Kovo 1, 2018
Karališkieji Kew Gardens sodai virto į egzotišką orchidėjų oazę
MAGDA STANKEVIČIŪTĖ

Kew Gardens 2018-tųjų metų Orchidėjų festivalio dėmesio centre - ryškios Tailando spalvos, kultūra ir nepakartojama flora. Velso princesės oranžerijoje įrengtoje tropinėje erdvėje, Kew Gardens 23-io kasmetinio Orchidėjų festivalio lankytojai gali pabėgti nuo žiemos ir mėgautis pramogų įvairove.

Margos gėlių kompozicijos pasitiks tropinės erdvės lankytojus „Vanda“ tunelyje, kurio trys arkos išpuoštos kabančiomis orchidėjomis. Ore plūduriuojantys Tailandietiški rankų darbo skėčiai rodys kelią į išskirtinius karaliaus Bang Pa-In įkvėptus orchidėjų rūmus. Vandens kompozicijoje, atspindinčioje tradicines Tailando provincijas, šiemet svarbiausiais akcentais tapo tradicinė tailandietiško turgaus valtelė ir nelukštenti ryžiai. Sceną papildo tikras, specialus tailandietiškas vežimas, gautas su Tailando karalystės garbės konsulato Londone pagalba. 

Oranžerijos lankytojus stebins ne tik nepakartojami vaizdai, bet ir festivaliui kurti tailandietiški garso takeliai, leidžiantys pasijusti apsuptam kasdienio Tailando šurmulio. Visi Tailando kultūros aspektai persikelia į šiuos garso takelius: nuo prieskonių malimo ir čirškėjimo keptuvėse iki egzotiškame SPA girdimų raminančių melodijų ar karališko, prabangaus rūmų šurmulio. 

Tailande auga per 1100 skirtingų orchidėjų rūšių. Botanikai jau virš 250 metų tyrinėja ir aprašo orchidėjas, o Kew Gardens darbuotojai šioje srityje pasaulyje pirmauja. Vien per praeitus metus pasaulyje jie atrado 600 naujų orchidėjų rūšių, įskaitant tris iš Tailando. Orchidėjos pasižymi ne tik subtiliu grožiu, bet taip pat didelė dalis jų turi ir gydomųjų savybių. Nick Johnson, oranžerijos vadybininkas karališkuosiuose Kew soduose, pasakoja: „Džiaugiuosi galėdamas organizuoti šių metų festivalį Tailando tematika, kuris, manau, bus neeilinis ir labai gražus. Vaizdais, pojūčiais ir garsais festivalis įtraukia lankytojus į ramią ir išskirtinę Tailando kultūrą, kurdamas spalvingą grožio oazę. Tikimės, kad šis festivalis primins augalų svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime.“ 

Šių metų festivalis organizuojamas kartu su Tailando karalystės garbės konsulatu Londone ir kitais partneriais. Į festivalį galėsite patekti su įprastiniu įėjimo į Kew Gardens bilietu. Bilietai į vakarines programas parduodami atskirai. 

Kas vyksta Orchidėjų festivalio metu? 

Tailandietiški kino vakarai
Velso princesės oranžerijos kino salė virto į universalią tailandietiškų pramogų zoną, kur lankytojai gali įsitaisyti, ištiesti kojas ir žiūrėti filmus apie orchidėjas ir svarbius Kew mokslinius darbus.

Gėlių dirbtuvės
Lankytojai namo gali parsinešti savo pačių kurtas Tailandietiškas orchidėjas kaip suvenyrą iš festivalio.

Savaitgaliai
Savaitgaliai kupini skanaus maisto, gyvos muzikos, pasivaikščiojimų bei diskusijų. Ekskursijos po nuostabiasias gėlių kompozicijas vedamos Velso princesės oranžerijoje nuo 11 iki 13 val., o 14 val. Kew žinovai dalina patarimus auginantiems orchidėjas. 

Tailandietiška popiečio arbata
Pasivaikščioję po egzotiškąjį orchidėjų festivalį, lankytojai gali keliauti tiesiai į „The Botanical“ - vieną iš Kew Gardens teritorijoje įsikūrusių restoranų, kur galės mėgautis egzotiška popiečio arbata. Paragaukite tailandietiškos satay vištienos, saldžiarūgščių šonkauliukų ar lipnių kokosų piene virtų ryžių ir mango salsos. Arbatėlė porai kainuoja £69. Pasiūlymas galioja festivalio metu nuo pirmadienio iki penktadienio. 

Ekskursijos į užkulisius
Išskirtinė galimybė aplankyti užkulisius, kur Kew sodininkystės specialistai augina vienas nepaprasčiausių orchidėjų ir kitų augalų dekoratyvinėms kompozicijoms. Ekskursija į orchidėjų daigyną bus vedama kovo 8 d., 13.30 ir 14 val. Kaina - £10 žmogui. Reikalinga išankstinė rezervacija. Ekskursijos į tropinių augalų daigyną bus vedamos kovo 3 bei 10 d., 13.30 ir 14 val. Kaina - £10 žmogui. Reikalinga išankstinė rezervacija. 

Orchidėjų festivalis, iki kovo 11d., 2018m. Velso princesės oranžerijoje (Princess of Wales Conservatory), Kew Gardens soduose, daugiau info www.kew.org.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai