Sunku suprasti, kaip didžiulis baltas dzongas laikosi pakibęs ant beveik trijų tūkstančių metrų aukščio plikos ir stačios uolos krašto, virš Paro slėnio Butano vakaruose.  Vienuolynas toks koks yra šiandien, buvo pastatytas XVII amžiuje, apie 1692 metus, o jį sudaro septynios šventyklos.

Foto: VIkramjit Kakati. Foto: VIkramjit Kakati.

Pasakojama, kad VIIIa. šį 900m. aukštyje ant uolos pakibusį vienuolyną įkūrė Guru Padmasambhava, atskriejęs ant tigrės. Suvaldęs čia gyvenusį demoną, jis atrado olą, kurioje meditavo. Taip palaiminus šią vietą, čia ėmė lankytis maldininkai. Galiausiai XVII a. pasaulietis karalius pastatė čia šventyklą. Pasiekti šį stebuklą galima  pėsčiomis. Takas vingiuoja per gražų pušyną, jį supa daug medžių su ispaniškų samanų girliandomis ir giraitėje besiplaikstančiomis maldos vėliavomis. Kopimas trunka apie 2 valandas (galima pasisamdyti arkliuką), kol pasiekiama ant kalno keteros įrengta kavinukė. Nuo čia Taktshang atsiveria visu grožiu. Dar kiek paėjus į kalną, takelis leidžiasi stačiai žemyn akmenyje iškaltais laiptais, toliau uoloje iškalti laipteliai vėl veda aukštyn iki paties vienuolyno.

Mulo nuomos kaina vidutiniškai $10 vienam asmeniui visai dienai. Tokia kelionė sutrumpėja per pusę, net neilgam stabtelint (gyvūnui reikia šiek tiek pailsėti). Lietingu ir drėgnu oru kelionė arkliu nerekomenduojama.

Turistams – ne Butano gyventojams, norintiems aplankyti vienuolyną, reikalingas specialus leidimas.

Nuskristi į Butaną galima nacionalinėmis oro linijomis „Drukair“ iš Indijos ir Tailando. Prieš tai reikia pasirūpinti viza. Užsieniečiams dažniausiai tenka užsisakyti kelionę iš agentų ir už kiekvieną dieną mokėti 200 JAV dolerių. Į šį mokestį įskaičiuota nakvynė (2–4 žvaigždučių lygio viešbučiuose), maistas ir transportas. Į kelionę pasiimkite patogių drabužių ir kalnų keliukams tinkamus batus. Šioje šalyje retai kur galima atsiskaityti mokėjimo kortele, tad turėkite grynųjų. Kelionę galite organizuoti per Butano kelionių agentūras arba per jų partnerius visame pasaulyje. Jei bendraujate su Butano agentūra - apmokėti reikės tiesiai į Butano vyriausybės sąskaitą Niujorko banke. Jei norite keliauti vienas ar dviese - jums reikės primokėti po 40 ar 30 USD/dienai už tokį malonumą, tad geriau jungtis į bent jau 3 asmenų grupelę.

Nenusiminkite, jei jūsų garbei neišsirikiuos vienuoliai, neatvyks Butano karalių šeima, juk gamtos grožis, dvasinga šio krašto atmosfera dovanojama kiekvienam. 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai