Birželio 16, 2010
Lietuviška parduotuvė Londone virto kultūros klubu
LONDONIETĖ,
© www.smstudio.co.uk
Rytų Londone, Esekse dar neseniai lietuviškas prekes siūliusi parduotuvė virto kultūros klubo 'Romuva' patalpomis.  
 
“Visiškai nesigailiu uždariusi parduotuvę. Tai niekada nebuvo mano sritis, - įkurtuvių vakaro metu praėjusį šeštadienį Londonietei pripažino klubo vadovė Zita Skudžinskienė.  - Visą gyvenimą dirbau kultūros srityje, buvau kultūros namų direktorė, vėliau - kultūros skyriaus metodininkė. Net ir parduotuvė daugeliui atrodydavo kaip muziejus, visi stebėdavosi, kad ji taip išpuošta”.  
 
Praėjusiais metais grupės entuziastingų Londono lietuvių įkurtas kultūros klubas 'Romuva' jau suorganizavo 'Žaviausia lietuvė JK 2010' rinkimus. “Tai buvo pirmasis mūsų renginys, kuris parodė kaip užsienyje gyvenantys lietuviai nori kurti, dalyvauti, bendrauti. Moterys su tokiu užsidegimu ruošėsi konkursui. Pirmuoju renginiu ir džiaugiuosi, ir žinau, kad jame buvo daug klaidų. Jas labai atsakingai išstudijavome ir bandysime nekartoti”, - konkursą prisimena Zita. 

Moteris pasakoja, kad būtent besiruošiant šiam konkursui juodu su vyru uždarė lietuviškų prekių parduotuvę ir patalpas skyrė repeticijoms. 
 
Pasak Z. Skudžinskienės, klubo 'Romuva' tikslas – suvienyti lietuvius menininkus, gyvenančius Anglijoje. “Prisijungti prie mūsų veiklos gali, kas tik nori. Juk tiek yra dainuojančių, grojančių, rašančių, kūrybingų žmonių. Jau dabar prie klubo veiklos yra prisijungę dainininkai, kompozitoriai, fotografai, poetai. Kadangi patalpos nėra labai didelės, tai čia dažniausiai organizuosime kamerinius vakarus, poezijos skaitymus, gyvos muzikos koncertus”. 
 
Klubo 'Romuva' patalpų atidarymo akimirkos. Foto: smstudio.co.uk. 
 
Artimiausias 'Romuvos' projektas - 'Mis Lietuvaitė JK 2010' konkursas. “Planavome jį surengti vasarą, tačiau sulaukėme merginų prašymų nukelti konkursą į rudenį, nes daugelis ruošiasi egzaminams ar iškeliauja vasaros atostogų”,  - pasakoja Zita. Organizatoriai merginas vis dar kviečia registruotis konkursui.   
 
Reikalavimai labai paprasti: 17-25 metų amžius. “Kitokių reikalavimų kaip ir nėra, nes mes rinksime ne modelį, o protingą, šaunią, talentingą ir gražią merginą”, - tikina klubo 'Romuva' vadovė.   Norinčioms dalyvauti konkurse tereikia užpildyti specialią anketą ir kartu su dviem nuotraukom  siųsti adresu [email protected]. Į iškilmingą merginų pasirodymo vakarą organizatoriai žiūrovus planuoja  pakviesti rugsėjo 25 dieną. 
 
'Mis Lietuvaitė JK 2010' dalyvės anketą galite rasti apsilankę šiame puslapyje >
 
Zita Londonietei užsiminė ir apie kitus projektus. “Labai daug visko esame prigalvoję. Kartu su JK lietuvių bendruomene rinksime talentingiausią tautietį. Renginys bus skirtas visiems, kas sugeba  kažkuo nustebinti. Bus panašu į 'Dvi minutes šlovės' ar kitus talentų šou. Konkursą planuojame daryti dviem turais, apjungti lietuvius, gyvenančius kituose JK miestuose“.
 
Zita Skudžinskienė. Foto: smstudio.co.uk.

'Romuvos' vadovė žada nepamiršti ir mažųjų lietuvaičių.  „Vaikams skirsime tikrai daug dėmesio. Svajojame nuo rudens surinkti 2 – 5 metų vaikų dramos studiją. Pirmas spektaklis, kurį paruošime, bus 'Grybų karas'“.  
 
„Patalpose galės repetuoti ir muzikantai. Per mėnesį rinksime tik labai simbolinį mokestį už elektrą ir kitus būtiniausius reikmenis, - klubo įkurtuvėmis džiaugiasi Zita. - Norėtųsi, kad žmonės grįžtu prie saviveiklos, meno, jiems įdomios ir malonios kūrybinės veiklos“. 
 
Klubas 'Romuva' 
109 Upminster Road South
 
Rainham, Essex 
RM13 9AA 
E: [email protected] 
M: 07916566057   

 


Raktažodžiai: Romuvakultūramenas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta