Birželio 28, 2016
DRAF galerija Londone pristato Augusto Serapino meninį projektą „Kylančios dulkės”

Birželio 30 dieną David'o Robert'o meno fondo (DRAF) galerijoje bus pristatytas menininko Augusto Serapino projektas „Kylančios dulkės“ (Dusting the Grounds). Šis projektas – DRAF direktoriaus Vincent Honore ir kuratorės Nicolettos Lambertucci 2014 metų tiriamojo vizito į Vilnių rezultatas. Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros institutas ir Emalin galerija.

Pastatas, kuriame dabar įsikūrusi DRAF galerija, buvo pastatytas dar 1870-aisiais. Čia kadaise veikė baldų gamykla, vėliau spaustuvė, cheminė drabužių valykla, menininkų studijos. Talentingas lietuvis galerijoje pristatys kūrinį, kuris paremtas pastate išlikusiais neaiškios kilmės industrinės įrangos įspaudais.

„DRAF galerija, kaip meno institucija, vykdo įvairius meno projektus, kurių nemaža dalis yra performansai. Man įdomu veikti per žymes (įspaudus grindyse) pastate buvusių ir esančių veiklų logikos rėmuose: fabrike vykęs darbas su baldams skirtu medžiu, darbas su medžio liekanomis iš ankstesnių DRAF projektų, žymės grindyse paliktos ankstesnių pastato veiklų, meno kūrinio kūrimas šių žymių pagrindu. Taip buvusi pastato veiklų istorija atgimsta dabartinio patalpų naudojimo formato (t.y. meno institucijos) kontekste. Man svarbu, kad ši mano veikla atsiranda būtent esamos DRAF galerijos veiklos šviesoje, taip vadinamoje live programoje, į kurią ir buvau pakviestas. Tai yra DRAF meno projektų pastato istorijos savireflekcija per dabartinę veiklą“, – apie savo projektą mintimis dalinosi Augustas.

Trumpai apie Augustą Serapiną

Augustas Serapinas 2013-aisiais baigė Vilniaus dailės akademiją, o dar po metų – Rupert Edukacinę programą. Menininkas yra apdovanotas Lietuvos kultūros ministerijos 2014 metų debiuto premija.

Augusto Serapino praktika perrašo ir perkuria socialiai aktyvias erdves, kvestionuodama ir problematizuodama jų apibrėžtis. Įvietintos instaliacijos ir intervencijos sudaro jo kūrybos branduolį, kuriame svarbiausias yra įprastos paskirties kismas ir erdviškumo supratimas. Kūrėjas neretai pasiekia specifinį santykį su jį dominančia erdve per vietinius žmones, kurie tampa neatsiejama jo kūrinio dalimi. Tokiu būdu Augustas pražiūrėtas ar neišnaudotas erdves verčia santykių tarpininkėmis, įgaunančiomis naujas funkcijas ir keičiančiomis aptikimo reikšmes.

Renginio laikas: birželio 30 d. 18-21 val.

Vieta: 37 Camden High St, London NW1 7JE

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai