Birželio 13, 2016
Magiškiems vasaros vakarams: opera ir teatras po atviru dangumi Londone

Aktorių balsai susiliejantys su medžių šnarėjimu. Šiltas vasaros vakaras. Temstantis dangus ir įvairiaspalvės scenos šviesos. Šekspyro sonetai ir žvaigždės. Šie deriniai iš tiesų yra nepakartojami. Mūsų įspūdžiai apsilankius kine, teatre ir operoje po atviru dangumi Londone patys geriausi. Tad ir jums rekomenduojame. Išmintingi prieš eidami į teatrą atvirame ore pasirūpins pledais, peržiūrės orų prognozes ir atitinkamai pasiims skėčius ar apsiaustus nuo lietaus. Spontaniški ir drąsus tiesiog kantriai susitaikys su lemtimi. Bet vis dėlto, siūlytume pasistengti ir atsidurti tinkamu laiku tinkamoje vietoje, kada orai itin vasariški: tuomet teatras po atviru dangumi taps nepamirštama pramoga.

1. Regent's Park Open Air Theatre
Chester Rd, NW1, www.openairtheatre.com

Regent’s parko Open Air Theatre turbūt yra geriausiai žinomas lauko teatras Londone. Amfiteatras, su medine scena čia įsitaisęs parko viduryje, apsuptas medžių, tad spektaklis, galima sakyti, prasideda jau nuo pat įėjimo į teatrą. Ateikite anksčiau, atsigaivinkite gėrimais ir užkandžiais lauko kavinėje, restorane ar prisėskite tiesiog ant žolės. Teatro vasaros programa nenuvilia. Šį sezoną, nuo birželio 17 iki liepos 9 turite galimybę išvysti istorinę dramą Henrikas V. Vėliau , liepos 15 - rugpjūčio 27 dienomis, ant lauko scenos nužengs pompastiškas Jėzus Kristus superžvaigždė. Galiausiai sezoną pabaigs romantiška drama Puikybė ir prietarai (Pride and Prejudice) (nuo rugsėjio 2 iki17 dienos).

2. The Globe
21 New Globe Walk, SE1, www.shakespearesglobe.com

Visas pasaulis – tai scena. Šie Viljamo Šekspyro žodžiai seniau puošė Londono Šekspyro „Globe“ (Shakespeare'sGlobe) teatrą ir būdavo suprantami labai tiesiogiai: medinėse ložėse įsitaisę ar aplink sceną sustoję žiūrovai, jauni ir seni, pasiturintys ir vergetos, galėdavo nevaržomi lieti savo jausmus, šaukti iš nepasitenkinimo ar pasigėrėjimo, o drąsesni net išrėžti aktoriaus tekstą. Šioje Šekspyro šventovėje, Globe teatro pastate, ložės vis dar medinės, aplink sceną vis dar rikiuojasi publika, tik daug santūresnė nei Šekspyro laikais. Bet kokiu oru, per lietų ar sniegą be stogo stūksančiame teatro pastate pasirodymus susirinkusi minia stebi nuščiuvusi, tik retkarčiais nusikvatodama iš šmaikštesnių momentų. Tarp aktorių balsų skambėjimo ir scenos dekoracijų žvangėjimo tik karts nuo karto įsiterpia miesto garsai. Beje, 2012-aisias šio teatro scenoje žiūrovai stebėjo ir Eimunto Nekrošiaus režisuotą „Hamletą“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Andrius Mamontovas. Ištvermingiausieji ir galintys valandą kitą pastovėti ant kojų – stovimi bilietai aplink sceną kainuoja £5 – pigiau grybų. Sezono spektakliai: Vasarvidžio nakties sapnas (A Midsummer Night’s Dream) ( iki rugsėjo 11), Užsispyrėlės sutramdymas (The Taming of the Shrew ) ( iki rugpjūčio 6), Makbetas ( nuo birželio 6 iki spalio 1) ir Venecijos pirklys (The Merchant of Venice) ( spalio 4 -15). Šios vasaros akcentai – 946, pirmasis Globe spektaklis visai šeimai, ir Imogen – moderni Šekspyro kūrinio Cymbeline interpretacija.

3. The Scoop
Queen's Walk, SE1 2DB, morelondon.com/events/about/

The Scoop vadinamas amfiteatras įsikūręs tarp Londono ir Tower tiltų. The Scoop pilki laiptai atgyja kiekvieną vasarą, kada čia vyksta teatro, kino, muzikos vakarai. Renginiai nemokami, tačiau jei norite patogiai įsitaisyti, patartina ateiti gerokai anksčiau ir užsiimti vietą. Šalia teka  Temzės upė, puiki akustika koncertų metu pasiekia kiekvieną ausį ir vietos pakanka  800  piknikaujančių londoniečių. Įduboje įsikūręs amfiteatras yra šalia Londono mero buveinės (CityHall). Beje, neužmirškite šilto pledo, užkandžių ir gėrimų. Puikus vakaras garantuotas.

4. Opera Holland Park
Holland Park, W8, www.operahollandpark.com

Dažniausiai apie Holland parką sakoma, kad jis - paslaptingas ir ramus, jame nemindžikuoja turistų minios. Vasarą, po atviru dangumi, parke vyksta operos, teatro ir menų vakarai. Dar niekuomet neteko lankytis, taigi šis vasaros lauko teatras – Londonietės must see sąraše.  2016-ųjų sezonas (nuo birželio 7 iki rugpjūčio 13) labai vilioja, būtinai eisime: žiūrovai išvys tokius kūrinius kaip Iris, Bohema (La bohème), La Cenerentola, Šikšnosparnis (Die Fledermaus), Pikų dama (The Queen of Spades) ir šeimoms skirtą Alisą Stebuklų (Alice’s Adventures in Wonderland). Teatre valgyti nemandagu, bet kažkaip miela, kad šis teatras neprieštarauja jei atsinešite pikniko krepšį, o skubantys ir niekur nespėjantys pikniko krepšius gali užsisakyti iš teatro kavinės. Jei norite ne tik žiūrėti vaidinimą, bet ir piknikauti - būtinai rezervuokite staliuką iš anksto. Vis dėlto patariama pavakarieniauti prieš prasidedant vaidinimui.

5. Chiswick House
Conservatory Yard, W4, www.chgt.org.uk

Chiswick'o sodai įkvėpti senovės Romos architektūros, teatro, poezijos.  Čia stūkso egiptietiško ir romėniško tipo statulos, vandens kaskados, kolonos, sfinksai. Sodai supa didingą Chiswick House pastatą, šalia kurio dažniausiai ir vyksta vasaros renginiai. Šiais metais daug vaidinimų nežadama, bet, kaip sakoma, geriau keli geri: birželio 15 ir 16 dienomis žiūrovai išvys didingą, dramatišką, romantišką ir skausmingą Pučinio operą Tosca, kurioje partiją atliks ir Britain’s Got Talent nugalėtojas Paul Potts. Dramos ir scenos tik tiek. Toliau, birželio 19, Chiswick House specialų vakarą organizuoja legendinis džiazo klubas Ronnie Scott. Paskutinį vasaros mėnesį Luna Cinema pakvies pasižiūrėti kino filmų po atviru dangumi: rugpjūčio 2 (The Great Gatsby), 3 (Spectre) ir 4 (Grease) dienomis. Rekomenduojame pamatyti ir  laukinių vakarų įkvėptą cirko trupę - Giffords Circus, kurie pasirodys  nuo birželio 30 iki liepos 18 dienos.

6. Fulham Palace
Bishop's Ave, SW6, fulhampalace.org

Rugpjūčio 25 dieną Fulham Palace įvyks vienintelis šią vasarą, Walled soduose demonstruojamas vaidinimas, klasikinis vasaros kūrinys, tinkantis visai šeimai - Vasarvidžio nakties sapnas (Midsummer Night’s Dream). Rudenėjant, rugsėjo 20 ir 21 turite progą prigulti ant pagrindinės rūmų vejos ir pažiūrėti kino filmus Notting Hill ar Top Gun.

Belieka tikėtis palankių orų.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai