Vasario 10, 2020
Per 2020-ųjų „Oskarų“ dalybas geriausiu filmu pripažinta Pietų Korėjos juosta „Parazitas“
Juodojo humoro komedija „Parazitas“ (Parasite, Gisaengchung) sekmadienį laimėjo „Oskarą“ kaip geriausia metų juosta.

Pietų Korėjoje sukurta juodojo humoro komedija „Parazitas“ (Parasite, Gisaengchung) sekmadienį laimėjo „Oskarą“ kaip geriausia metų juosta ir pateko į istoriją kaip pirmasis filmas ne anglų kalba, pelnęs prestižiškiausią Holivudo apdovanojimą.

„Parazitas“, vaizduojantis neturtingą pietų korėjiečių šeimą, įsibraunančią į vienus turtingus namus, pelnė iš viso keturias „Oskaro“ statulėles, nors daugelis manė, kad JAV Kino meno ir mokslo akademija neskirs daug dėmesio Azijos filmui, rodomam su angliškais subtitrais.

„Po laimėjimo geriausio tarptautinio filmo kategorijoje maniau, kad šiai dienai jau viskas ir ruošiausi pailsėti“, – šmaikštavo linksmai nusiteikęs kino kūrėjas Bong Joon-ho (Bong Džunho), atsiimdamas geriausio režisieriaus „Oskarą“. Jis pažadėjo audringai švęsti – „gerti iki pat kito ryto“.

Tačiau didžiausiu sukrėtimu tapo, kad „Parazitas“ laimėjo ir geriausio filmo kategorijoje, aplenkdamas daugelio favorite laikytą dramą apie Pirmąjį pasaulinį karą „1917“.

„Atrodo, kad šis metas – labai palankus istorijos momentas“, – filmo prodiuserė Kwak Sin-ae (Gvak Sinė) sakė kino teatro „Dolby Theatre“ salėje susirinkusioms Holivudo garsenybėms.

„Parazitas“ taip pat laimėjo geriausio tarptautinio filmo kategorijoje ir tapo pirmuoju Azijos filmu, gavusiu „Oskarą“ už geriausią originalų scenarijų.

„Tai yra pats pirmasis „Oskaras“ Pietų Korėjai. Ačiū jums“, – Bong Joon-ho sakė atsiimdamas pastarąjį apdovanojimą kaip vienas iš filmo scenarijaus autorių.

Jis taip pat pagerbė savo vaikystės didvyrį ir į geriausio režisieriaus „Oskarą“ pretendavusį Martiną Scorsese (Martiną Skorsezę), išprovokuodamas atsistojusių žiūrovų plojimus kino veteranui, nominuotam už juostą „Airis“ (The Irishman).

J. Phoenixo ir R. Zellweger pergalės

Prieš prasidedant 2020 metų „Oskarų“ dalyboms didžiausia sėkmė buvo prognozuojama „1917“ – režisieriaus Samo Mendeso (Semo Mendeso) naujoviškai ir asmeniškai juostai apie Pirmąjį pasaulinį karą, pasakojančiai apie du karius, kertančius „niekieno žemę“. Tačiau šis filmas laimėjo tik geriausios kinematografijos, vaizdo efektų ir garso redagavimo kategorijose.

Tuo metu Joaquinas Phoenixas (Choakinas Finiksas) gavo savo pirmąjį „Oskarą“ kaip geriausias aktorius už vaidmenį filme „Džokeris“ (Joker), gavusiame daugiausiai Kino akademijos nominacijų.

Sakydamas emocingą kalbą aktorius piktinosi neteisingumu ir „egocentrišku požiūriu į pasaulį“, vedantį prie aplinkos naikinimo, o galiausiai atidavė pagarbą savo broliui aktoriui Riveriui, 1993-aisiais mirusiam nuo per didelės narkotikų dozės.

„Gyvenime buvau nenaudėlis“, - pripažino J. Phoenixas ir padėkojo Holivudui, kad jo „neatšaukė“, taip pat paragino kitus demonstruoti panašų atlaidumą.

Šešerius metus didžiajame ekrane nesirodžiusi Renee Zellweger (Renė Zelveger) įspūdingai sugrįžo, laimėjusi geriausios aktorės „Oskarą“ už vaidmenį filme „Džudi“ (Judy). Ji dedikavo savo laimėjimą Holivudo legendai Judy Garland (Džudi Garland).

„Judy Garland savo laiku nesulaukė šios garbės. Esu tikra, kad šis momentas yra pratęsimas pagerbiant jos palikimą“, – kalbėjo aktorė, priimdama savo antrąjį „Oskarą“.

Politiniai akcentai

Bradas Pittas (Bredas Pitas), pirmąkart pelnęs Kino akademijos apdovanojimą už vaidybą, laimėjęs geriausio antrojo plano „Oskarą“ už pasirodymą Quentino Tarantino (Kventino Tarantino) filme „Vieną kartą Holivude“ (Once Upon a Time... in Hollywood), buvo vienas iš keleto laureatų, savo kalbose akcentavusių politiką.

„Man sakė, kad čia turiu tik 45 sekundes, ir tai yra 45-omis sekundėmis daugiau, negu Senatas šią savaitę suteikė Johnui Boltonui (Džonui Boltonui)", – kalbėjo B. Pittas, turėdamas omenyje JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) apkaltos teismą, pasibaigusį jo išteisinimu.

Tuo metu geriausio dokumentinio filmo „Oskaras“ atiteko juostai „American Factory“, pasakojantis apie kinų milijardieriaus vėl atidarytą JAV gamyklą vadinamojoje Rūdžių juostoje ir prodiusuotas buvusio prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) ir jo žmonos Michelle (Mišel) kompanijos.

B. Obama savo „Twitter“ žinute pagyrė „sudėtingą, jaudinamą istoriją apie skausmingų ekonominių pokyčių labai žmogiškas pasekmes“.

„Oskaras“ už geriausią adaptuotą scenarijų atiteko satyrai apie nacius „Zuikis Džodžo“ (Jojo Rabbit), pasakojančiai apie berniuką, pasiduodantį fašizmui.

Filmo režisierius ir scenarijaus autorius Taika Waititi (Taika Vaititis), kuris yra maorių kilmės, išreiškė viltį, kad šis laimėjimas įkvėps „visus čiabuvių vaikus pasaulyje, norinčius kurti meną, šokti ir rašyti pasakojimus“.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: PasaulisOskarai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai