Rugpjūčio 8, 2015
Gražiausi Londono maršrutai pasivažinėjimui dviračiu
Barbora Grigaliūnaitė
Kaip geriau dar pažinti miestą ir visiškai nenuvarginti kojų, jei ne dviračiu?

Londonas – fantastiškai gražus miestas. Tiesa, galbūt dėl miesto dydžio, o galbūt dėl to, kad esame tokie užsiėme, dažnai pamirštame, kad gyvename didingos architektūros ir nuostabių parkų pilname didmiestyje. N eveltui sostinės meras Borisas Johnsonas miestui padovanojo tūkstančius dviračių. 

„Londonietė” siūlo vienu iš miesto arba, jei turite, savo nuosavu dviračiu aplankyti vieną ar visus aprašytus gražiausius Londono dviračių maršrutus.

Temzė, Buckinghamo rūmai ir St. James Parkas 
Kelionės trukmė 1 val.

Londono metro nuvykite iki prie pat Temzės upės esančios Temple stoties. Čia pat galėsite sėsti ant vieno iš miesto dviračių ir pradėti kelionę nuostabaus grožio paupiu link Westminsterio. Čia pasukite pro Parlamentą link gražiojo St. James parko, kuriame aplankysite ir Buckinghamo rūmus. Kelionę galite baigti Green Park, aplink kurį gausu kavinių, kuriose galite pasimėgauti klasikine angliška arbatėle.

londoncalling.com nuotr. londoncalling.com nuotr.

Nuo Greenwicho iki Blackheatho kelio
Kelionės trukmė 2 val.

Šis dviratininkų pamėgtas maršrutas puikiai tiks sekmadieninei išvykai. Kaip žinia, nei vienas anglas sekmadienį negali apsieiti be sekmadieninio kepsnio (angl. Sunday roast). Sklinda gandai, kad bene geriausius sekmadieninius kepsnius kepa pube „Railway Inn” pietiniame Londone. Ant dviračių užšokite South Quay, Canary Wharf rajone. Mindami pasigrožėkite apraizgytais kanalais Docklands rajone. Pėsčiomis pereikite požeminiu tuneliu po Temzės upe. Greenwiche apžiūrėkite planetariumą bei įžymųjį Cutty Sark laivą. Kelionę baikite minėtoje aludėje, kurioje galėsite pasimėgauti nusipelnytais sekmadieniniais pietumis. 

londoncalling.com nuotr. londoncalling.com nuotr.

Nuo Tate Modern iki Tate Britain
Kelionės trukmė 50 min.

Tai - vienas iš įdomiausių dviračių maršrutų Londone, nes jo metu ne tik pasivažinėsite, bet ir aplankysite du žymiausius sostinės muziejus per vieną dieną. Tate Modern –  modernaus meno muziejus, įsikūręs ant Temzės kranto Southbank rajone. Tate Britan – klasikinio britiško meno muziejus, kurį bent kartą privalo aplankyti visi londoniečiai. Galite pradėti nuo jums patogesnės pusės, nes miesto dviračius rasite šalia abiejų muziejų.

londoncalling.com nuotr. londoncalling.com nuotr.

Hampstead Heath parko apylinkės
Kelionės trukmė 2 val.

Šiauriniame Londone esantis didžiulis Hamstead Heath parkas – tikra gamtos oazė. Gražus ne tik senais medžiais apsodintas parkas, bet ir aplinkui esančios apylinkės, kuriose gyvena patys tikriausi senieji londoniečiai. Nuo parke esančio Parlament kalno atsiveria kvapą gniaužianti Londono panorama. Kelionę galite pradėti ir dviračius pasiimti Castleheaven kelyje Camden Town rajone.

londoncalling.com nuotr. londoncalling.com nuotr.
Raktažodžiai: DviračiaiParkaiLondonasLaisvalaikisPasivaikščiojimai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai