Rugpjūčio 10, 2015
7 tobulos vietos vasaros iškyloms Londone
Loreta Dragūnaitė
Vaizdas nuo Primrose kalvos naktį. © Flickr nuotr.

Ne paslaptis, kad tikrai saulėti ir karšti orai Londone trumpalaikiai ir sunkiai nuspėjami, todėl vos išlenda saulė, norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje ir gryname ore. Secretldn.com sako, kad vienas maloniausių būdų gerai praleisti laiką - iškylauti. O tokiame didžiuliame mieste kaip Londonas pilna tam tinkamų vietų, tad tikrai raskite savo mėgstamiausią.

Primrose kalva 

Šiaurinėje Regento parko dalyje yra Primrose kalva, nuo kurios matosi ko gero vienas gražiausių Londono vaizdų. Tai populiari iškylų ir aitvarų skraidinimo vieta. Primrose kalva yra atvira erdvė, todėl daugelis medžių specialiai „laikomi“ žemiau, kad neužgožtų gražaus vaizdo. Ypač sako, kad čia gražu temstant. Tiesa, ant kalvos šlaito auga ąžuolas vadinamas "Šekspyro medžiu": 1864 metais ąžuolas buvo pasodintas minint 300-ąsias Šekspyro gimimo metines.

Primrose Hill. Pinterest nuotr. Primrose Hill. Pinterest nuotr.

Fulham rūmų sodai

Tai 13 akrų saugomas kraštovaizdis. Pagrindinė teritorija apima miškus, pievas, vejas ir XVIII amžiaus sienelėmis aptvertą sodą, tobulai tinkantį gero laiko praleidimui su šeima ar maloniai pasibūti su draugais. Tai viena iš tų retų Londono oazių, į kurias įžengus mėgaujiesi akimirkomis, o visos problemos ir rūpesčiai atrodo išnyksta pasakiškai gražiame vaizde.

Fulham rūmų sodas. Flickr nuotr. Fulham rūmų sodas. Flickr nuotr.

Jesus Green vieta, Hackney rajone    

Jei jūs nenorite patys ruošti maisto iškylai ‒ o valgyti vis tiek norisi ‒ kodėl neišbandžius „Jesus Green” Hackney rajone. Be to, sekmadieniais netoliese dirba „Columbia Road Flower” turgus (atsidaro nuo 8 val.) ‒ puiki vieta pašmirinėti rytais kol eisite pietauti. Šalia šio žavaus trikampio taip pat yra „Brick Lane” turgelis, kuriame rasite daug įdomių ir skanių dalykėlių. Na, o jei jūs nenusiteikę vaikščioti po turgų, apsilankykite „Motherclucker” kavinėje.

Columbia Road Market.Flickr nuotr. Columbia Road Market.Flickr nuotr.

Kew sodai 

Žmonėms, taupantiems laiką, Kew sodai yra vienas geresnių pasirinkimų. Sumokėję kelis svarus (suaugusiems bilietas kainuoja  £10, vaikams ‒ nemokamai), jūs rasite daug įvairių pramogų: nuo ekskursijos medžių takais medelyne iki koncertų ar filmų po atviru dangumi. Pastarieji dažniausiai rengiami vakarais.

Japoniškas sodas Kew sode. Flickr nuotr. Japoniškas sodas Kew sode. Flickr nuotr.

Postman parkas, šalia St Paul katedros

Jei jūs pageidaujate ramiai praleisti laiką, tuomet užsukite į Postman parką. Pasukus už kampo netoli St Paul katedros, pateksite į vietą, tobulai tinkančią apmąstymams ir pasvarstymams. Be to, čia yra 50 keraminių lentelių, dedikuotų žmonėms, kurie žuvo gelbėdami kitus. Jūsų tikėjimas žmonėmis per kelias minutes gali neatpažįstamai sustiprėti.

Postamn's park. Pinterest nuotr. Postamn's park. Pinterest nuotr.

Hampstead šilas              

Hampstead yra viena populiariausių atvirų vietų Londone, nuo Trafalgaro aikštės nutolusi tik 6 kilometrus. Tai neabejotinai graži vieta, kurioje galite įšokti atsigaivinti į vieną iš trijų tvenkinių. Taip pat čia yra zoologijos sodas, lengvosios atletikos trasa, švietimo centras, įvairios paslaugos vaikams. Šis kraštovaizdis gali pasigirti įvairia laukine gyvūnija, sporto ir poilsio zonomis vienoje vietoje.

Hampstead šilas. Pinterest nuotr. Hampstead šilas. Pinterest nuotr.

Crystal rūmų parkas    

Daugelis Londono parkų ar sodų turi vienokių ar kitokių meno dirbinių, tačiau nei vienas jų neturi to, ką galite pamatyti „Crystal” rūmų parke ‒ jūros periodo parko dinozaurus, pastarieji, beje, yra tokio dydžio, kokio buvo tikri dinozaurai. Be to, aplankyti šią vietą nieko nekainuoja. Taip pat čia rasite žaidimų aikšteles vaikams, labirintą, o kartas nuo karto rengiami koncertai.

Crystal  rūmų parkas. Pinterest nuotr. Crystal rūmų parkas. Pinterest nuotr.

 

Raktažodžiai: IškylosVasaraparkaiLondonaslaisvalaikispasivaikščiojimai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai