Liepos 30, 2012
Lietuvos krepšinio ambasada - olimpinio Londono centre
LONDONIETE,
Ištikimiausias krepšinio sirgalių lyderis Sėkla (centre) patikino bursiąs visus sirgalius ir Londone. Sirgalių ambasadai parinkta alinė „Montagu Pyke“ garsėja erdviomis ir šviesiomis buvusio kino teatro erdvėmis, galinčiomis sutalpinti didelę sirgalių minią.

Savaitgalį Londone duris atvėrė Lietuvos krepšinio sirgalių ambasada, kuri veiks visą Olimpinių žaidynių laikotarpį. Visai šalia Londono Soho rajono įsikūręs „Montagu Pyke“ tapo Lietuvos krepšinio sirgalių žaidynių stebėjimo ir pergalių šventimo epicentru, o taip pat ir oficialiu visos Lietuvos olimpinės delegacijos baru. Planuojama, kad pasibaigus varžyboms čia susitikti ir pabendrauti su sporto mėgėjais užsuks ir Lietuvos olimpinės rinktinės sportininkai.

Į milžinišką sporto barą „Montagu Pyke“ Lietuvos sirgalius kviečia ilgametis Lietuvos olimpinio komiteto ir krepšinio rinktinės rėmėjas „Švyturys“. „Švyturio“ remiama šalies krepšinio ir visos olimpinės rinktinės sirgalių ambasada Londone bus didžiausia ir labiausiai uždeganti iš visų buvusių. Pabrėždami ilgametę savo paramą krepšiniui ir Lietuvos rinktinei, mes aistruoliams sudarysime visas sąlygas švęsti pergalę taip, kaip Lietuvoje“, – žada „Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas.

Sirgalių ambasadai parinkta alinė garsėja erdviomis ir šviesiomis buvusio kino teatro erdvėmis, galinčiomis sutalpinti didelę sirgalių minią. Olimpiados metu „Švyturio“ alus joje bus parduodamas už specialią, žemesnę nei kituose baruose, kainą, o varžybas bus galima stebėti moderniuose plazminiuose televizoriuose. Pagrindinis „Montagu Pyke“ ekranas – didžiausias visame Londono West End'e. Barų tinklui „JD Wetherspoon“ priklausantis alaus restoranas yra įsikūręs 105-107 Charing Cross Road.

Pirmąjį Lietuvos krepšinio sirgaliams skirtą barą „Švyturys“ įkūrė dar 2005 metais Belgrade, kai šalies rinktinės vyrai kovėsi, kad apgintų Europos čempionų titulą. Tada Lietuvos aludariai sumanė sukurti tikrą šalies sirgalių „oazę“, kurioje nuolatos skambėtų šalies rinktinę palaikančios dainos ir šūkiai. Iniciatyva pasiteisino su kaupu – čia gimė pirmosios tradicijos švęsti pergales ragaujant gyvą pilstomą lietuvišką alų. Iš baro apie čempionato eigą pasakodavo žurnalistai, o po paskutinių rinktinės varžybų susitikti su sirgaliais atvyko ir krepšininkai, treneriai bei delegacijos nariai.

2007 metais Europos čempionato metu Madride „Švyturys“ įkūrė net du barus – jie veikė šalia pagrindinių čempionato arenų „Telefónica Madrid Arena“ ir „Palacio de la Comunidad de Madrid“. Iš jų savo foto tinklaraštį vedė Lietuvos sirgalių lyderis Sėkla. Čia Lietuvos sirgaliai trankiai pažymėjo rinktinės Europos čempionate iškovotą bronzą.

Paskatinti krepšininkų, pasižymėjusių olimpiadoje Pekine, ambicijų čempionato 2009 metais Lenkijoje metu, „Švyturio“ aludariai tuo metu įkūrė net keturis barus. Deja, ten pergales švenčiančių lietuvių sirgalių skanduotės taip ir nesuskambėjo... O Turkijos sostinėje Stambule 2010-aisiais galimybes įkurti erdvią lietuviško krepšinio ambasadą ir kaip reikiant atšvęsti jau Kęstučio Kemzūros komandos pergales ribojo šios šalies papročiai.

Jau dvylika metų „Švyturio – Utenos alaus“ teikiama parama Lietuvos krepšinio rinktinei bei klubinėms komandoms viršija 25 milijonus litų. Šalies aludariai taip pat yra nuolatiniai Lietuvos olimpinio komiteto rėmėjai.

 

Raktažodžiai: KrepšinisSports CafeOlimpiadasportassirgaliai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta