Vasario 13, 2015
Paroda: lietuvė dailininkė laužo šimtmečių britų tradicijas
londoniete.lt
Birutė Nomeda Stankūnienė - pirmoji lietuvė, kurios darbai bus eksponuojami Šerbono abatijoje. © Organizatorių nuotr.

Daugiau nei septynis šimtmečius gyvuojančioje Šerborno abatijoje galimybės surengti savo darbų ekspoziciją dar neturėjo nė vienas lietuvis. Tačiau šią tradiciją keičia dailininkė Birutė Nomeda Stankūnienė. Surengti tapybos darbų paroda „Sveikas gyvenime“ autorę  pakvietė Šerborno abatijos vikaras.

Ekspozicijoje bus galima išvysti 17 dailininkės darbų, kurie subtilių ir dramatiškų spalvų kalba bei intriguojančiais vaizdiniais atskleidžia žmogaus vidines keliones susitaikymo link. Paroda, kuri bus eksponuojama krikščioniškuoju Gavėnios metu, taip pat kvies atsigręžti į save, analizuoti savo gyvenimiškąją patirtį.

Vienas iš dailininkės darbų (Organizatorių nuotr.). Vienas iš dailininkės darbų (Organizatorių nuotr.).

Kiti dailininkės darbai iš darbų ciklo „Klevo lapo istorija“ išplėčia ir papildo gyvenimo iššūkių suvokimo ir priėmimo temą. Šie darbai atspindini žmogaus gyvenimo etapus per įtaigią klevo lapo metaforą.

Dailininkė gimė ir augo sovietų okupuotoje Lietuvoje. Dailininkės tapybos darbai daugiau kaip 25 kartus buvo eksponuojami nacionalinėse ir tarptautinėse paradose. B. Stankūnienės darbus įsigijo privatūs meno kolekcininkai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Olandijos, Danijos, Jungtinės Karalystės ir JAV.

Renginio laikas: Vasario 21 d. – Kovo 28 d., kiekvieną dieną – nuo 8 iki 16 val.


Renginio vieta: Šerborno abatija,  3 Abbey Close, Sherborne, Dorset DT9 3LQ

 

Raktažodžiai: Birutė Nomeda StankūnienėDailėMenasParodos.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai