Rugsėjo 19, 2017
Žymiajame Londono Chelsea rajone - lietuvės dailininkės darbų paroda, kurią įkvėpė ir Facebook
Živilė Kasparavičiūtė.

Londoniečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti Londone gyvenančios ir kuriančios dailininkės Živilės Kasparavičiūtės personalinėje tapybos darbų parodoje „Tuščia vieta viduje“, kuri tyrinėja šiuolaikinio žmogaus dvasią šiame sparčiam tempui pasidavusiame pasaulyje.

Parodą įkvėpė menininkės sutikti žmonės ir socialiniai tinklai. Jos centre – vidinė šiuolaikinių asmenybių, dažnai apsėstų vien savęs, pasinėrusių į vidinius mūšius ir gražių savo asmeninių fasadų kuravimą, būklė. Užuot siūliusi jaudinantį eskapizmą, ji, nesiekdama teisti ar moralizuoti, kviečia žiūrovą įvertinti realybę, pripažinti savo vidinę būseną ir būti nuoširdžiu su pačiu savimi.

Whenever I Look You in the Eye, I Can't Help but Ask: Why Can't You Pull Yourself Together? Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas. Whenever I Look You in the Eye, I Can't Help but Ask: Why Can't You Pull Yourself Together? Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas.
You Want To Play Games? Go Use Your Head, Mister! Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas. You Want To Play Games? Go Use Your Head, Mister! Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas.

Živilė siekia užfiksuoti emocijas per abstrakčių ir figuratyvių vaizdų sintezę. Paklausta apie svarbiausius parodos akcentus, ji remiasi keleto paveikslų temomis: „Mano galva įstrigo smėlyje ir aš augu neapykantos tamsoje. Įsivaizduoju, kad šypsausi ir spindžiu, bet iš tikrųjų mano sustingusi šypsena tik parodo kartėlį. Aš susigūžtu ir liepsnoju, kai tik suprantu, kad kelias, kuriuo einu, neveda ten, kur mano širdis. Laikas bėga! Ar neturėčiau susiimti?“

Živilės darbuose tyrinėjamas žmogaus laikinumas ir laiko tėkmė, buvimas drauge ir vienatvė, demaskuojami vidiniai demonai. Živilės darbuose tyrinėjamas žmogaus laikinumas ir laiko tėkmė, buvimas drauge ir vienatvė, demaskuojami vidiniai demonai.

Živilė Kasparavičiūtė (g. 1989 m. Alytuje) – Londone gyvenanti ir kurianti dailininkė, įkvėpimo besisemianti iš tradicinės ir socialinės žiniasklaidos, savirefleksijos ir asmeninių santykių. Neturėdama formalaus meninio išsilavinimo, Živilė kuria ne remdamasi išmoktomis tapybos taisyklėmis, o vadovaudamasi intuicija, nevengdama spontaniškumo.

2011 m., paskutiniais lietuvių filologijos studijų Vilniaus universitete metais, Živilė išvyko naujų potyrių ieškoti į Londoną. Vos pasiėmusi universiteto diplomą, griebėsi teptukų, kurių nepaleidžia iki šiol. „Gyvenimo patirtis parodė, kad kūrybinė veikla yra reikšminga mano identiteto dalis, suteikianti prasmės kasdienybei, padedanti nepasiklysti saviieškos kelyje ir statyti tiltus tarp vidinio ir išorinio pasaulių“, – šitaip tapybos vietą savo gyvenime apibūdina menininkė.

Živilės darbuose tyrinėjamas žmogaus laikinumas ir laiko tėkmė, buvimas drauge ir vienatvė, demaskuojami vidiniai demonai. Dažnai atkreipiamas dėmesys į savimonę ir nepaliaujamas vidininio pasitenkinimo paieškas. 

Paroda „Tuščia vieta viduje“ veiks rugsėjo 18 – spalio 1 d. Čelsio galerijoje (Chelsea Gallery, Old Town Hall) adresu King's Road, London SW3 5EE. 

Galerijos darbo laikas:
I, II, IV 09:30–20:00
III, V, VI 09:30–17:00
VII 13:00–17:00 

Dėl papildomos informacijos rašykite Živilei Kasparavičiūtei el. paštu [email protected]

Živilė Kasparavičiūtė – Londone gyvenanti ir kurianti dailininkė, įkvėpimo besisemianti iš tradicinės ir socialinės žiniasklaidos, savirefleksijos ir asmeninių santykių. Živilė Kasparavičiūtė – Londone gyvenanti ir kurianti dailininkė, įkvėpimo besisemianti iš tradicinės ir socialinės žiniasklaidos, savirefleksijos ir asmeninių santykių.
Sometimes I Find Myself in a Dark Place. Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas. Sometimes I Find Myself in a Dark Place. Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas.
I Will Die Happy And Beautiful. Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas. I Will Die Happy And Beautiful. Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas.
#LOVEMYLIFE. Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas. #LOVEMYLIFE. Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas.
No Way Out. Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas. No Way Out. Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas.
Over-Thinker Playing His Concertina (Trapped in his mind, playing the same melody over and over again... Time's ticking, isn't he about to lose in this fast-paced world?). Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas. Over-Thinker Playing His Concertina (Trapped in his mind, playing the same melody over and over again... Time's ticking, isn't he about to lose in this fast-paced world?). Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbas.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai