Spalio 28, 2014
Patarimai, kur Londone apsilankyti Helloweeno naktį
Giedrė Vabalaitė
Pats laikas planuoti šiurpiausio savaitgalio pramogas. © Flickr nuotr.

Moliūgų, dovanotų saldainių ir pačių baisiausių kostiumų naktį Londone pramogų netrūks nei jaunimui, ieškančiam adrenalino, nei lengvų šiurpuliukų trokštančioms šeimoms su mažais vaikais.

Jack the Ripper baras

Vienas žinomiausių Londono serijinių žudikų – Jack the Ripper – devyniolikto amžiaus pabaigoje, manoma, atėmė 5-10 moterų gyvybes. Įdomu tai, kad dvi iš aukų paskutinę savo naktį praleido alaus bare. „Dešimties varpų” (Ten Bells) baras vis dar stovi netoli Liverpool Street stoties. Jack the Ripper niekada nebuvo sugautas, o jo tapatybė iki šiol nėra žinoma, tad – atsargiai. Pakeliui galite užsukti į „Spitalfields” turgų, kur neabejotinai rasite nakties simbolį – moliūgą. Labai tiks pošventiniams pietums.

Ten Bells baras: 84 Commercial Street, London E1 6LY.

Flickr. nuotr. Flickr. nuotr.

Vaiduoklių pamėgtas Londono metro

Nenuostabu, kad 140 metų senumo Londono metro apipintas gandais apie vaiduoklius. Įžymiausia šmėkla – Juodoji Vienuolė, kuri, manoma, Bank stotyje vis dar ieško brolio, 1811-aisiais nubausto mirties bausme. Ir metro darbuotojai, ir keleiviai pasakoja ne sykį matę jauną merginą, kuri įlipa į traukinį Elephant and Castle stoyje, bet traukinio niekada nepalieka, o tiesiog išnyksta. O garsų, kuriuos girdite riedėdami metro, priežastis yra ta, kad dauguma tunelių buvo iškasta ten, kur esa palaidotos maro aukos. Šimtas tūkstančių žmonių buvo palaidoti giliai po žeme įvairiausiose Londono vietose, o pradėtos metro statybos, pasakojama, sudrumstė jų ramybę.

Įžymiausios vaiduoklių lankomos stotys: Aldwych, Bank, Covent Garden, Elephant and Castle, Farringdon.

Flickr. nuotr. Flickr. nuotr.

London Bridge ir požeminiai kapai

Įžymiausio Londono tilto baugiojoje istorijoje – kovos su romėnais ir vikingais ir didysis Londono gaisras. Viena kita dvasia tikrai bus užsilikusi. O jei nebus pakankamai baisu, visi vyresni nei 11-os metų amžiaus gali keliauti į pripažintą metų baisiausią Londono atrakciją – kapus. Jie įrengti kapinių, kur buvo palaidotos maro aukos, griuvėsių vietoje. Perkant internetu, bilietai pigesni: suaugusiesiems – nuo £19.50, vaikams – nuo £14.50.

The London Bridge Experience: 2-4 Tooley Street London Bridge London SE1 2SY.

Flickr. nuotr. Flickr. nuotr.

Vauxhall Pleasure Gardens ugnies festivalyje bus uždegtas laužas, bus atliekama roko opera, o sušilti padės karštas vynas.

Linksmybės prasidės apie šeštą valandą vakaro laužo užkūrimu. Bus galima pasigrožėti fejerverkais ir galybe kitų pasirodymų, kurie skirti Visų Šventųjų nakčiai. Visi pasirodymai paremti istorijomis apie ugnį. Šis festivalis – puiki galimybė suderinti Heloweeeno pramogas su Visų Šventųjų naktimi.  Tam ir skirta roko opera „Pasaka prikelti dvasias“.

Vauxhall Pleasure Gardens: London, SE11 5HL.

Flickr. nuotr. Flickr. nuotr.

Jei ieškote pramogų su mažaisiais, keliaukite į Greenwicho parką, kur galite aplankyti Karalienės namus (Queen’s House).

Ten galėsite klausytis gąsdinančių istorijų ir kurti Helouvyno kaukes kartu su kitomis šeimomis. Pasibaigus pramogoms, galite apžiūrėti laivą – kliperį ir pavakarieniauti viename iš mažyčių Greenwicho restoranėlių. Jei vis dar trūks adrenalino, pereikite pėstiesiems skirtu Greenwicho tuneliu. Aidas, sukeliamas kitų pėsčiųjų, keliaujančių tuneliu, leis pasijusti lyg siaubo filme! Bilieto kaina – £12. Keturių narių šeimai bilietas atsieis £40. Vaikams iki trejų – įėjimas nemokamas.

The Queen's House: Romney Rd, Greenwich, London SE10 9NF.

Flickr. nuotr. Flickr. nuotr.

Esate pasiryžę paišlaidauti ir savo vaikus palepinti viena iš įžymiausių Londono atrakcijų? Leiskitės į London Dungeons kalėjimus.

Turistai iš viso pasaulio plūsta į šiuos požeminius kalėjimus pamatyti tikromis istorijomis paremtų vaidinimų ir dekoracijų. Helloweeno vakaras – puiki proga iškeisti nuobodžius muziejus į staigmenų kupiną ekskursiją. Perkant bilietus internetu, vaikams nuo 4 iki 15-os kainos prasideda nuo £15.95, o visiems nuo 16-os - nuo £17.50. Jei keliaujate į atrakciją traukiniu, žvilgtelkite į šią nuolaidą.

London Dungeons: Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Rd, City of London, Greater London.

Flickr. nuotr. Flickr. nuotr.

Visiems lietuviams, kurie Helloweeno šventę visgi mato kaip Vėlinių dalį ir ieško ramybės, rekomenduojame aplankyti Highgate kapines. Jos įžymios tuo, kad ten palaidotas Karlas Marxas. Galėsite pasigrožėti nuostabia architektūra, senoviniais paminklais, išsaugota natūralia gamta, o galbūt net pasiklausyti kelių istorijų apie kapinėse neva matytus vaiduoklius. Įėjimas į rytinę kapinių dalį, kur palaidotas K. Marxas,  suaugusiems kainuoja £4, o vaikams iki 18-os galima įeiti nemokamai. Į vakarinę dalį, kurioje galima išvysti mauzoliejų ir katakombas, užeiti galima tik su turu, kurio kaina suaugusiems - £12, o vaikams nuo 8 iki 17 - £6.

Highgate kapinės: Swain's Lane, London, N6 6PJ.

Flickr. nuotr. Flickr. nuotr.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai