Gegužės 24, 2015
Karibų jūra – dar vienas lietuvių įveiktas iššūkis
londoniete.lt
Lietuvaičiai jachtų varžybose Karibuose užėmė 6-ąją vietą. © „Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr.

Milžiniška plevėsuojanti  Lietuvos Vyčio vėliava, Šv. Bartolomėjaus salos vaizdai, sūrus Karibų jūros vanduo ir būrys tarpusavyje konkuruojančių didingų jachtų – tokius prisiminimus parsivežė 12 lietuvių, dalyvavusių įspūdingoje regatoje Mažųjų Antilų salyne.

„Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr. „Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr.

Vienas iš varžybų dalyvių Rokas Volungevičius sakė: „Tai su niekuo nesulyginama – buvome vieninteliai Lietuvos atstovai. Galime didžiuotis, jog tokiame renginyje tokia mažytė šalis kaip Lietuva  buvo pastebėta ir turėjo galimybė rungtis su dar 70 įspūdingų jachtų iš viso pasaulio. Tai buvo sudėtingos lenktynės, tačiau patirti nuotykiai, nuostabus oras ir naujos pažintys – atperka viską.“

Šv. Bartolomėjaus sala ne veltui vadinama tikru rojumi, ypač vandens sporto mėgėjams. Ištisos linijos plūduriuojančių laivų ir jų lenktynės čia tikrai ne naujiena. Ši prabangi regata, kurioje dalyvavo lietuviai, jau šeštoji. Dalyvių sąraše – įmonių, verslo, politikos lyderiai, iškeitę ramų poilsį pliaže į kupiną streso jėgų išbandymą ant vandens.

„Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr. „Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr.

„Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr. „Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr.

„Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr. „Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr.

Jachtos buvo suskirstytos į 10 skirtingų klasių. Lenktynių maršrutas taip pat vertas dėmesio – lietuvių komanda įveikė atstumą nuo Sint Marteno, Britų Mergelės salos iki Saba salos, esančios Antigvoje ir Barbudoje. Savo pogrupyje lietuvių jachta užėmė 6 vietą. Nors 60 pėdų ilgio sportinė jachta „Ambersail, LTU - 1000“ Lietuvoje yra pati didžiausia, šiose varžybose buvo pati mažiausia, tad šeštoji vieta – puikus pasiekimas.

„Esame tokia laiko ir gyvenimiškų įvykių patikrinta komanda, kad niekas nėra baisu. Visi pažįstame vienas kitą jau senai, tad dirbome viena linkme – gero rezultato link. Galbūt ir nepasiekėme pačio įspūdingiausio rezultato, bet išdidžiai sudalyvavome, nežinantiems papasakojome, kur yra ir kas gi iš ties, yra Lietuva ir lietuviai,“ - sakė R. Volungevičius.

Tautiečių poelgis taps tradicija

Nors šioje kelionėje įspūdžių tikrai netrūko, tačiau vienas įvykis įsiminė.

Lenktyniaudama lietuvių komanda nusprendė pasižymėti ir savo buvimą čia įamžinti gana savotiškai. Šv. Bartolomėjaus sostinės uoste Gustavia buvo iškelta  legendinė 18 metrų Vyčio vėliava, o, kad čia dar sugrįžtų, įgula nusprendė pasielgti spontaniškai: įmesti į jūrą butelį su savo komandos marškinėliais ir užrašu, kam jie priklauso.

„Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr. „Ambersail, LTU - 1000“ įgulos nuotr.

Tai galbūt ir būtų likę tik prisiminimu, lyg moneta įmesta į jūros dugną, jei ne atsitiktinis jūreivio Bruno Gardien pasivaikščiojimas savame paplūdimyje. Jis rado į krantą išmestą lietuvių staigmeną. Susisiekęs su Roku Volungevičiumi vyras džiaugėsi, lietuvio marškinėlius, į jūrą įmestus plaukiant nuo Sit Eustatijaus į Antigvą, buvo rasti pusiau prancūzo, pusiau italo, turinčio amerikietę žmoną. Jis sakė, kad tai - tikrai retas įvykis, o dar kažkur Karibuose.

Bruno savo laiške teigė: „Šiuos marškinėlius aš išskalbsiu ir jais pasipuošiu, kai su savo įgula plauksime į jūrą. Tai puiki idėja – mes padarysime tą patį. Ką gali žinoti, kur mūsų butelį nuneš jūra ir su kokiais žmonėmis susipažinti galėsime mes?"

Lietuvos garsinimas pasaulyje

Paklausti ar planuoja dalyvauti kitų metų regatoje užsiminė, kad tai yra jų planuose: „Jeigu mūsų galimybės tik leis, komanda ir aš, padarysime viską, kad Lietuvą ir lietuvius žinotų kaip aktyvius, įdomių idėjų turinčius žmones. Galbūt kitąmet jau turėsime ir kitokį, dar išskirtinesnį būdą Lietuvai populiarinti. Juk turime kuo didžiuotis – ji mūsų labai mylima,“ - teigė R. Volungevičius.

„Be abejonės, viena mūsų svajonių yra kada nors lenktyniauti su kur kas galingesne ir didesne jachta. Šįmet stebėjomės ir su baltu pavydu žvelgėme į didžiausių jachtų „Comanche“ ir „Rambler 88“ dvikovą –  tai pačios greičiausios pasaulyje jachtos.  Žinome, jog tokios jachtos ir mūsiškė nesulyginamos, bet juk svajoti galima? Ką gali žinoti, galbūt lietuviai ateityje galės pasirodyti ir sudalyvauti tokioje dvikovoje?“, - sakė būriuotojas.

Kartu R. Volungevičiumi plaukė, jėgas išbandė ir padėjo įvairus būrys tautiečių – gyvenančių Šv. Bartalomėjaus saloje, klaipėdiečių ar kitų mylinčių vandens sportą. Lietuvių planas ir svajonė yra įsigyti naują greitą laivą, sudalyvauti „Volvo Ocean Race VO65“ ir jėgas išbandyti lenktynėse aplink pasaulį.

„Les Voiles de st-Barth“ lenktynės, kuriose dalyvavo lietuviai, buvo susirinkę keli tūkstančiais dalyvių ir žiūrovų. Šių metų regatos laimėtojai – amerikiečiai Jim Clark and Kristy Hinze Clark ir jų 100 pėdų ilgio jachta „Comanche”, kuri specialiu užsakymu buvo gamina daugiau nei metus ir pasiekia maximalų 40 mylių per valandą greitį.

Raktažodžiai: AmbersailLTU - 1000jachtosregata

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai