Spalio 13, 2019
KĄ SKAITO PETRAS GENIUŠAS
© Foto: D. Matvejev.

Kokias knygas skaito Škotijos karališkosios konservatorijos Glazge pedagogas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, pianistas PETRAS GENIUŠAS. 

- Kokią knygą skaitote šiuo metu?

- Dabar skaitau mano mėgiamo šių laikų amerikiečių kompozitoriaus John Adams autobiografinę knygą „Hallelujah junction“. Skaitydamas iš pirmų rankų gaunu Amerikos muzikos kontekstus ir itin gausias ir gilias įžvalgas apie muziką ir aplamai kūrybą.

- Ką skaitysite pabaigę šią knygą?

- Eilėje stovi (guli) jau pradėta mano pusbrolio, fenomenologo Honkongo universiteto filosofijos profesoriaus Sauliaus Geniušo knyga „Productive imagination“.

- Ar galite teigti, jog knyga pakeitė jūsų gyvenimą?

- Tai aišku. Įsivaizduokite koks būčiau neskaitęs knygų - jūs aplamai manęs nežinotumėt ir šis interviu nebūtų įvykęs.

- Kokios knygos patektų į jūsų mėgstamiausių top-trejetuką?

- Trejetuko nėra - prasiėjau per visą džentelmeno rinkinį nuo „Trijų muškietininkų“ per Jack London, Hugo, Balzaką,Tolstojų, Dostojevskį, Hemingvėjų, Prustą, Kafką, Joyce, Borgesą, Cortazar’ą, Solženyciną, Mandelštamą ir t.t ir t.t. Lietuvių specialiai neminiu, nes nepaminėtieji įsižeis. Nei Top 3, nei Top 50 - kaip galėtų geneali knyga nepatekti į 50?! 

- Ką mieliau renkatės – popierinę ar elektroninę knygą?

- Dabar dažniau skaitau ir groju iš iPad’o - vežiojuosi visą biblioteką ir galiu pasirinkti akims patogų teksto dydį bei ryškumą. Kita vertus, pats sensorinis malonumas paimti į rankas gražią knygą, užuosti jos kvapą, be abejo, visada galioja.

- Kokią vietą skaitymas užima jūsų gyvenime?

- Su metais balansas tarp to, kiek kultūros vartoji ir kiek gamini keičiasi - mano atveju gaminimas smarkiai ima viršų.

- Kada randate laiko skaityti, ar turite skaitymo įprotį, rutiną, vietą?

- Skaitau visur, pavyzdžiui, eilėje prie oro uostų saugos - juk į darbą skraidau lėktuvu. Būgštauju, kad dėl Brexit’o netektų dar daugiau skaityti eilėse prie pasų kontrolės...

Raktažodžiai: KnygosKnygų KlubasInterviu

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai