Lapkričio 22, 2016
Bunda jau Baltija. Lietuvos, Latvijos ir Estijos kinas pasaulį pasieks po viena vėliava

2017 metai taps itin svarbūs Baltijos šalių kinui ir visoje Europoje juo besidomintiems žiūrovams. Kitų metų pradžioje startuoja unikalus kino sklaidos projektas “Baltic View” - internetinė kino platforma ir išskirtiniai kino renginiai.

Projektas leis lietuviško, latviško ir estiško kino mėgėjams pamatyti filmus, internete nepasiekiamus jokiais kitais legaliais būdais. Pirmaisiais “Baltic View” metais platformos prenumeratoriai galės pamatyti 25 filmus, po penkis penkiose kategorijose: “Jaunystė”, “Portretas”, “Laisvė”, "Šeimos ryšiai" ir “Klasika”.

Nuolat atnaujinamas turinys bus sudaromas atsižvelgiant į kino pramonės profesionalų (festivalių organizatorių, filmų institutų, kritikų ir kt.) ir žiūrovų nuomonę.

Populiarindamas Baltijos šalių kiną “Baltic View” taip pat rengs kino peržiūras įvairiose šalyse - pirmieji renginiai startuoja Londone ir Edinburge. Be to, filmų festivalių metu vyks specialūs renginiai, skirti populiarinti Baltijos kino kūrėjus ir jų filmus. 

Jau dabar Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionaliniai kino centrai įsitraukė į “Baltic View” ir imsis svarbaus vaidmens populiarinant naująją kino platformą. Projektas taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Jungtinės Karalystės kino bendruomene “Baltic Film Society”, kuri reguliariai organizuoja Baltijos kino renginius Škotijoje.

“Baltic View” inicijavo ir kartu su Lietuvos Kultūros ministerijos parama vysto tarptautinė kino gamybos ir platinimo kompanija “Kinomind Films”.

“Tarptautiniuose festivaliuose auga paklausa Baltijos šalių kinui - jis jau atsidūrė A sąrašo festivalių programose. Emigrantų bendruomenė Europoje ir kitur taip pat yra išalkusi filmų gimtąja kalba. Todėl “Baltic View” taps pirmuoju tarptautiniu projektu, pasauliui pristatysiančiu Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmus po bendra Baltijos kino vėliava. Be to, geriausių filmų pristatymai specialiuose kino renginiuose dar labiau paskatins šių filmų sklaidą jau tarptautiniu lygiu”, - sako Inesa Ivanova, “Kinomind Films” bendraįkūrėja.

Projektas jau pristatytas Rygos tarptautiniame kino festivalyje spalį, Minsko tarptautiniame kino festivalyje “Listopad” lapkritį, o lapkričio 21 dieną vyks pristatymas Talino tarptautiniame kino industrijos renginyje “Baltic Event”.

Londone, Toronte ir Vilniuje biurus turinti “Kinomind Films” užsiima filmų, televizijos ir skaitmeninės produkcijos kūrimu. Pagrindinis kompanijos tikslas - vystyti, gaminti ir populiarinti lietuviškus ir bendrus su kitomis šalimis kino projektus. Komandos narių filmografija apima 20 trumpametražių filmų ir penkis ilgo metro filmus prodiuserių pozicijose. Tarp pagrindinių dabar vystomų projektų yra “Happy Go Hopscotch” – edukacinis, tarptautinis projektas, skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams. Jis apima trumpo metro festivalinį animacinį filmą; interaktyvią edukacinę knygą; animacinį serialą vaikams; dirbtuves ir spektaklį.

Baltic View naujienas sekite čia: www.facebook.com/balticview

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai