Kovo 18, 2015
Portretų paroda: barzdotos moters meilė sau atėjo per religiją
Natalija Voronina
Madingiausių barzdų portretų paroda surengta kovojant prieš odos vėžį. © Natalijos Voroninos nuotr.

Fotografas Mr Elbank, kurio barzdočių portretus šiuo metu eskponuoja „Somerset House“,  fotografuoti šiuo metu itin populiarią barzdų tendenciją pasirinko nesivaikydamas mados, o kilnaus tikslo vardan. Menininką įkvėpė labdaros renginys Australijoje, kuris buvo skirtas kovai su odos vėžiu. Meninkas Mr Elbank tęsia gerumo grandinę ir tikisi, kad, pamatę parodą,  žmonės labiau rūpinsis savo sveikata, ir ypatingai – oda.

Visi fotografijų herojai buvo kruopščiai atrinkti iš daugiau nei 1200 kandidatų. Kiekvienas iš išrinktųjų yra asmeniškai prisidėjęs prie projekto – portretų modeliai dalinasi žinia apie odos problemas su savo gerbėjais  ir ragina žmones kuo dažniau tikrintis odos būklę.

Parodoje fotografijų galima išvysti ir portretų su barzdotomis moterimis. Vieną iš herojų, Harnaam Kaur, „Londonietė“ sutiko lankydamasi parodoje. Jauna moteris ne tik sutiko nusifotografuoti, draugiškai šypsojosi, bet ir nė kiek nesivaržė prieš nustebusias lankytojų akis – juk ne kasdien gali išvysti moterį, turinčią solidžią vyrišką barzdą bei ūsus.

„Londonietės" žurnalistė Natalija Voronina su barzdota moterimi, kuri pagaliau pamilo save. „Londonietės" žurnalistė Natalija Voronina su barzdota moterimi, kuri pagaliau pamilo save.

Visgi moters gyvenimas nėra toks džiugus ir paprastas – ji kenčia nuo hormonų sutrikimo. Plaukai pradėjo dengti visą moters kūną vos jai suėjo vienuolika metų. Dėl plaukuotumo mokykloje iš jos vaikai šaipydavosi, o ji neapsikentusi užgauliojimų, žalojo save ir bandė žudytis.

Laimei, pasirinkusi Sikh religiją, kurioje draudžiama kirpti bet kokius savo kūno plaukus, ji atrado ramybę. Dabar moteris tvirtina, mylinti save tokią, kokia ji yra.

Po skaudžių išgyvenimų Harnaam pasirinko dirbti organizacijoje, kovojančioje prieš patyčias, taip pat nusifilmavo trumpametražiniame filme, kuris sulaukė daugybės teigiamų atsiliepimų.

Aplankyti parodą bei pasigrožėti įspūdingais foto portretais dar spėsite, o galbūt taip pat sutiksite ir ne vieną fotografijos herojų bei turėsite progą sužinoti jo istoriją!

Renginio laikas: Paroda veiks iki kovo 29 dienos, 10-18 val. kasdien. Įėjimas nemokamas.
Renginio vieta: „Somerset House", Strand, London WC2R 1LA

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai