Kovo 26, 2015
Tiesiogiai internetu paukščių meilės gyvenimas ir Smiltynės keltai
londoniete.lt 2
© lietuvatavodelne.lt nuotr.

Projektas „Lietuva Tavo delne“, nuo rugsėjo tiesiogiai transliuojantis vaizdus iš gražiausių ir įdomiausių šalies vietų, pasipildė pirmąja judančia kamera ir keliomis naujomis transliacijomis. Nuo šiol galima stebėti gyvą vaizdą nuo vieno iš senojoje perkėloje Šiauriniame rage keltų, kursuojančių tarp Klaipėdos ir Smiltynės. Taip pat per savo išmaniuosius įrenginius užėję į www.lietuvatavodelne.lt lankytojai galės laukti sugrįžtančios Naisių gandrų šeimynos ir vėliau sekti jų gyvenimą, stebėti paukščių peštynes dėl maisto Panevėžio gamtos mokyklos lesyklėlėje bei grožėtis garsiuoju Druskininkų muzikiniu fontanu.

Naujų transliacijų vietos įrengtos atsižvelgiant į lankytojų pomėgį stebėti dinamiškas ir ypatingą prasmę lietuviams turinčias vietas.

„Naujosios technologijos leidžia nenutrūkstamai stebėti kelto maršrutą Kuršių mariomis iki Smiltynės ir Jūrų muziejaus. Taip pat džiaugiamės, kad radome galimybę lankytojams iš arti parodyti gandrų ir kitų paukščių gyvenimą. Eidami pro šalį niekad nepastebėsime, kaip gandrai peri savo jauniklius ar maži paukšteliai sprunka lauk iš lesyklėlės, atskridus geniui – tačiau technologijos gali padėti žmonėms stebėti tai, ką įprastomis sąlygomis nėra paprasta pamatyti“, – sako Pranas Kuisys, projekto iniciatorės „Bitė Lietuva“ rinkodaros direktorius.

lietuvatavodelne.lt nuotr. lietuvatavodelne.lt nuotr.

Kelionės metu transliacijos stebėtojai išvys abi krantines, nuolat laivą lydinčius kirus bei sūpuosis ant bangų lygiai taip pat, lyg būtų pačiame kelte.

Kas dabar plaukia per senąją perkėlą, pamatyti galite čia.

lietuvatavodelne.lt nuotr. lietuvatavodelne.lt nuotr.

Viena iš naujųjų kamerų pastatyta žinomame Naisių kaime, garsiame ne tik serialu, teatru, festivaliais ir puikiai sutvarkyta aplinka, bet ir kasmet gimtinėn sugrįžtančia gandrų pora. Kamera pastatyta šalia gandralizdžio, todėl lankytojai iš arti stebės, kaip gandrai sugrįžta, suka meilės šokius, peri ir vėliau augina mažuosius gandriukus.

Su gandrų šeimyna pasisveikinti galėsite čia.

Kita kamera išdygo prie pat Panevėžio gamtos mokyklos pilaitės – dar žiemą čia buvo įrengta paukščių lesyklėlė.

Pasižiūrėti, kas vyksta lesyklėlėje, galite čia.

Dar viena transliacija vykdoma iš Druskininkų - visi norintys gali ekranuose stebėti pamėgtą parką prie Senųjų mineralinio vandens gydyklų ir spalvingą Muzikinį fontaną.

Projekto lankytojų statistika rodo, kad per penkis mėnesius nuo projekto „Lietuva Tavo delne“ starto, transliacijos iš visos Lietuvos internetu stebėtos beveik 1,4 milijoną kartų iš 130 pasaulio šalių. Nuolat atnaujinamose laiko panoramose, kuriose pagreitintai rodomi įdomiausi užfiksuoti vaizdai, galima peržiūrėti tauriųjų elnių kovas, audras Baltijos jūroje, repeticijas paradui Vilniaus Katedros aikštėje, įspūdingus saulėtekius ir gamtos spalvų pasikeitimą, kai keičiasi sezonai.

Čia galite pamatyti, kaip per tiesioginio vaizdo kameras Lietuva atrodė šią žiemą.

Vaizdo kamerų objektyvuose - sniego pūkuose paskendusi Lietuva (foto)

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai