Rugpjūčio 14, 2015
Žaidimas-konkursas mokslo muziejuje
Luana Masienė
Jei teisingai atsakysite į bent vieną „Londonietės" skaitytojos klausimą, ji žada dėžę gardumynų. © Autorės nuotr.

„Londonietės” skaitytoja Luana ir vėl kviečia kartu atrasti kitokį Londoną.  Šįkart jį ragina patirti pažinimo džiaugsmą Londono Mokslo muziejuje. Žinoma, sukelti džiugesį  šiuolaikiniam gausos visuomenės  žmogui, kasdien susiduriančiam su daugybe naujienų ir vaizdinių, nėra lengva, bet  šis jūsų apsilankymui muziejuje įgaus pikantiškumo, jeigu sudalyvausite pažintiniame Luanos sugalvotame žaidime.

Mokslo muziejų pradžia – privačios ir universitetų kolekcijos, kur tarp kaupiamų daiktų buvo vertingų mokslo ir technikos istorijos, retų gamtos, anatomijos ir istorijos objektų.

Privačios kolekcijos atspindėjo ano meto mokslo sampratą, tad jose neretai buvo galima aptikti su alchemija, astrologija ir magija susijusių daiktų.

Kaip teigiama Britanikos enciklopedijoje (Encyclopaedia Brittanica), idealus mokslo muziejus turi apimti visą žmonių žinių sritį ir atskleisti visų mokslų tiesas. Vos įsikūrę mokslo muziejai iš tiesų atspindėjo žmonijos žinias, kurios labai saugotos, kad pasitarnautų ateities kartoms ir mokslo tyrimams. Tik XIX-o šimtmečio viduryje atsirado poreikis šviesti mases ir mokslo muziejai tapo veiksmingu mokslo populiarinimo įrankiu. Tuo pat metu mokslo muziejai pradėjo veikti kaip nuolatinės ekspozicijos, pasibaigus laikinoms pasaulinėms parodoms.

1851  m. Londono Crystal Palace įvykusi didelė paroda davė pradžią Londono mokslo muziejui (angl. Science Museum). To meto pasaulinės parodos buvo itin veiksmingas būdas skleisti technikos pažangą ir beveik beribį tikėjimą jo galia. Kartu šios parodos platino pozityvias filosofijos idėjas ir materialias žmonijos minties išraiškas.

O žmonijos minties platybės neaprėpiamos! Taip, kaip ir  Londono Mokslo muziejaus, lankytojų pomėgių ir interesų srities spektras.

Vieni  čia gilinasi į cheminių procesų prigimtį ar orlaivių veikimo principus, kiti aptarinėja netolimos praeities atradimus, kardinaliai pakeitusius jų buitį, treti, mįslingai nusiteikę, vaikštinėja „ atmosferos” salėje  ar susikaupę tyrinėja antikinės medicinos stendus.  Visada gausus būrys smalsuolių interaktyvioje ekspozicijoje „ Kas aš esu?”,o prie simuliatorių kasdien nenutrūstamas jaunųjų lankytojų šurmulys.

O  dabar metas žaidimui, bet pirma – apie taisykles. Jos labai paprastos ir aiškios - tiesiog vaikščiodami pagrindinio aukšto ( žemėlapyje pažymėto raudonai) poroje salių pabūkite Šerlokais Holmsais, kad galėtumėte atsakyti į šiuos klausimus:

1. Kas šis gigantas?

Autorės nuotr. Autorės nuotr.

2. Koks trečios nuo apačios mašinos numeris?

Autorės nuotr. Autorės nuotr.

3. Kurie metai užrašyti ant lokomatyvo?

Autorės nuotr. Autorės nuotr.

4. Koks paskutinis žodis stende matomos knygos 144 psl.?

5. Kokios spalvos agregatas?

Autorės nuotr. Autorės nuotr.

6. Kokio gamintojo ir kelintų metų  šis kompiuteris?

7.Kokių planetų paviršius matome?

Autorės nuotr. Autorės nuotr.

8. Kas tai?

Autorės nuotr. Autorės nuotr.

9. Kokia siuvimo mašinos markė?

Autorės nuotr. Autorės nuotr.

10. Kokie odometro parodymai?

Autorės nuotr. Autorės nuotr.

Žmogus, kuris komentaruose prie straipsnio nurodys daugiausiai teisingų atsakymų, bus apdovanotas kitos mūsų skaitytojos Vilmos įsteigtu prizu –  šviežių, tiesiai iš kepyklos „Finecriwn“ , gardumynų dėže.

Smagių klajonių žmonijos pažangos labirintais bei genialių minčių ateities horizontuose!  

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai