Kovo 19, 2015
Laukinis rytų Londono dizainerio Alexanderio MxQueeno grožis
Barbora Grigaliūnaitė
Įspūdingus drabužius kuręs dizainerius iš Rytų Londono pats buvo kilęs iš neturtingos šeimos. © V&A muziejaus nuotr.

Šį pavasarį V&A muziejus pristato britų dizainerio Alexanderio McQueeno kūrybos retrospektyvą. A. McQueenas – vienas iš novatoriškiausių savo kartos dizainerių. Neeilinio talento ir sugebėjmų menininkas savo kūryboje trynė ribas tarp meno ir mados. Nepaisant to meto kritikos, dizaineris drąsiai naujausias technologijas maišė kartu su šimtmečiais tobulintomis tradicinėmis siuvimo technikomis.

„Tam, kad galėtume laužyti taisyklės – jas reikia labai gerai išmanyti. Štai todėl aš ir esu čia – laužyti taisykles, tačiau aukštinti tradiciją”, – kažkada yra sakęs dizaineris.

Žengiant į parodos erdvę nuo pat pirmųjų akimirkų tarsi iš lėto panyrama į tamsų, bet begalo intriguojantį, net šiek tiek gasdinantį, bet tuo pačiu be proto gražų Alexanderio McQueeno pasaulį.

„Kai aš būsiu miręs ir manęs seniai nebebus, aš noriu, kad žmonės žinotų, jog 21 amžius buvo pradėtas Alexanderio MxQueeno”, - pasitinka ant sienos užrašyti dizainerio žodžiai.

Alexanderis McQueenas gimė ir užaugo rytų Londono Stratford rajone. Jo tėvai buvo paprasti ir uždirbo nedaug - tėvas dirbo taksi vairuotoju. Daugybė jo drabužių buvo taip pat sukurti rytinėje miesto dalyje.

„Aš užaugau Londone. Čia yra mano širdis. Iš šio miesto aš semiuosi įkvėpimo”, - ant parodos sienos parašyta kita citata.

Kiekviena dizainerio kolekcija yra labai asmeniška. Įkvėpimo A. McQueenas sėmėsi iš sau artimos aplinkos. Retrospektyvoje stipriai jaučiamos menininką dominančios ir giliai analizuojamos temos. Einant iš kambario į kambarį atrodo, kad keliaujama per dizainerio sąmonės kerteles.

Iš viso parodoje pristatoma 240 Alexanderio McQueeno kurtų ansamblių bei aksesuarų. Tai yra didžiausias kada nors vienoje parodoje pristatytų dizainerio kurtų daiktų skaičius. Retrospektyvoje pamatysite visas - nuo pirmosios, dar Saint Martins magistratūros studijų baigimo proga 1992 m. Pristatytos iki paskutinės, tik po dizainerio mirties pabaigtos, kolekcijos.

Jei gyvenate arba panuojate šį pavasarį būti Londone, tiesiog privalote apsilankyti šioje parodoje

Paroda atidaryta nuo kovo 14 d. iki rugpjūčio 2 d. V&A muziejuje.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai