Gruodžio 15, 2017
Londono dizaino muziejuje - garsaus mados kūrėjo Alaia atminimui skirta paroda
Azzedine Alaïa ir modelis Elle McPherson.

Londono Dizaino muziejus kitais metais organizuoja parodą, skirtą iš Tuniso kilusiam pasaulinio garso prancūzų mados kūrėjui Azzedine'ui Alaia (Azedinui Alajai), kuris mirė šių metų lapkritį, būdamas 77 metų.

Paroda „Azzedine Alaïa: The Couturier“ vyks nuo gegužės 10 iki spalio 7 dienos. Joje bus pristatyta daugiau nei 60 drabužių modelių, atrinktų paties velionio dizainerio.

„Azzedine Alaia per visą savo gyvenimą buvo laikomas meistrišku mados kūrėju, sugebėjusiu parodyti begalinį moteriškų formų grožį rafinuočiausiu aukštosios mados lygmeniu“, – sakoma muziejaus pranešime.

„Dizaino muziejus pristatys šią unikalią ekspoziciją, kurią suplanavo pats A. Alaia, parodydamas savo aistrą madai taip, kaip norėjo, kad ji būtų pamatyta“, – nurodoma jame.

A. Alaia gimė 1940 metais žemdirbių šeimoje Tunise. Jis mokėsi skulptūros sostinės dailės mokykloje, o paskui įsidarbino vienoje kuklioje siuvykloje.

Į Paryžių jis persikėlė šeštojo dešimtmečio pabaigoje. Iš pradžių dirbo „Dior“ ir „Guy Laroche“ mados namuose, o paskui pradėjo savarankišką kūrybą ir išgarsėjo seksualiais, moteriškas formas išryškinančiais apdarais.

A. Alaia išgarsėjo praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. Labiausiai menininką išgarsino jo sukurti nedideli juodi šortai ir sijonai su užtrauktuku nugaroje – rūbai, tuo metu išryškinę savimi pasitikinčios moters siluetą.

Jis atsisakė gyventi tarptautinių mados savaičių ritmu, todėl rengdavo savo kolekcijų pristatymus atskirai ir ne per daug rūpinosi jų reklama.

Dėl pomėgio kurti formas išryškinančius, prie kūno prigludusius drabužius A. Alaia buvo vienu metu vadinamas „Prigludimo karaliumi“.

„Man patinka moterys“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP 2013 metais.

„Aš nesiekiu daryti naujų dalykų, būti kūrybingas, o tiesiog kuriu drabužius, kurie daro moteris gražias“, – kalbėjo jis.

BNS inf.

   

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai