Gruodžio 20, 2019
Gražiausiame Anglijos miestelyje – spektaklis lietuviams „Vietų nėra“
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖTekstas: DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ
Karališkasis Burghley House įsikūręs Stamford'e. © Foto: Wikipedia / Anthony Masi.

Į Londono Notting Hill rajone vasario pradžioje įvyksianti spektaklį „Vietų nėra“ po Londonietėje pasirodžiusio straipsnio bilietai išparduoti akimirksniu, jų liko vos dešimt. Tokiu lietuvių aktyvumu sužavėti renginio sumanytojai nusprendė tautiečius nustebinti dar vienu pasirodymu viename iš gražiausių Anglijoje laikomu miestelių – Stamford, Lincolnshire grafystėje. Stamford įsikūręs netoli Peterborough, tačiau per valandą ar pusantros jį galima automobiliu pasiekti ir iš Birmingham’o, Northampton’o, Leicester, Londono. Šį miestelį prieš kelis metus didžiausias britų laikraštis „The Sunday Times“ išrinko geriausia vieta gyventi visoje Anglijoje. Jis garsėja ne tik savo architektūra, bet ir čia filmuotomis scenomis garsiausiuose Holivudo filmuose.

Vasario 2 d. istorinio miesto centre esančiame Stamford Corn Exchange teatre Anglijos lietuviai išvys ne tik juokingą, bet ir jautrią istoriją, kuri Lietuvoje žiūrovų pilnas sales surenka jau dešimt metų. 

„Suvaidinti šią pjesę Anglijoje buvo mano svajonė. Juk po šia komedija slepiasi ir labai tikroviški išgyvenimai, kurie artimi ne tik man, bet ir daugeliui žiūrovų: spektaklis apie svajonių išsipildymą, apie atstumą, artimųjų ilgesį, kada Kalėdoms negali grįžti į gimtus kraštus. Ir apie tai, kaip reikia tikėti savo svajonėmis, vardan jų kartais nusileisti laipteliu žemyn, nubraukti visus pasiekimus, jausti pažeminimą. Tai tik užgrūdina, o kartais galima ir sarkastiškai iš situacijos pasijuokti“, - pasakoja vieno aktoriaus šou pristatantis Eimutis Kvoščiauskas. 

Vienam iš žymiausių Lietuvos scenos žvaigždžių teko patirti panašius išgyvenimus, paragauti emigranto duonos, trumpam palikti teatrą gimtinėje ir svečioje šalyje plauti indus. Eimutis dirbo padavėju, barmenu Londono viešbučio restorane, vėliau skirstė prekes sandėlyje. „Tuomet net nesvajojau, kad turėsiu galimybę suvaidinti Anglijoje. Kai kelis kartus lenkiausi žiūrovams po spektaklių Londone („Testosteronas“, „Žirklės“, „Striptizo ereliai“) – užliejo emocijos, ašaros akyse susikaupė matant tautiečius ir prisiminus savo kelią“.

„Kaip ir daugelis studentų vasaros metu išvažiavau padirbėti ir pamatyti šalį. Londone praleidau dvi vasaras. Nuostabus buvo laikas. Tarsi kempinė traukiau viską, ką galėjau. Dažnai lankydavausi teatruose, miuzikluose, muziejuose, keliaudavau į netoliese esančius Anglijos kaimus. Žaviuosi Anglijos kultūra, kurią galima patirti nuvykus už sostinės ribų. Kartą draugai nusivežė į angliško kaimo pub’ą, viduryje javų laukų, kuriame susirenka aplinkinių namų gyventojai ir avėdami šlepetes geria alų, žiūri futbolo rungtynes, skaito laikraščius ir diskutuoja apie dienos aktualijas. Užsuka vos vienas kitas prašalaitis“, - prisimena E. Kvoščiauskas. 

Ar aktoriaus svajonės išsipildė? „Kuo toliau, tuo labiau tikiu minties galia, - šypsosi Eimutis, kai Londonietė jį trumpam pagauna tarp galybės repeticijų „Domino“ teatre, valgantį sriubą spektaklio „Tobuli melagiai“ repeticijos pertraukos metu. Aktorius sako, kad išsipildė jo svajonė suvaidinti ne tik teatre, bet ir kine. O tai, kad vieno aktoriaus šou „Vietų nėra“ gyvuoja jau dešimtmetį ir pasieks Londoną bei Stamford’ą taip pat skamba neįtikėtinai. „Jaučiu, kad jubiliejaus proga su šiuo spektakliu gražiai atsisveikinsiu, manau atėjo metas“. 

Aktorius teigė nujautęs, kad „Vietų nėra“ Londone sulauks susidomėjimo, tačiau lietuvių aktyvumas pranoko lūkesčius ir kad taip greitai išpirks bilietus, tikrai nesitikėjo. Ar skiriasi Londono publika ir Lietuvos? Eimutis pastebi, kad lietuviai keičiasi. „Tiek Lietuvoje, tiek ir Londone prieš dešimt metų žiūrovai kartais nežinodavo kaip elgtis spektaklio metu. Rodydavome komediją, salėje tvyrojo tyla, o po vaidinimo sulaukdavau komplimentų, kad buvo labai juokinga ir fantastiška. Kai paklausdavau, kodėl negirdėjau juoko, sulaukdavau atsakymo, kad teatre nemandagu triukšmauti. Publika pasikeitė, žmonės laisvesni, labiau atsipalaidavę. Gal net kartais per daug, o teatras lieka teatru, pagarbos reikia“. 

Londono ir Stamford scenose vasarį pasirodysiantis Eimutis žiūrovus kviečia susitikti ir po pasirodymų. „Be galo mėgstu susitikti su publika. Visus labai kviečiu pabendrauti po spektaklio, mielai atsakysiu į klausimus, papasakosiu, kodėl šis spektaklis man tarsi norų išsipildymas. Ir vainikuoju šią svajonę po dešimt metų vaidinimais Anglijoje“. 

„Vietų nėra“ Stamford’e bus rodomas sekmadienį, Vasario 2 d. bilietus įsigyti galima čia: www.eventbrite.co.uk

Daugiau apie spektaklį Londono Notting Hill’e skaitykite čia: Vietų Nėra

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai