Gruodžio 11, 2018
Žymiausia Lietuvos balerina Jurgita Dronina šoks Londono Coliseum teatre
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Jurgita Dronina, „Gulbių ežeras“. © Foto: English National Ballet.

Klajūnė balerina Jurgita Dronina sausį šoks the London Coliseum teatre. Kaip Anglijos nacionalinio baleto primabalerina, čia ji atliks pagrindinius vaidmenis baleto spektakliuose Swan Lake ir Manon. 

Swan Lake (liet. „Gulbių ežeras“) yra tikriausiai žinomiausias klasikinis baleto spektaklis pasaulyje. Sukurtas XIX a. antrojoje pusėje, jis iki šiol žavi žiūrovus Princo Zigfrydo ir gulbių karalienės Odetos tragiškos meilės istorija bei nostalgiškaja P. Čaikovskio muzika. Pagrindinį Odetos ir Odilijos vaidmenį atliekanti Jurgita Dronina įvertinta kritikų kaip „įkūnijanti visą lyriškumą ir žavesį, būtiną dvigubai rolei – pažeidžiamumą Gulbių karalienės Odetos interpretacijai ir užburiantį šaltumą bei sklandumą Odilijai“ (The Sphinx).

Šokėja Odetos ir Odilijos vaidmenis atliks spektakliuose sausio 3 d. 19:30, sausio 6 d. 14:30 ir sausio 12 d. 14:30. Bilietai nuo £14. Daugiau informacijos: londoncoliseum.org/swan-lake.

Balete Manon pasakojama amžinai universalaus pasirinkimo tarp meilės ir turtų tragedija. Spektaklio veiksmas vyksta XVIII a. Paryžiuje ir yra kupinas aistros ir didybės. Pirmąkart jis rodytas 1974 m. Londone. Manon vaidmenį atliekanti Jurgita Dronina kritikų apibūdinta kaip „gniaužianti kvapą“ (North West End), „aktorė-šokėja pačioje savo viršūnėje“, „kerinti“ (Seeing Dance).

Balerina pagrindinį Manon vaidmenį atliks spektakliuose sausio 17 d. 14:30 ir sausio 19 d. 19:30. Bilietai nuo £12. Daugiau informacijos: londoncoliseum.org/manon.

Jurgita Dronina – bene žymiausia pasaulyje lietuvė baleto šokėja, aukščiausio rango užsienio baleto teatruose sušokusi pagrindinius vaidmenis visuose klasikiniuose baleto spektakliuose. Gimusi Saratove, augusi Vilniuje, baleto išsilavinimą J. Dronina įgijo M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Jau joje atsiskleidė ypatingas šokėjos talentas ir užsispyrimas. Šokdama Švedijos karališkajame balete  ir Nyderlandų nacionalinio baleto trupėje ji užėmė primabalerinos titulą, kurį įgyjo būdama vos 22-ejų.

Prieš trejus metus J. Dronina prisijungė prie Kanados nacionalinio baleto trupės, o už dviejų metų – dar ir Anglijos. Nors daugeliui dirbti Anglijoje reikštų mesti darbą Kanadoje, iššūkius dievinanti šokėja dabar yra primabalerina dviejose trupėse, atskirtose Atlanto vandenyno. J. Dronina kritikų pripažįstama kaip pasiekusi savo karjeros viršūnę, tačiau ji pati sustoti nežada.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai