Spalio 16, 2016
Kas naujo Londone {spalis 2016}
The Vulgar: Fashion Redefined

“Aš taip džiaugiuosi, kad gyvenu pasaulyje, kuris turi spalio mėnesį. Būtų siaubinga, jeigu reikėtų iš rugsėjo iškart peršokti į lapkritį, ar ne?”, - sako kanadiečių rašytojos Lucy Maud Montgomery romano “Anė iš Žaliastogių” raudonplaukė herojė. Spalio mėnuo romane aprašomas labai gražiai: slėnyje pageltę beržai, spindintys įsaulyje kaip auksas, už sodo rausvantys klevai, laukinės vyšnios prie tako pasidabinusios tamsiai raudona ir žaliai bronzine spalva, pievose sužėlusiais atolais.

Spalio spalvose maudosi ir Londonas. Ir ne tik spalvose, bet ir renginių, naujų parodų, įdomybių gausybėje.

Wonderlab
kur: Mokslo muziejus (Science Museum), Exhibition Rd, Londonas SW7 2DD
kada: kasdien 10 – 18val.
kiek: bilietai į Wonderlab kainuoja £8 suaugusiems, £6 vaikams. Įėjimas į Mokslo muziejų – nemokamas.
i: www.sciencemuseum.org.uk


Vaikiškam smalsumui ribų nėra: kas, kur, kodėl, kaip? Tad ši nauja galerija Londono Mokslo muziejuje mažiesiems kodėlčiams tikrai patiks. Suaugusiems taip pat labai rekomenduojame, nes smalsumui - amžius ne riba. Spalio mėnesį duris atvėrusios galerijos įrengimas kainavo £6 milijonus ir ji yra 60 proc. didesnė nei prieš tai čia buvusi Launchpad. Vaikai ir suaugę interaktyvioje Wonderlab galerijoje galės eksperimentuoti su įvairiais eksponatais, mokslo tematika: sužinosite įdomių faktų apie šviesą, erdvę, matematiką, garsą, galėsite išbandyti cheminius eksperimentus. Daug kas piktinasi, kad įėjimas į šią galeriją vaikams ir suaugusiems bus mokamas. Bet jūsų išleisti keli svarai – investicija į mokslą ir žinias. O jei keliaujate su atžalomis – ką gali žinoti, gal tai bus vieta, kurioje kažkas pasakys: “užaugęs būsiu mokslininku”. Na o jei keliaujate be vaikų – tuomet rekomenduojame vengti vaikų atostogų, savaitgalių. Kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį Mokslo muziejuje organizuojami specialūs vakarais suaugusiems -  Science Museum Lates, o 2017 sausio mėnesį Wonderlab ruošia vakarą specialiai suaugusiems. Jau laukiam.

Picasso Portretai (Picasso Portraits)
kur: Nacionalinė Portretų Galerija (National Portrait Gallery), St Martin's Place, Londonas WC2H 0HE
kada: iki vasario 5 d., 2017, kasdien 10 – 18val., vėlyvi vakarai: ketvirtadienį, penktadienį: 10 – 21 val.
kiek: standartinio bilieto kaina: £17
i: www.npg.org.uk


“Kiekviena kūryba pirmiausiai prasideda nuo sunaikinimo”. Tai viena iš ispanų dailininko, skulptoriaus, keramiko Pablo Picasso minčių. Nacionalinėje Portretų Galerijoje išvysite 75 Picasso kurtus portretus. Viena iš įdomiausių šio menininko savybių – skirtingi stiliai. Kartais net sunku patikėti, kad visus portretus nutapė vienas ir tas pats dailininkas. Vienas parodos kambarys skirtas pirmajai Picasso žmonai Olgai: pirmasis portretas – klasikinis, konservatyvus, Olga sėdi krėsle, šviesa krenta ant jos dailaus veido. Ant sienos priešais kabo Woman in a Hat pavadintas paveikslas, nutapytas tuo metu, kai į šipulius pabiro laiminga santuoka. Ta pati Olga čia atrodo pašiepiama, vaizduojama iškreiptais veido bruožais, baltu nutįsusiu veidu, kvailai spoksančiomis juodomis akimis, apgailėtina burna. Tokių pavyzdžių parodoje išvysite ne vieną. Kai kuriais žavėsitės, kai kurie prajuokins. Pamatyti tikrai verta.

Beyond Caravaggio 
kur: Nacionalinė galerija (The National Gallery), Trafalgar Square, Londonas WC2N 5DN
kada: iki sausio 15d., 2017, kasdien iki 18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17.15 val.); spalio 28 d. Halloween Late renginys – nuo 18 val.
kiek: suaugusiems £14.00, lankytojai įleidžiami konkrečiomis biliete nurodytomis valandomis.
I: www.nationalgallery.org.uk


Nacionalinėje galerijoje nuo spalio 12 d. galima apžiūrėti šešis šio įspūdingo, kartais „tamsos dailininku“ tituluojamo italų tapytojo šedevrus, o taip pat jo pasekėjų, mokinių ir konkurentų, neatsispyrusių genijaus įtakai, darbus. Carravagio buvo ne tik ypatingas dailininkas, bet ir itin maištinga asmenybė, pasižymėjęs itin ugningu ir ūmiu charakteriu, dėl ko jis dažnai konfliktuodavo su kitais žmonėmis ir menininkais, netgi buvo kaltinamas žmogžudyste ir turėjo slapstytis. Tai pirmoji paroda Jungtinėje Karalystėje, skirta išsamiai dailininko įtakos analizei. Spalio 28 dieną Nacionalinėje galerijoje vyks specialus renginys Halloween Late, kuriame lankytojai bus supažindinami su tamsiąja Caravaggio kūrinių puse. Daugiau info: https://www.facebook.com/events/336877409986750/

The Vulgar: Fashion Redefined 
kur: Barbikano menų centras (Barbican Centre), Silk Street, Londonas EC2Y 8DS
kada: iki vasario 5d., 2017, kasdien 10–18 val., ketvirtadieniais ir penktadieniais 10-21 val.
kiek: standartiniai bilietai £14.50
i: www.barbican.org.uk
Kuo daugiau tuo gražiau, kičas – karalius, seksas populiarus, o kuklumas – nuodėmė. Vulgarumo šiandien tikrai netrūksta. Užtenka tik užsukti į Instagram, kur į tave žvelgia milijonai išpūstų lūpų, masyvių krūtinių ir apnuogintų užpakalių. Bet, kaip sakoma, grožis slypi žiūrovo akyse. Tad kas yra vulgaru? Kad gražu ir skoninga? Juk tai, kas atrodo vulgaru vienam, kitam – grožis. Šioje parodoje sužinosite apie vulgarumą madoje: skrybėlės, perukai, rankraščiai, tekstilės, kostiumai, nuotraukos, filmai, drabužiai. Išvysite vulgarius derinius tokių dizainerių kaip Jean Paul Gaultier, Vivienne Westwood, Malcolm McLaren, Moschino, Gucci... Mada tokia nepastovi. Kas seniau atrodė vulgaru šiandien - visiškai skoninga. Tad galbūt vulgarumas tik perspektyvos klausimas?

Rodin and Dance: The Essence of Movement (Rodenas ir Šokiai: Judesio esmė)
kur: Courtauld Gallery, Strand, Londonas WC2R 0RN
kada: nuo spalio 20d. iki sausio 22d., 2017, kasdien 10 – 18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17.30 val.)
kiek: standartiniai bilietai £9.50
i: www.courtauld.ac.uk


Ši paroda atskleidžia prancūzų skulptoriaus Augusto Rodeno žavėjimąsi šokiais ir kūnais judesyje. Ji skirta mažoms, eksperimentinėms Rodeno skulptūroms, kurios buvo atrastos po menininko mirties, jo studijoje. Šios besisukančios šokančios figūros iš terakotos ir gipso yra pateiktos kartu su serija piešinių, kuriuose Rodenas vaizduoja judančius kūnus.

The Sky Tonight (Dangus šiąnakt)
kur: Karališkoji Greenwich Observatorija (The Royal Observatory Greenwich), Blackheath Ave, Londonas SE10 8XJ 
kada: spalio mėnesį, savaitgaliais 12.30 ir 14.45 val.; kasdien 14.45pm
kiek: standartiniai bilietai £7.50
i: www.rmg.co.uk/see-do/exhibitions-events/sky-tonight


Mėgstantiems žvilgčioti į dangų rekomenduojame The Sky Tonight renginį Karališkoje Greenwich Observatorijoje. Pamatysite dangų astronomų akimis: kaip jis atrodo šiąnakt, rytoj, poryt. Nukeliausite į kosmoso gelmes, išvysite žvaigždes, žvaigždynus, planetas, mėnulį. Jei jau apsilankysite Observatorijoje būtinai užsukite ir į šiuo metu demonstruojamą geriausių astronomijos fotografijų parodą (iki birželio 25 d., 2017).

Bloomsbury Festival (Bloomsbury festivalis)
kur: įvairiose vietose, metro Holborn/Russell Square, Londonas WC1
kada: spalio 19 – 23 dienomis, 2016
kiek: dauguma renginių nemokami, į mokamas dalis bilietus įsigysite vietoje, kainuos nuo £5 iki £12.
i: www.bloomsburyfestival.org.uk
Blomsbury Festivalis – tai  kasmetinė meno, kultūros ir gamtos mokslų kūrybinė bomba, įkurta 2016 metais ir vykstanti pačiame Londono centre. Kiekvieną spalio mėnesį gatvės, muziejai, galerijos, laboratorijos, vieši ir privatūs pastatai kviečia visus į daugiau nei 130 renginių, vykstančių penkias dienas iš eilės. Juose suburiami menininkai, mokslininkai, akademikai, festivalio tikslas – šviesti, linksminti, skatinti ir mėgautis kiekviena akimirka. Šių metų festivalio tema – kalba: nuo kompiuterinių kodų iki maisto, muzikos, šokio kalbos.  

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai